• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

inadsz jól mondja több akvárium is van (3) :)
úgy tudom a sera pH minus-ban is van foszforsav ( ebbe most nem vagyok 100% van biztos javítsatok ki ha nem így van).
Ez az aki nem versenyre indult. Arra van, ha valami halkülönlegességet akarnék tartani legyen hol. Jelenleg apistogramma hongsloi-k vannak benne.
mivel a kistestvér nem üzemel, az unaloműzésre itt is beállítottam egy élesztőst ( palack kifogyott). Ez kb 0.2 tizedet változtat a vízen tehát nem az igazi.
most 11 W tuningot kapott felül + 11W backlight.
tápozás GA tápok, persze kicsit szolidan. mondanom se kell a kis áramlásban a microsoriumnak olyan szinten látszódik, hogy eregeti a bubikat, hogy az valami elképesztő :)
pH csökkentésre visszatérve:
cora-s vízkőoldó, összetevői: foszforsav 5-15%, EK 231-633-2.
folyamatos ellenőrzés mellett öntöttem a vízbe, még mielőtt akváriumba kerülne a víz, tehát még a vödörbe öntöm.
Az apisto-k láthatóan jobban érzik magukat. Baktériumok jobban kedvelik a savasabb közeget, tehát szerintem nem árt ha a semleges alá megyünk.
növények se szeretik a lúgos vizet, de mint mondtam mindent az apistoknak :)
Senkinek nem mondom, hogy bátran használja. csak saját felelősségre !

UI: előző hozzászólásomban véletlen lágyítást írtam a savanyítás helyett, javítom. elnézést.
üdv.
art
 
artegor said:
UI: előző hozzászólásomban véletlen lágyítást írtam a savanyítás helyett, javítom. elnézést.
Csak ezért érdekelt.
Ismeretem szerint a Sera pH minus hatóanyaga NaHSO4, mivel a cég még a régi eszmét követi, miszerint a foszfor (és nitrogén) algásodást okoz. Viszont az az 5-15% nem valami pontos meghatározás, ami megnehezíti az adagolást. Továbbá kérdés, hogy ezen kívül nem tartalmaz-e mást (tenzid, színezék, aroma stb.) a készítmény?


Geris said:
De akkor szikes vízben hogyan tudom megmérni a KH-t ha a teszt hibázik. Esetleg ha forralás után mérek GH-t és ezt kivonom a forralás előtti GH-ból, elvileg a forralás eltávolítja a változó(karbonátkeménységet). Gondolom megvannak magasabb ph-n is de a szaporulatnak biztos h jót tesz, ha kicsit savasabb a víz.
Ilyen víznél nem tudod kiküszöbölni a hibát. De amíg jól vannak a növények és halak, addig ez nem probléma. Forralással tényleg kicsapható a KH, de a sziksó nem. Ráadásul a kihajtott CO2 miatt még lúgosabb lesz a víz. A pH csökkentésére a savanyú tőzeg (Novobalt) lenne a legjobb cser- és huminsav tartalma miatt. E vegyületekkel találkoznak a savas vízben élő halak, eredeti élőhelyükön. Hátránya, hogy színezi a vizet, emiatt kevesebb fény jut a növényeknek. Esetleg kipróbálhatod a citromsavat, amit például az NFP árul savanyításra. Vagy növényes akváriumban marad a CO2.
 
artegor said:
Ilyen víznél nem tudod kiküszöbölni a hibát. De amíg jól vannak a növények és halak, addig ez nem probléma. Forralással tényleg kicsapható a KH, de a sziksó nem. Ráadásul a kihajtott CO2 miatt még lúgosabb lesz a víz. A pH csökkentésére a savanyú tőzeg (Novobalt) lenne a legjobb cser- és huminsav tartalma miatt. E vegyületekkel találkoznak a savas vízben élő halak, eredeti élőhelyükön. Hátránya, hogy színezi a vizet, emiatt kevesebb fény jut a növényeknek. Esetleg kipróbálhatod a citromsavat, amit például az NFP árul savanyításra. Vagy növényes akváriumban marad a CO2.
A tőzeg nem játszik a vízbarnítás miatt, az élesztős CO2-vel nem tudom kellőképen levinni a ph-m, bár szerintem ez nem az élesztőn mulik. Talán, ha fele ozmot használnék, akkor kevesebb lennne a KH és könnyebben levinné a CO2,de sajnos most erre sincs lehetőségem.
Gondolom erre gondoltál; Citric Acid Crystals. Lehet ezt itthon kapni? Külföldről nem igazán szeretnék rendelni, egyébként a halaim egészségesnek látszanak és jóétvágyuak, csak szerettem volna még otthonosobbá tenni a körülményeket számukra, de lehet, hogy pihentetem ezt a dolgot.
 
Geris said:
Lehet ezt itthon kapni?
Gazdaboltban, festék-, vegyiáru- és élelmiszerüzletben (főként befőzési szezonban). Egyre inkább használatos vízkő- és rozsdaoldókban.

Geris said:
Talán, ha fele ozmot használnék...
Például. Vagy egyéb sótalanító eljárás, illetve más vízforrás.
 
Sziasztok!
Tegnap találtam egy érdekes bejegyzést egy másik fórumon, a BRITA kancsókról. Kiszűri a nehézfémeket, csökkenti a ph, kh, gh értékeket jelentősen, és rendkívül kedvező az ára.
Itt található egy kis infó róla.
http://www.brita.net/hu/brita_informations.html?&L=25

Elméleti és gyakorlati tapasztalatok, vélemények érdekelnének vele kapcsolatban. Külföldi fórumokon akad néhány bejegyzés róla...
 
nekünk van ilyen.
multkor teszteltem a kh-t de úgy rémlik, hogy nem vitte lejjebb. Nem tudom mikori a patron benne, de egy idő után cserélni kell.
Este ha hazajövök megint kipróbálom. :cool:
 
Hali!

Ja ezt én is láttam, de még mindig azt mondom,,hogy inkább egy RO készülék, azért nem kell havonta patront cserélgetni, hacsak nem ipari mennyiségben állítod elő a vizet, de ugyebár a mi aksijaink azért nem igényelnek túl sokat.
 
SZiasztok!

Nekem a ph értékemmel van problémám(?)
Gh ~20
Kh 15
Ph állandó 8 :shock:
Co2 nem igazán akarja levinni, pedíg a Dazs diffi dübörög, mint egy csorda elefánt, algám nincs , kivéve némi zöldalgát a frontüvegen, és az anubiason, a növények bubiznak, a halak még nem pipálnak, a co2 beoldás NON-STOP megy.
Manado talajom van, a szűrőben(ATMAN 3338) siporax, substrat, matrix van 1-1 l....
:?: :?: Jó ez a ph érték így :?: :?:
 
Röviden: nem jó.
Így a CO2 szinted a táblázat szerint 4,4 a kívánatos 30 helyett.
Próbálkozhatsz vízlágyítással, egyébként CO2-vel soha nem fog lemenni a kívánt szintre a Ph.
 
atti76 said:
Röviden: nem jó.
Így a CO2 szinted a táblázat szerint 4,4 a kívánatos 30 helyett.
Próbálkozhatsz vízlágyítással, egyébként CO2-vel soha nem fog lemenni a kívánt szintre a Ph.
Értem! :( Hát RO készüléket nem tudok venni, nem is venék, desztvízzel talán megoldhatnám a vízcseréket......de mi a helyzet a sósavval? rossz irányban gondolkodom ugye? A táblázatot én is néztem, az szerint nem jó a co2 szint, de kizárt hogy a táblázat nem használható minden esetben?
 
Az a baj, hogy kemény a vized. Savazással drasztikusan nem tudod levinni károsodás nélkül.
Én is lágyítok kb. 2 hónapja, vásárolom 30 Ft/liter áron a RO vizet. Heti ~1500 Ft (50% vízcsere a 112 literre). Mostanra lement a 14-ről 9 körülire a Kh, elég hosszú folyamat... Jobban megérné megvenni egy RO készüléket. Mostanra a CO2-ből is kevesebb kell, hogy beálljon a kívánt szint.
A növények már zavaróan bubiznak. :D
 
atti76 said:
Az a baj, hogy kemény a vized. Savazással drasztikusan nem tudod levinni károsodás nélkül.
Én is lágyítok kb. 2 hónapja, vásárolom 30 Ft/liter áron a RO vizet. Heti ~1500 Ft (50% vízcsere a 112 literre). Mostanra lement a 14-ről 9 körülire a Kh, elég hosszú folyamat... Jobban megérné megvenni egy RO készüléket. Mostanra a CO2-ből is kevesebb kell, hogy beálljon a kívánt szint.
A növények már zavaróan bubiznak. :D
Akkor viszont, lehet , hogy gyantát fogok használni, mert nem igazán tudok ro vízhez jutni... :( :( :( :( Azzal van valakinek tapasztalata?? én vízcseréknél, 20-40% ot szoktam cserélni 130l vízből, 2,5 diszpis kanna...ahhoz elég lenne 5dl gyanta...elvileg.
 
sajnos a talajodról nem tudok nyilatkozni csak azt tudom mondani, hogy ha jobb talajt használsz a jövőben Pl Aqua Soil Amazonia, ez a PH probléma is megoldódik.
15-ös vízzel simán 6,8 Ph van stabilan már 2 éve. Ez az amit egy jobb talaj tud pl a Manadoval szemben. Erre semmilyen lágyítás nem kell.

De a kemény vized miatt némi lágyítás sem ártana hogy a növények jobban érezzék magukat.
 
Ha most nem tudsz RO-ra beruházni, a gyanta mellett,szóba jöhet az esővíz is. Csak érdemes egy aktívszenes szűrésen átküldeni.
A sósavas savanyítás működik, de attól nem lesz több CO2 a vízben.
 
Hali!

Feccc

Én már csak annyit kérdeznék, hogy mivel méred a ph-t ?

A teszt jó? Én biztos megnézném több fajta tesztel mert én már láttam sok csodát....

Van DC-d?

Folyamatos CO2 beoldás mellett 8 ph? Lehet, de ritka.
 
jojo said:
Hali!

Feccc

Én már csak annyit kérdeznék, hogy mivel méred a ph-t ?

A teszt jó? Én biztos megnézném több fajta tesztel mert én már láttam sok csodát....

Van DC-d?

Folyamatos CO2 beoldás mellett 8 ph? Lehet, de ritka.
Hali Jojo!!
Van egy ph méró csikom,amit az itteni Richterből hozott egyik barátom, a másik teszt az a JBL easy 5in1...de a csepegtetős neptun-nal is ennyit mérek! A csapvíz ph ja 7-7.5, nem értem mitől megy fel 8ra.
 
Feccc said:
jojo said:
Hali!

Feccc

Én már csak annyit kérdeznék, hogy mivel méred a ph-t ?

A teszt jó? Én biztos megnézném több fajta tesztel mert én már láttam sok csodát....

Van DC-d?

Folyamatos CO2 beoldás mellett 8 ph? Lehet, de ritka.
Hali Jojo!!
Van egy ph méró csikom,amit az itteni Richterből hozott egyik barátom, a másik teszt az a JBL easy 5in1...de a csepegtetős neptun-nal is ennyit mérek! A csapvíz ph ja 7-7.5, nem értem mitől megy fel 8ra.

Sajnos a tesztcsíkok igen megbízhatatlanok. A Neptun pH tesztje sem valami jó, a skálájáról igen nehezen olvasható le pontos érték. Én vennék egy jobb csepegtetős tesztet, aminek rendes skálája van (és olyant, ami pH 8 körül is mér, nem csak 7,2-ig), és megmérném azzal, mert így elég bizonytalan a dolog.
 
oRphEus said:
Feccc said:
jojo said:
Hali!

Feccc

Én már csak annyit kérdeznék, hogy mivel méred a ph-t ?

A teszt jó? Én biztos megnézném több fajta tesztel mert én már láttam sok csodát....

Van DC-d?

Folyamatos CO2 beoldás mellett 8 ph? Lehet, de ritka.
Hali Jojo!!
Van egy ph méró csikom,amit az itteni Richterből hozott egyik barátom, a másik teszt az a JBL easy 5in1...de a csepegtetős neptun-nal is ennyit mérek! A csapvíz ph ja 7-7.5, nem értem mitől megy fel 8ra.

Sajnos a tesztcsíkok igen megbízhatatlanok. A Neptun pH tesztje sem valami jó, a skálájáról igen nehezen olvasható le pontos érték. Én vennék egy jobb csepegtetős tesztet, aminek rendes skálája van (és olyant, ami pH 8 körül is mér, nem csak 7,2-ig), és megmérném azzal, mert így elég bizonytalan a dolog.
Ezek szerint még a JBL 5in1 tesztje sem jó?? (Ph, Kh, Gh, No2, No3)
 
Back
Oldal tetejére