• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH (CO2 nélkül)

Digitális Ph mérővel. Már gondoltam arra is hogy újra kalibráljam. Fél éve kalibráltam be utoljára folyadékkal. Majd leviszek mintát a tengeris boltba itt a sarkon. Szépen mosolygok majd a tulajra a csöpp kis arcommal és talán beméri nekem a vizet :D
Én kaptam egyet kölcsön, 4500Ftot Somogyi Electric-es, de szerintem pont ugyanaz, mint a kínai eöbölös. Szereztem hozzá 7,01-es kalibráló folyadékot, de 5-10 mérés után kalibrálni kell, mert 1-2 tizedet elmászik, bár lehet, hogy sok mindentől függ a pontossága (hőmérséklet...). Hozzávetőleges mérésnek jó ez az occsó digitális is.
 
Vásároltam fekete tőzeg granulátumot... Pici hálóba bele, majd azt az akasztós szűrőbe tettem, amiben lávakő töltet volt. Ráengedtem a szűrést egy 10 literes nanora (csak csapvíz volt bent)...és vártam a csodát 1,5 napig ment. Rámértem a ph-ra Neptun cseppteszttel és kiverte a biztosítékot kék irányban :D Vagyis a ph több maradt mint 7.5 pfff
Persze utána többször is rámértem és semmi változás. Sőt ha a másik akváriumot mérem detto ugyan az a szín jelenik meg folyton. Ezek szerint stabil 8as péhám van :D hát örvendek:mad: Most én vagyok vagy színvak vagy a teszt nemjo vagy fogalmam sincs. Ja mértem JBL csíkteszttel is az pár tizeddel kevesebbet mutat de közel sem a várt értéket...

"Csak csapvíz volt bent" - a csapvíznek akkora a pufferkapacitása, hogy sósavat is önthetsz bele közvetlenül, több ml után fog csak csökkenni a pH. Én egy hétig áztatom a tőzeget, forrázom naponta, kinyomkodom, stb., hogy kioldódjon, aminek ki kell. 1,5 nap semmi, adj neki még időd.

A bioriot persze hogy nem mostam ki mivel indító bacikkal van tele gyárilag;)

Én mindent kimosok, nem bízok a gyártósor mellett álló betanított munkásban. (Bocsánatot kérek a betanított munkásoktól!)

Sajnos pont a speckó garnikat szeretnék tartani, csak nekik készült az akvárium.:)

Akkor mondanám, hogy kvarchomok vagy garnélás talaj és szivacsszűrő ;) De tudom, már késő...

Ha mar ott vagy vegyél egy pH csepptesztet is a jobbik fajtából. :) En is leszoktam a digi pH merorol, lassabb es nem pontosabb mint a JBL cseppteszt.

Úgy van! Egy igazi, pontos pH mérő 300.000 Ft-nál kezdődik. Egy jobb cseppteszt odaver az olcsóbbnak simán. Sőt, vegyél kettőt és amikor kritikus helyen mérsz, mérd meg mindkettővel és hasonlítsd össze őket. Esetleg a színt nézesd meg mással is.

Digitális Ph mérővel. Már gondoltam arra is hogy újra kalibráljam. Fél éve kalibráltam be utoljára folyadékkal. Majd leviszek mintát a tengeris boltba itt a sarkon. Szépen mosolygok majd a tulajra a csöpp kis arcommal és talán beméri nekem a vizet :D

Ezt csak most vettem észre :D Nem Rajtad nevetek, hanem Veled. A mérésed BIZTOSAN hibás. Egy pH mérőt (a nagyon drágákat IS) minden bekapcsoláskor kell kalibrálni, ha nagyon pontos mérést akarunk végezni, akkor 2 óránként kalibrálunk. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az ADWA 6 hó garit ad az elektródra... nem véletlenül. Szóval ha a műszered csak 0,4 pH-t téved, lehet, hogy a vizet 6,8-as :)

(Volt nálam egy akvarista társunk ADWA pH mérője ellenőrzésen, felújításon. Lepucoltam, kondicionáltam az elektródot, majd összemértem két profi pH mérővel. Volt, amit csak 0,8 pH értéket tévedett, de volt, amikor 1,7 pH-t. Nagyzolósan azt is mondhatnám, hogy olcsó húsnak híg a leve, de hát no... minden felett eljár az idő. Igazából pH mérő műszerre csak tenyésztőknek és nagyon gazdagoknak van szükségük, akik értenek is a műszer és az elektród karbantartásához, szakszerű tárolásához, stb. Egy-két jobb cseppteszttel többre mész, hidd el :) )
 
Úgy van! Egy igazi, pontos pH mérő 300.000 Ft-nál kezdődik. Egy jobb cseppteszt odaver az olcsóbbnak simán. Sőt, vegyél kettőt és amikor kritikus helyen mérsz, mérd meg mindkettővel és hasonlítsd össze őket. Esetleg a színt nézesd meg mással is.
Valószínűleg én is rendelek majd kétfajta JBL tesztet (a kicsiben 6 alatti a ph a co2 miatt), a mérő meg megy vissza a gazdihoz. De ez már megint offtopic...
:)
 
"Csak csapvíz volt bent" - a csapvíznek akkora a pufferkapacitása, hogy sósavat is önthetsz bele közvetlenül, több ml után fog csak csökkenni a pH. Én egy hétig áztatom a tőzeget, forrázom naponta, kinyomkodom, stb., hogy kioldódjon, aminek ki kell. 1,5 nap semmi, adj neki még időd.

ÁHÁ! szoval nem olyan egyszerű mint gondoltam én boci :) Van még egy őrült ötletem. Mi volna ha a tőzeget olyan táptalaj módjára a normál aljzat alá teríteném? Mi gondot okozna? illetve lenne értelme?
 
ÁHÁ! szoval nem olyan egyszerű mint gondoltam én boci :) Van még egy őrült ötletem. Mi volna ha a tőzeget olyan táptalaj módjára a normál aljzat alá teríteném? Mi gondot okozna? illetve lenne értelme?
Szerintem hamar kimerülne...
 
De ennek az van írva a csomagolására hogy fokozatosan engedi ki az értékes cuccot :D

Egy 40 literes akvát építettem így nemrég, még bejáratós, és iszonyat infuzóriás, de egyelőre nincs időm foglalkozni vele. De majd megoldom ;)
1 cm kimosott, kiáztatott hansági rostos tőzeg, rajta 2 cm Ista talaj.
 
Ha mar ott vagy vegyél egy pH csepptesztet is a jobbik fajtából. :) En is leszoktam a digi pH merorol, lassabb es nem pontosabb mint a JBL cseppteszt.
Tudnál segíteni hogy hol keressek JBL tesztet? A GA-n kívül, mert sajnos 1 tesztért nem éri meg kimásznom(bocs srácok:) ) Már 4 helyen voltam de a Neptunon és a Sera-n kívűl mást nem ismernek.

Valakinek van ötlete?
 
Sziasztok!

Egy CO2 nélküli ioncserélt vizes nano-ban normális a ph7,5?
Seiryu kő van benn, dekorhomok, amazonia talaj. Ja, és már vissza van sózva az előírtak alapján....
 
Sziasztok!

Egy CO2 nélküli ioncserélt vizes nano-ban normális a ph7,5?
Seiryu kő van benn, dekorhomok, amazonia talaj. Ja, és már vissza van sózva az előírtak alapján....

seiryu mészkőféleség, visszasózás nem tudom mit takar.

Az ioncserélt víz akváriumhoz megfelelő? Anion és kation cserélt is? Vetted, vagy csináltad? Milyen a sima víz pH-ja? Mivel mérted?
 
Gondoltam egy nagyot és csináltam tőzegkivonatot :)
Fogtam a granulátumot bele az edénybe és jól kifőztem (kb 1 órát rotyogott)
Azután amikor kihűlt jól kinyomkodtam, morzsoltam...A színe elég meggyőző lett :)
Most fogom leszűrni és kiürült profitos flaskába raktározom. Azt írják, hogy tartósítás szempontjából lehet bele sót rakni. Na ezt én mellőzöm azt hiszem. Eléggé töményre sikerült.
Úgy tervezem, hogy napi adagolásban fogom nyomni kb 5-10 ml-t. Lehet ez kevés lesz de csodát nem is várok tőle. Inkább csak úgy a magam szórakoztatására készült :)
Na meg gondolom kárt nem okoz, mert természetes dolog és talán forrt ki belőle valami hasznos dolog is.
A régi nyelvek azt beszélik, hogy huminsavat tartalmaz, meg a káros bacikat gátolja, meg hogy alga ellen is ér valamit. Most írjam azt-majd meglátjuk.
Ismétlem csodát nem várok és lehet hogy nem is lesz szemmel látható változás, de úgy érzem ezt most jól kifőztem... ;)
 
Gondoltam egy nagyot és csináltam tőzegkivonatot :)
Fogtam a granulátumot bele az edénybe és jól kifőztem (kb 1 órát rotyogott)
Azután amikor kihűlt jól kinyomkodtam, morzsoltam...A színe elég meggyőző lett :)
Most fogom leszűrni és kiürült profitos flaskába raktározom. Azt írják, hogy tartósítás szempontjából lehet bele sót rakni. Na ezt én mellőzöm azt hiszem. Eléggé töményre sikerült.
Úgy tervezem, hogy napi adagolásban fogom nyomni kb 5-10 ml-t. Lehet ez kevés lesz de csodát nem is várok tőle. Inkább csak úgy a magam szórakoztatására készült :)
Na meg gondolom kárt nem okoz, mert természetes dolog és talán forrt ki belőle valami hasznos dolog is.
A régi nyelvek azt beszélik, hogy huminsavat tartalmaz, meg a káros bacikat gátolja, meg hogy alga ellen is ér valamit. Most írjam azt-majd meglátjuk.
Ismétlem csodát nem várok és lehet hogy nem is lesz szemmel látható változás, de úgy érzem ezt most jól kifőztem... ;)

Kárt nem fog okozni ;) Én is használom a cserevízben.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget/tanácsot kérnék.
Két napja indítottam el az akváriumomat, ami kimondottan garnélás lesz.
8kg Environment talaj ment a 32 literesbe, a szűrőbe 2 liter biorio (csak az van benne).
A víz 2 napja 140ppm és 7,2-7,3 a PH
Az Environmentnek nem kéne lehúznia a PH-t?
Nem értem miért nem indult el lefelé, mikor ez elvileg aktív talaj, és már bőven 7 alatt kéne lennie.
Dekor Manten kő és Red moor. A víz RO visszasózva

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.: Norbi
Sziasztok!

Végre sikerült szereznem JBL tesztet.
A gond az, hogy a ph mérőm nem igazán tévedett...
A nagy akváriumban a ph 6,7-6,8
a kicsibe ahova mennének a garnélák 7,1. Már ott tartok hoy full RO vízzel cserélek.
Az RO vizem 4 ppm-es, a kis akvárium vize 104. Még ez se magyarázza meg, hogy miért ennyi a ph...
de hogy 8kg environment nem képes lehúzni, ez katasztrófa.

Ja a nagyban úgy 6,7-6,8 a ph, hogy non stop megy a co2... ott mondjuk 130ppm-re van belőve a víz.
 
Sziasztok!

Végre sikerült szereznem JBL tesztet.
A gond az, hogy a ph mérőm nem igazán tévedett...
A nagy akváriumban a ph 6,7-6,8
a kicsibe ahova mennének a garnélák 7,1. Már ott tartok hoy full RO vízzel cserélek.
Az RO vizem 4 ppm-es, a kis akvárium vize 104. Még ez se magyarázza meg, hogy miért ennyi a ph...

TDS miatt azzal számolni kell, hogy a nullás vízből is 80-90ppm-et csinál a talaj.
De a garnéláknak ez tök jó. Inkább a pH a problémás.
 
TDS miatt azzal számolni kell, hogy a nullás vízből is 80-90ppm-et csinál a talaj.
De a garnéláknak ez tök jó. Inkább a pH a problémás.
Kifogytam az ötletekből mi viszi fel, egyszerűen tippem sincsen. Hogy egy 32 literes aksiban ennyi environment mellett, full RO vizzel nem képes 7 alá menni a ph...
Most fogom majd belőni ide is a CO2-t, de ahogy sejtem ez nagyon neccesen lesz 6,5. Nem tudom belemerjek-e majd így vágni a kényesebb garnélák tartásába.
Kicsit elkeseredtem :(
 
Kifogytam az ötletekből mi viszi fel, egyszerűen tippem sincsen. Hogy egy 32 literes aksiban ennyi environment mellett, full RO vizzel nem képes 7 alá menni a ph...
Most fogom majd belőni ide is a CO2-t, de ahogy sejtem ez nagyon neccesen lesz 6,5. Nem tudom belemerjek-e majd így vágni a kényesebb garnélák tartásába.
Kicsit elkeseredtem :(

Ezt magyarázom már mióta, csak mindenki leugat: a talaj(ok) nem csökkentik a pH-t. Ha más anyaggal leviszed, akkor megtartják, pufferelik, ott, ahol van. Ennyi.

Egyébként meg a kényes garnélákat nem egy CO2-zött, tápozott akváriumban kellene tartani, hanem egy huminsavas, barna vizű garnélás akváriumban :) Jobban félnék a CO2-től és a táptól, mint a pH-tól.

Olvass Szentgyo blogot, hogy ő hogy viszi le a pH-t... nem CO2-vel ;)
 
Sziasztok!

Végre sikerült szereznem JBL tesztet.
A gond az, hogy a ph mérőm nem igazán tévedett...
A nagy akváriumban a ph 6,7-6,8
a kicsibe ahova mennének a garnélák 7,1. Már ott tartok hoy full RO vízzel cserélek.
Az RO vizem 4 ppm-es, a kis akvárium vize 104. Még ez se magyarázza meg, hogy miért ennyi a ph...
de hogy 8kg environment nem képes lehúzni, ez katasztrófa.

Ja a nagyban úgy 6,7-6,8 a ph, hogy non stop megy a co2... ott mondjuk 130ppm-re van belőve a víz.
nem lehet a szűrő anyag a ludas?
 
Back
Oldal tetejére