• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH csökkentés

Pancsoltam ma, ráértem. Helyzet siralmas, nem tudom mi van a csapvízzel de 1l RO viz ph 5.5 kevesebb mint 1 dl csapvízzel perceken belül 8ph.
 
A csapvíz pufferhatása miatt úgy tudom lugosít még az RO vízzel való bekeverés után is. Ha gondoljátok erre csinálok egy 1 hetes tesztet. Ahol 50-50% RO-t és csapvizet összekeverve napi szinten mérem a ph-t és a tds-t. Természetesen lezárt üvegben hogy ne érje behatás, vagy legalábbis minimális.
Mizu lugosodott nálad is?
 
Sziasztok!

54 literes akvárium, bazalt talaj, 1 hónapja üzemel, szőlőág, növények, garnélák.
pH kb 7,5
NK:6
kH:6
Van egy 128 literes akvárium is:
pH kb 8
NK: 7
kH:7-8
(Neptun cseppentős teszt szerint)

Kérdésem:
Szeretnék lágy vizes garnélákat tartani, de nem tudom, hogy ezt a pH-t tudják-e tolerálni, illetve, hogy ha nem, akkor hogyan vihetném le egyszerűen 6,5 körülire?
 
Sziasztok!

54 literes akvárium, bazalt talaj, 1 hónapja üzemel, szőlőág, növények, garnélák.
pH kb 7,5
NK:6
kH:6
Van egy 128 literes akvárium is:
pH kb 8
NK: 7
kH:7-8
(Neptun cseppentős teszt szerint)

Kérdésem:
Szeretnék lágy vizes garnélákat tartani, de nem tudom, hogy ezt a pH-t tudják-e tolerálni, illetve, hogy ha nem, akkor hogyan vihetném le egyszerűen 6,5 körülire?
Szia!

8-as PH-val ne próbálkozzál kényesebb garnélákkal. Bár ilyen magassal tulajdonképpen csak Sulawesi garnélák jöhetnek szóba! Legegyszerűbben egy RO készülékkel csökkentheted a PH-t. Az ebből kifolyó víz kb 6-os. ezt adagolva csapvízhez beállíthatod a megfelelő értéket.
 
Szia!

8-as PH-val ne próbálkozzál kényesebb garnélákkal. Bár ilyen magassal tulajdonképpen csak Sulawesi garnélák jöhetnek szóba! Legegyszerűbben egy RO készülékkel csökkentheted a PH-t. Az ebből kifolyó víz kb 6-os. ezt adagolva csapvízhez beállíthatod a megfelelő értéket.

Ez így nem igaz. Hiába adagolsz RO-vizet a csapvízhez, a pH nem lesz megfelelő, mert a RO víznek nincs pufferkapacitása. A csapvíz szépen visszapuffereli a pH-t 7 fölé. Hidd el nekem, hónapokig szívtam ezzel ;)

Ha lágyvizes garnélát szeretnék tartani, akkor RO víz visszasózva. Esetleg - bátraknak - működhet a RO / csapvíz keverés, de a pH-t szigorúan utána kell állítani szervetlen savval, pl. kénsavval. Bizonyos akváriumaimban ezt használom, de alapból nem javaslom kezdőknek.
 
Novobalt tőzeg kell, nem kell vele semmit csinálni, esetleg a finom port kiöblíteni.

Én úgy olvastam, hogy ennek a tőzegnek 4-es a pH-ja. Nem túl erős ez így?
Bár én aljzatnak szeretném használni a tőzeget, legalábbis ötlet szinten felmerült...
 
Én úgy olvastam, hogy ennek a tőzegnek 4-es a pH-ja. Nem túl erős ez így?
Bár én aljzatnak szeretném használni a tőzeget, legalábbis ötlet szinten felmerült...
Pont jó a pH-ja, ezért tud savanyítani.
Talajnak érdekes lesz, a víz felszínén fog úszni! :D
 
A tőzeget úgy készítem elő, mint a zöld teát szokás. Max 80°C-os vízben ázik (igaz 5 napig). Utána kimosom belőle az iszapot, majd a szálas anyag mehet aljzatnak, a lét szűröm, ülepítem, ez megy savanyításra. Ha kifőzöd, és a levet kiöntöd, akkor éppen a lényeget veszíted el. Ha csak savanyítani akarsz, akkor a lét tartsd meg, abból adagolj a cserevízhez. A kiáztatott tőzeg szinte semmilyen hatással nincs a vízre, max egy kis színt ízt neki. De inkább rakj friss tőzeget pamutzsákba, áztasd át leszívott vízben (vízcserekor), nyomkodd ki kicsit, hogy a port/iszapot kinyomkodd, és mehet bele az akváriumba.
 
A tőzeget úgy készítem elő, mint a zöld teát szokás. Max 80°C-os vízben ázik (igaz 5 napig). Utána kimosom belőle az iszapot, majd a szálas anyag mehet aljzatnak, a lét szűröm, ülepítem, ez megy savanyításra. Ha kifőzöd, és a levet kiöntöd, akkor éppen a lényeget veszíted el. Ha csak savanyítani akarsz, akkor a lét tartsd meg, abból adagolj a cserevízhez. A kiáztatott tőzeg szinte semmilyen hatással nincs a vízre, max egy kis színt ízt neki. De inkább rakj friss tőzeget pamutzsákba, áztasd át leszívott vízben (vízcserekor), nyomkodd ki kicsit, hogy a port/iszapot kinyomkodd, és mehet bele az akváriumba.

Értem. Elsősorban aljzatnak használnám, a savanyítási képessége egy plusz lett volna. A 4-es pH ezért aggasztott, nem tudom ez miként hatott volna a beültetett növények tövére és gyökérzetére. Ezek szerint főzés után már nem durva a helyzet. A levet akkor megtartom majd. Külön táptalaj is kell majd alá. Savanyításra találtam egy alternatívát, ami elsősorban lágyításra van, de szépen savanyít is.
Oxálsav
 
Értem. Elsősorban aljzatnak használnám, a savanyítási képessége egy plusz lett volna. A 4-es pH ezért aggasztott, nem tudom ez miként hatott volna a beültetett növények tövére és gyökérzetére. Ezek szerint főzés után már nem durva a helyzet. A levet akkor megtartom majd. Külön táptalaj is kell majd alá. Savanyításra találtam egy alternatívát, ami elsősorban lágyításra van, de szépen savanyít is.
Oxálsav

Az oxálsav nem való a vízbe, egyrészt meg szerves sav, és tuti lesz egy baci, amelyik megeszi, másrészt a kalciummal oldhatatlan csapadékot képez, így kicsapódik. Ha savanyítani szeretnél, akkor használj szervetlen savat, elsősorban kénsavat, másodsorban sósavat. Harmadsor nincs ;) De amit mindenek előtt tudnod kell: csak lágy vizet savanyítunk, mert annak van értelme. Ha viszont lágyítasz, akkor már a tőzeg is leviszi a pH-t ;)

B-terv: csersav ;) Természetes, és kiváló.
 
Back
Oldal tetejére