• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH csökkentés

Lowering Aquarium pH – the Most Effective Methods | Aquarist Magazine
Kössenek csak rá egy szűrőt SubstratPro-val, rögtön 6,8 lesz minden!:D:D:D

Mivel nem csak egy pohár vízből és néhány falevélből áll egy akvárium, szerintem semmit nem ér egy ilyen iromány. Illetve arra jó, hogy az ember azt higgye megy valamire vele. A talaj és a szűrőanyag ami legnagyobb részben befolyásolja a pH-t: ha valamelyik felfelé tolja, nincs az a tőzegbomba vagy akármi más, ami levinné.

Nekem az Amazonia-BioRio kombó jött be, velük 6,0-6,2 a pH. Mióta az új szűrőanyagot használom, nincs is tőzeg az aksiban.
@eMZé ha jól emlékszem Environment-et használ szintén BioRio-val, nála még ennél is alacsonyabb lett.
 
Nekem az Amazonia-BioRio kombó jött be, velük 6,0-6,2 a pH. Mióta az új szűrőanyagot használom, nincs is tőzeg az aksiban.
@eMZé ha jól emlékszem Environment-et használ szintén BioRio-val, nála még ennél is alacsonyabb lett.
Nekem is ennyi volt CO2 nélkül. CO2-vel 5,8 volt, de most már megfáradt kicsit a talaj, így CO2 nélkül 6,8 volt.
 
Nekem is ennyi volt CO2 nélkül. CO2-vel 5,8 volt, de most már megfáradt kicsit a talaj, így CO2 nélkül 6,8 volt.

pH 5,8-nál lúgosítottad a vizet? Nem túl alacsony az a pH? (diszkoszon kívül nem nagyon tudok halat, aminek ez a pH jó)
 
pH 5,8-nál lúgosítottad a vizet? Nem túl alacsony az a pH? (diszkoszon kívül nem nagyon tudok halat, aminek ez a pH jó)
Természetesen az 5,8 már alacsony, így kénytelen voltam csökkenteni a beoldott CO2 mennyiségén. A vicces az volt, hogy a Drop Checker egyáltalán nem sárgult még be.
 
Természetesen az 5,8 már alacsony, így kénytelen voltam csökkenteni a beoldott CO2 mennyiségén. A vicces az volt, hogy a Drop Checker egyáltalán nem sárgult még be.

a DC csak a vízből kilépő CO2-t tudja jelezni, a vízben oldott egyéb pH csökkentő anyagokat nem tudja jelezni.

A CO2 visszavétele után feljebb ment a pH? Egyéb lúgosítást miért nem végeztél?
 
sziasztok. az akváriumomban 7,5 a ph és azt irják hogy az otonak ez sok. hogy tudnám levinni?? :)
 
Sziasztok!

Szenvedek a pH-val... másnak is szokott ez gondot okozni?

A víz - talaj, növény, dekor nélkül -, pH 7,5 körül volt. Berendeztem, járattam, üzemel kb. 5 hete, a pH 7,80 volt tegnap, felhúztam magam, hazavittem a laborból az egyik digit pH mérőt, beledobtam az elektródokat az akva két végébe, majd elkezdtem 0,1 M (kb, 3,65%-os) sósavat önteni bele. 600 ml sósavtól a pH "lement" 7,37-re, ezt most reggel mértem, tehát volt ideje összekeveredni. A GH 4,5 körüli, a KH 4 volt a savazás előtt, pontos eredményem most nincs, lévén a sósav a karbonát/hidrogénkarbonát ionokkal reagált először.

240 liter RO-csapvíz-esővíz keveréke volt kezdetben, azóta volt 50% vízcsere RO-csapvíz eleggyel, hétvégén pedig 30% vízcsere RO-csapvíz eleggyel; ISTA agyagtalaj, aprókavics, redmoor, riolittufa, a szűrőben lávakő, Siporax, matrix trop.

Az a bajom, hogy a CO2 beoldásra nem alapozhatok, mert az nem állandó, és 1 pH értéket (7,8-6,8) amúgy sem hiszem, hogy fog tudni módosítani. Le tudom nyomni a pH-t sósavval, az nem gond, de jó ez így?! Hol van az agyagtalaj legendás pH csökkentő hatása?!
 
Sziasztok!

Szenvedek a pH-val... másnak is szokott ez gondot okozni?

A víz - talaj, növény, dekor nélkül -, pH 7,5 körül volt. Berendeztem, járattam, üzemel kb. 5 hete, a pH 7,80 volt tegnap, felhúztam magam, hazavittem a laborból az egyik digit pH mérőt, beledobtam az elektródokat az akva két végébe, majd elkezdtem 0,1 M (kb, 3,65%-os) sósavat önteni bele. 600 ml sósavtól a pH "lement" 7,37-re, ezt most reggel mértem, tehát volt ideje összekeveredni. A GH 4,5 körüli, a KH 4 volt a savazás előtt, pontos eredményem most nincs, lévén a sósav a karbonát/hidrogénkarbonát ionokkal reagált először.

240 liter RO-csapvíz-esővíz keveréke volt kezdetben, azóta volt 50% vízcsere RO-csapvíz eleggyel, hétvégén pedig 30% vízcsere RO-csapvíz eleggyel; ISTA agyagtalaj, aprókavics, redmoor, riolittufa, a szűrőben lávakő, Siporax, matrix trop.

Az a bajom, hogy a CO2 beoldásra nem alapozhatok, mert az nem állandó, és 1 pH értéket (7,8-6,8) amúgy sem hiszem, hogy fog tudni módosítani. Le tudom nyomni a pH-t sósavval, az nem gond, de jó ez így?! Hol van az agyagtalaj legendás pH csökkentő hatása?!
A sósav klórtartalma nem okoz gondot?
 
Ez így nem igazán lesz jó. Inkább próbáld meg tőzeggel lehúzni. Ha már lesznek benne élőlények, nem fogják tolerálni.
 
Analitikai minőségű sósav, nincs benne szabad klór. Meg ugye nagyon híg (az előző bejegyzésben elírtam, helyesen: 0,365%-os), a háztartási 20%-os sárga cucchoz képest víztiszta, szagtalan oldat.

A tőzeg képes lenne 6,5-re levinni a pH-t?
 
Minden kerámiát és szinterüveget iktass ki (szűrőanyagok, dekorok). Ezek emelik a pH-t, rakhatsz bármit hozzá, magas lesz megint.
 
Minden kerámiát és szinterüveget iktass ki (szűrőanyagok, dekorok). Ezek emelik a pH-t, rakhatsz bármit hozzá, magas lesz megint.

5 liter siporax... egyéb kerámia nincs benne

ezt más is tapasztalta már - nem bizalmatlanságból kérdezem, de meglep, mert először hallom
 
Ha követed Tibi utasításait és mondjuk bio rio-t használsz szűrőanyagként, akkor elvileg a talajnak is le kellene vinnie a ph-t. Ha nem, akkor a tőzeg simán lenyomja, de csak akkor, ha nincs az akiban, szűrőben semmi olyan, ami visszahúzná.
 
5 liter siporax... egyéb kerámia nincs benne

ezt más is tapasztalta már - nem bizalmatlanságból kérdezem, de meglep, mert először hallom

Én is gondban voltam a pH-val, de pont fordítva nálam a BioRio miatt 6.0-ás volt. :) Ezek a szinterelt üvegek növelik a pH-t.
 
Én is gondban voltam a pH-val, de pont fordítva nálam a BioRio miatt 6.0-ás volt. :) Ezek a szinterelt üvegek növelik a pH-t.

ejjj... de most akkor a 7,3-7,6 körüli pH jó, vagy vigyem le 6,5-re? (akármilyen úton is)

egy raj ékfoltos razbóra úszik az akvában, esznek, színesek, jól érzik magukat
 
Azt hittem valami spéci garnifajt akarsz tartani. Razborának felesleges a nagy ph csökkentés.
 
Back
Oldal tetejére