• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH emelés

szabolcs.debreczeni

Kertész szaki
Sziasztok,

Eddig mindenhol csak pH csökkentésről olvastam, van valakinek ötlete, hogy tudnám lúgosítani a vizemet? Öntsek bele tejet? :D

Az akvi 50literes, kb 3hete indult, talaj Amazonia, szűrőanyag Matrix + NA Carbon, dekoráció vasfa és szürke Dennerle kavics, talajemelésnek némi lávakő. TDS már így is 150-170 között, DC lime ahogy kell, csere RO vízzel (most nem is sózom vissza, mert legalább leviszi a TDS-t 140-150-re), a víz pH-ja mégis 5,5-6 közötti (a 3-10 csepptesztnél nem tudom megkülönböztetni, az biztos hogy 6alatt, mert a szűkített 6-7,6 közötti 6-os alattit mér).

Van valakinek tapasztalata, az Amazonia savanyító hatása meddig tart és kell-e aggódnom az alacsony pH miatt? Növények eddig úgy tűnik tolerálják, most az amano-k is éldegélnek, taiwan nem lesz benne csak sakurák.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szabolcs
 
Növények eddig úgy tűnik tolerálják, most az amano-k is éldegélnek, taiwan nem lesz benne csak sakurák.

Ez alapján nem nagyon kell aggódnod. De írhatnám azt is, hogy felesleges.

Az utolsó otthoni telepítésnél direkt mértem végig szondával mi történik. Garnélák, növények halak köszönik szépen jól voltak. :)

16441391070_6679ae2244_b.jpgMeasurement data after 4 months by Viktor Lantos, on Flickr

itt látszik, hogy 6 körül indult, CO2-es időszakok miatt beköszönt párszor 5.7 környékére is.
Aztán szép lassan elkezdett felfele kúszni és csak nap végén látogatta meg a 6-os értékeket.
 
Ez alapján nem nagyon kell aggódnod. De írhatnám azt is, hogy felesleges.

Az utolsó otthoni telepítésnél direkt mértem végig szondával mi történik. Garnélák, növények halak köszönik szépen jól voltak. :)

View attachment 17159Measurement data after 4 months by Viktor Lantos, on Flickr

itt látszik, hogy 6 körül indult, CO2-es időszakok miatt beköszönt párszor 5.7 környékére is.
Aztán szép lassan elkezdett felfele kúszni és csak nap végén látogatta meg a 6-os értékeket.

Még egy O2 és egy CO2 szenzor kellene és elég jó chartokat lehetne gyártani az akváriumban uralkodó viszonyokról :)

Mondjuk az egész technika lehetne a szűrőbe építve, esetleg a CO2 és O2 beoldással együtt :)

Na, majd pár év (tized?) múlva... lehet, hogy amit ma hívunk High Technek, akkor ez lesz a Low Tech....
 
Sziasztok,

Eddig mindenhol csak pH csökkentésről olvastam, van valakinek ötlete, hogy tudnám lúgosítani a vizemet? Öntsek bele tejet? :D

Az akvi 50literes, kb 3hete indult, talaj Amazonia, szűrőanyag Matrix + NA Carbon, dekoráció vasfa és szürke Dennerle kavics, talajemelésnek némi lávakő. TDS már így is 150-170 között, DC lime ahogy kell, csere RO vízzel (most nem is sózom vissza, mert legalább leviszi a TDS-t 140-150-re), a víz pH-ja mégis 5,5-6 közötti (a 3-10 csepptesztnél nem tudom megkülönböztetni, az biztos hogy 6alatt, mert a szűkített 6-7,6 közötti 6-os alattit mér).

Van valakinek tapasztalata, az Amazonia savanyító hatása meddig tart és kell-e aggódnom az alacsony pH miatt? Növények eddig úgy tűnik tolerálják, most az amano-k is éldegélnek, taiwan nem lesz benne csak sakurák.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szabolcs

Nem az amasonia húzza le, hanem a nulla Kh + CO2 kombó. Ha pH-t akarsz növelni "visszasózás" nélkül, akkor adagolj szódabikarbónát. Nagyon kevés is elég, és ad némi Kh-t.
 
Nem az amasonia húzza le, hanem a nulla Kh + CO2 kombó. Ha pH-t akarsz növelni "visszasózás" nélkül, akkor adagolj szódabikarbónát. Nagyon kevés is elég, és ad némi Kh-t.

Nálam ugyanez a helyzet (5.9-6.0pH), csak én visszasózom GH plusszal 125 körülire a RO vizet, amiből aztán 140 lesz pár napon belül az akváriumban. Ahogy kezdem összerakni, az indítási szakaszban, amikor még a talaj pufferelő hatása sem egyenletes, több értelme lenne nem csak GH, hanem GH/KH növelő sót használni, hogy legyen valami értelmezhető KH a pH stabilizálásához. Mi a véleményetek?
 
Sziasztok.
Először indítok úgy hogy napi szinten mérem a vízértékeket(JBL 6in1 szóval azért nem túl komolyan) és minden az ideális szinten van kivéve a pHt ami stabilan 6.5 alatt van.Legyek türelemmel,beáll majd(kb mikor?), vagy próbáljak valahogy pHt növelni?kb egy hete indítottam.szeretnék süncsigákat és amanókat berakni de ilyen alacsony pHval nem merek

cca90l
Két naponta 50% vízcsere
Ada power sand+Amazonia
Ro visszasózva cca 130ra
Co2
 
RO-t GH/KH+val sozod vissza? Ha nem akkor azzal kene (vagy keverve kezelt csapvizzel cserelni) es ha az a bajod akkor nem is fog megjavulni, mert a CO2 lent fogja tartani.
 
RO-t GH/KH+val sozod vissza? Ha nem akkor azzal kene (vagy keverve kezelt csapvizzel cserelni) es ha az a bajod akkor nem is fog megjavulni, mert a CO2 lent fogja tartani.
GA GH+sszal sózok vissza(ők ajánlották,hogy ezzel jó lesz.).így Gh 5 Kh 7körül van.magasabb kh kellene?
 
Ez eleg fura, KH nincs az ROban es csak GH+-szal sozol nem szabadna lennie semennyinek, biztos az a 7KH? Nem tudnal csepptesztel merni KH-t PHt? Lehet semmi baja sincs a PHdnak csak GERONIMO a csik.
 
Sziasztok.
Először indítok úgy hogy napi szinten mérem a vízértékeket(JBL 6in1 szóval azért nem túl komolyan) és minden az ideális szinten van kivéve a pHt ami stabilan 6.5 alatt van.

cca90l

Sok éve használom a JBL lakmusztesztjét, és semmi kivetnivaló nincs benne, a közvélekedéssel ellentétben.
(Anno a pl. a pH eredményeket több hónapon át összevetettem a bróm-timolkékkel, S*r*, Tengerek Istene, és ADWA eredményekkel, és a JBL hibaszázaléka 1% körül volt. Szóval jó az.)

90 literre a legegyszerűbb, ha egy csapott mokkáskanál szódabikarbonátot adsz. 2 dl vízben feloldod, majd szép lassab becsorgatod az aksiba. Ha lehet, halat, garnélát ne önts nyakon, mert nem biztos, hogy jó néven fogja venni.
 
Sziasztok.
Először indítok úgy hogy napi szinten mérem a vízértékeket(JBL 6in1 szóval azért nem túl komolyan) és minden az ideális szinten van kivéve a pHt ami stabilan 6.5 alatt van.Legyek türelemmel,beáll majd(kb mikor?), vagy próbáljak valahogy pHt növelni?kb egy hete indítottam.szeretnék süncsigákat és amanókat berakni de ilyen alacsony pHval nem merek

cca90l
Két naponta 50% vízcsere
Ada power sand+Amazonia
Ro visszasózva cca 130ra
Co2
6.0 felett van a ph-d az már jó ! de kh+ al megtudod nyomni a ph.t vagy szódabikarbónával!
 
Sok éve használom a JBL lakmusztesztjét, és semmi kivetnivaló nincs benne, a közvélekedéssel ellentétben.
(Anno a pl. a pH eredményeket több hónapon át összevetettem a bróm-timolkékkel, S*r*, Tengerek Istene, és ADWA eredményekkel, és a JBL hibaszázaléka 1% körül volt. Szóval jó az.)

90 literre a legegyszerűbb, ha egy csapott mokkáskanál szódabikarbonátot adsz. 2 dl vízben feloldod, majd szép lassab becsorgatod az aksiba. Ha lehet, halat, garnélát ne önts nyakon, mert nem biztos, hogy jó néven fogja venni.
Na beleborítottam a javasolt mennyiséget,így már kiadja a lakmuszos minimum pH színét :) holnap veszek másik pH és kh tesztet is mert azért az durván hangzik hogy előtte 6alatti lehetett a pH.köszi a tippet.
 
Back
Oldal tetejére