• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH csökkentés

Sziasztok!

Már írtam a problémámról a magas PH kapcsán. Igyekeztem megfogadni a tanácsokat és beszereztem a RO készüléket. Gyártom a 0-ás vizet, Bee Salt Gh+-al visszasózom és némi csapvízzel beállítom a PH-t.
Így a cserevíz adatai: PH: 6.6, GH: 6, KH: 4

Hetek óta nyomom a heti 30%-os vízcserét és most az adatok az akváriumban: Gh:6, KH:6, PH: kb 8 :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Gyakorlatilag sem a talaj sem a szűrőtöltet nem nyomhatja ilyen szinten fel a PH-t. Azt jól sejtem hogy itt a Kh nátrium hidrogén karbonát része lehet a ludas?:unsure:

Szeretnék CBS-eket beszerezni de ebbe a 8-as PH-ba ....:confused:
Én kihagynám a csapvizet ha lehet. Egyértelmű hogy a Kh emeli a pH szintet. Ha alacsony a KH akkor alacsony a Ph szint is.Viszont elég instabil lesz tőle
 
Én kihagynám a csapvizet ha lehet. Egyértelmű hogy a Kh emeli a pH szintet. Ha alacsony a KH akkor alacsony a Ph szint is.Viszont elég instabil lesz tőle
Megoldás lehet valami GH/KH+ használata sima RO vízzel?
Így be lehet állítani GH: 6 és PH: 6.8-as értékeket?
 
Megoldás lehet valami GH/KH+ használata sima RO vízzel?
Így be lehet állítani GH: 6 és PH: 6.8-as értékeket?

Szia!

Nem értem, miért akarsz KH-t tenni pluszba az akvába, amikor azzal küzdesz, hogy kivedd belőle. A heti 30% vízcserékkel nem fogod tudni amúgy sem olyan drasztikusan csökkenteni a KH-t, hogy instabil legyen a rendszer. Meg, ha jól olvastam a köveid is olyanok, amik emelik a KH-t. A talaj is teítődhetett, azt írtad 4 éves, nyomhatja fel az is.
Nálam a nagyobb akvában csak GH+ használata mellett a kavicsok miatt van egy állandó 5-ös KH.
Ha nagyobb arányban cserélsz vizet, hamarabb fogod tudni csökkenteni az értékeket.
 
Én úgy tudtam hogy a Fuji kő nem emeli a GH-t.:unsure:

Azért gondoltam hogy kellene a Kh a vízbe mert a RO víz ph-ja ha jól emlékszem 3-as volt és KH-val emeltem volna. De mindenféleképpen kipróbálom a RO víz GH+ kombót amit javasoltok.

Köszönöm a tanácsokat! Remélem csak beáll az a ph előbb utóbb!
 
Én úgy tudtam hogy a Fuji kő nem emeli a GH-t.:unsure:

Azért gondoltam hogy kellene a Kh a vízbe mert a RO víz ph-ja ha jól emlékszem 3-as volt és KH-val emeltem volna. De mindenféleképpen kipróbálom a RO víz GH+ kombót amit javasoltok.

Köszönöm a tanácsokat! Remélem csak beáll az a ph előbb utóbb!
Biztos jó a PH teszted?
3as PHjú RO azért elég erősnek hangzik
 
Én úgy tudtam hogy a Fuji kő nem emeli a GH-t.:unsure:

Azért gondoltam hogy kellene a Kh a vízbe mert a RO víz ph-ja ha jól emlékszem 3-as volt és KH-val emeltem volna. De mindenféleképpen kipróbálom a RO víz GH+ kombót amit javasoltok.

Köszönöm a tanácsokat! Remélem csak beáll az a ph előbb utóbb!

Bocs bocs, a köved tényleg nem emeli, a Fuji kőről másra asszociáltam, mint a lávakőre.
A Bee salt GH+ egy nagyon pici mértékben emel a KH-n is, ezáltal tudja beállítani a bee garnéláknak ideális PH-t. Tehát, ha a RO vized visszasózod, annak a PH-ja már nem annyi lesz, amit a pucér RO-n mérsz.
Lehet, hogy sokkal könnyebb lenne elérni és aztán megtartani a garniknak ideális PH-t, ha a 4 éves talajt lecserélnéd valami új, garnélás aktív talajra.
A garnikat telepítetted már?
 
Bocs bocs, a köved tényleg nem emeli, a Fuji kőről másra asszociáltam, mint a lávakőre.
A Bee salt GH+ egy nagyon pici mértékben emel a KH-n is, ezáltal tudja beállítani a bee garnéláknak ideális PH-t. Tehát, ha a RO vized visszasózod, annak a PH-ja már nem annyi lesz, amit a pucér RO-n mérsz.
Lehet, hogy sokkal könnyebb lenne elérni és aztán megtartani a garniknak ideális PH-t, ha a 4 éves talajt lecserélnéd valami új, garnélás aktív talajra.
A garnikat telepítetted már?
CBS-eket nem merek még betenni ilyen ph értékkel. Red rilik vannak az akváriumba, de azok azért jobban bírják a gyűrődést.

Akkor most még arra kellene tanács, hogy hogyan adjam be az asszonynak, hogy a RO készülék után kellene még egy talaj is!!!! :unsure::unsure:
 
CBS-eket nem merek még betenni ilyen ph értékkel. Red rilik vannak az akváriumba, de azok azért jobban bírják a gyűrődést.

Akkor most még arra kellene tanács, hogy hogyan adjam be az asszonynak, hogy a RO készülék után kellene még egy talaj is!!!! :unsure::unsure:

Hááát, jó kérdés.. Szerintem a te akvádba nem kell a legnagyobb csomag talajt megvenni, maximum 4 literest, de talán még abból is fog maradni - ki kell számolni, van is valamelyik topikban hozzá segédlet. Azzal is lehet érvelni, hogy enélkül annyi vizet elpancsikolsz, mire beáll a kívánt érték, hogy abból több zsák talaj kijött volna. (Na jó, ez lehet, hogy egy picit barokkos túlzás ;), de tény, hogy csak a Jóisten tudja megmondani, hogy mikorra tudnád a PH-t a CBS-eknek élhetővé tenni.)
 
Ezt ki es mikor tanacsolta? Pont az a lenyege az ROnak, hogy mindent kiveszel, ami bekavarhat es csak a garnéla sot hasznalod visszasozasra...
Egy sráccal beszéltem, aki garnikban utazik. Ő így tartja a jószágait. De mivel a srác valahol északon lakik, nála más a csapvíz összetétele. Ott működik a dolog, itt nem. Gondolom a RO-val csak lehúzza az értékeket a megfelelő szintre.
 
Ezt ki es mikor tanacsolta? Pont az a lenyege az ROnak, hogy mindent kiveszel, ami bekavarhat es csak a garnéla sot hasznalod visszasozasra...

Én is csinálom amúgy, amikor néha a pH 6 alá megy, nincs benne semmi túlvilági, csak ésszel kell csinálni :)


hogyan adjam be az asszonynak, hogy a RO készülék után kellene még egy talaj is!!!! :unsure::unsure:

Ő keresi a pénzt rá vagy Te...? Szólj neki, hogy ha otthon van, akkor legyen szíves vegye át a csomagot... :D
 
Új 80 literes akváriumban az 9l aktív talaj (ISTA Shrimp Soil ph5.5) + 8l Bio Rio + elsőnek visszasózás nélküli RO vízzel feltöltve, mennyi idő múlva kell beállnia az alacsony Ph-nak? Pár perc? Pár óra? Pár nap? Pár hét?
 
Új 80 literes akváriumban az 9l aktív talaj (ISTA Shrimp Soil ph5.5) + 8l Bio Rio + elsőnek visszasózás nélküli RO vízzel feltöltve, mennyi idő múlva kell beállnia az alacsony Ph-nak? Pár perc? Pár óra? Pár nap? Pár hét?

Mindenképpen sózd legalább egy kicsit, ugyanis a talaj csak akkor fog "beállni", és akkor lesz egyensúlyban/stabilan a Gh. A biológia ugyanúgy 4-5 hét alatt fog beállni a visszasózástól függetlenül és mivel a nitrifikáció savat termel, így a "végső" stabil pH a stabil biológiával együtt értelmezhető.
 
Ez nekem is eszembe juthatott volna. Köszi! 120-ra sóztam vissza GH+ porral. 6.33-ra állt rá. És még csökken :)
 
Van itthon GA plus porom. Érdemes cserélni valami másra, GlasGarten Liquid Mineral GH+, Dennerle Shrimp KIng Bee Salt GH+ vagy bármi egyébre?
 
Van itthon GA plus porom. Érdemes cserélni valami másra, GlasGarten Liquid Mineral GH+, Dennerle Shrimp KIng Bee Salt GH+ vagy bármi egyébre?
Szerintem mindegy mit használsz, a lényeg hogy legyen KH-d is valamennyi ( min. 1-2), ha azt beviszi a GA por, (vagy bármi más, kövek, másik por stb.), akkor nem indokolt a csere.
 
Back
Oldal tetejére