• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penész, nyálka, barna alga .......

pappgabor

Új regisztrált
Kedves Mindenki!

Kérnék szépen egy kis segítséget. Hiába olvasgatom a különböző fórumokat, kilégítő választ nem találtam eddig.
Egy régóta tökéletesen működő 112L-es akváriumot kezdtem el újra megépíteni.
Eddig csak dekor homok volt benne és növények. Ami ehhez képest most új az az, hogy belekerült JBL Manado és
JBL AquaBasis plus talaj, valamint 2 db RedMood dekorfa. A szűrés nem túl nagy, egy külső Evo 2206-os, 600 L/óra, a világítás pedig a gyári 2x18W. És itt jön a gond. Már kb 4-5 hete beindítotam és azóta a RedMoor fán eleinte egy fehéres penész szerű valami jelent meg, ez annyiban változott azóta, hogy a barna alga megjelenésével a penész is bebarnult. Növényeket eddig nem is tettem bele.
Kérnék szépen tanácsot, hogy mit tegyek, mert így rossz ránézni nap mint nap:)

Előre is köszönöm!

Üdv, Papp Gábor
 
Gábor, várnod kell, türelemmel.
Teljesen természetes, hogy a RedMoor fán penész jelenik meg.
Ez mindig (!) elmúlik magától, ha az aki egyébként rendben van.
Esetleg python git-el vagy némi (kis mennyíségű) carbo felecsetelésével gyorsíthatod az eltűnést, de nem javasolom különösebben. Ki kell várni.
 
Keymaker, köszönöm szépen, ez már nagy segítség volt.
Engedj meg nekem még pár kérdést. Növényeket telepíthetek e így bele, az segít a dolgon, vagy csak ront?
Ezen kívül mi lehet ennek az oka? A talajból oldódik valami?
 
Köszönöm Viktor, elolvasom és meglátom mit teszek:)
Azért megnyugodtam, mert már azt hittem kezdhetem előről, csak azt nem tudom mit csinálnék másképpen:)
 
Ártani nem fogsz azzal, ha beülteted a növényeket, csak elősegíted az egyensúly kialakulását, aminek következtében szépen elmúlik majd az alga.
 
Eképpen sejtettem, de szükségem volt a hozzáértő, megnyugtató gondolataitokra:)
Köszönöm szépen!
 
pappgabor said:
Keymaker, köszönöm szépen, ez már nagy segítség volt.
Engedj meg nekem még pár kérdést. Növényeket telepíthetek e így bele, az segít a dolgon, vagy csak ront?
Ezen kívül mi lehet ennek az oka? A talajból oldódik valami?
Szívesen.
Nem a talajból oldódik ki a penészesedést okozó cucc, hanem a red moor fák nem áztak vízben úgy mint pl. a vasfa, vagy borneo wild fa. Ezért a vízbe helyezés után olyan szerves bomlástermékeket engedhet ki magából amelyeknek az egyedüli "mellékhatása" a pár hétig tartó penész. Ha valakit zavar, akkor azt szoktuk javasolni, hogy áztassa vízbe az aki indítása előtt a fákat pár hétig.
 
Köszönöm szépen, akkor a rejtély megoldódott, várok türelemmel.
Ha bármi gond lenne, lehet, hogy még viszatérek, mert elég gyors és profi segítséget kaptam.
Üdv Mindenkinek.
G.
 
Te tudsz Japánul? :shock:
Amúgy tényleg így nézett ki az enyém is, de most már sajnos bebarnult a penész.
Eldöntöttem, holnap beültetem a növényeket és lesz ami lesz.
Egy másik akváriumomból folyamatosan mosom bele a szűrő szivacsát, hátha kialakul a baktérium kultúra.
A Co2-t Easycarbo formában adagolom naponta, majd csak lesz valami :crazy:
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem tudom :D Képeket nézegetjük ha meg érdekes ami van akkor google translate
(szent a béke, de ez most vicces volt ;) )

De tényleg Vik, tudsz japánul? :lol:
 
;) Mondjuk az igaz.

Bár a fenti linket leginkább a fotók miatt tettem be.
3 érdekes dolog is volt rajta: A penész, a böszme szikla amivel az új fát lesúlyozza és persze Dart Vader aki már a víz alatt is hódít :lol:
 
keymaker said:
Szívesen.
Nem a talajból oldódik ki a penészesedést okozó cucc, hanem a red moor fák nem áztak vízben úgy mint pl. a vasfa, vagy borneo wild fa. Ezért a vízbe helyezés után olyan szerves bomlástermékeket engedhet ki magából amelyeknek az egyedüli "mellékhatása" a pár hétig tartó penész. Ha valakit zavar, akkor azt szoktuk javasolni, hogy áztassa vízbe az aki indítása előtt a fákat pár hétig.
Nem csak a Red Moor penészedik. Nekem a több évig akváriumban áztatott vasfa is penészedett, miután 1 hónapos kiszáradás után újra vízbe került.
Legjobb, ha olyan akváriumban áztatjuk elő a fát, ahol vannak csigák vagy ancik. Az összes penészt leeszik.
 
Sziasztok.
Kedden állítottam fel egy teljesen új akváriumot, egyenlőre csak egy darab vasfa, és 2 féle vízinövény van benne, na meg persze a talaj. A problémám ugyan ez, csak nekem a vasfán jelent meg egy kevéske fehér penész, de csak néhány helyen a kis résekben. Előtte másfél hétig áztatva volt 50 fokos vízben, és egyszer ki is volt forralva és persze kefével le lett tisztítva.
Sem a talaj, sem pedig a növények nem lettek olyanok szerencsére, szűrő megy, és elkezdtem most erősen szellőztetni is a vizet.
Normális, hogy a vasfa is penészedik? :shock:
(A víz kb 25-26 fokos, 7,5-ös PH, keménységet nem tudom, mert nem volt keménységmérő a boltban, de olyan 10 és 20 között van valahol, szűrő megy benne, sima szivacs betéttel. Csapvíz, forralt esővíz, és desztillált víz van benne.)
 
fgabor87 said:
Sziasztok.
Kedden állítottam fel egy teljesen új akváriumot, egyenlőre csak egy darab vasfa, és 2 féle vízinövény van benne, na meg persze a talaj. A problémám ugyan ez, csak nekem a vasfán jelent meg egy kevéske fehér penész, de csak néhány helyen a kis résekben. Előtte másfél hétig áztatva volt 50 fokos vízben, és egyszer ki is volt forralva és persze kefével le lett tisztítva.
Sem a talaj, sem pedig a növények nem lettek olyanok szerencsére, szűrő megy, és elkezdtem most erősen szellőztetni is a vizet.
Normális, hogy a vasfa is penészedik? :shock:
(A víz kb 25-26 fokos, 7,5-ös PH, keménységet nem tudom, mert nem volt keménységmérő a boltban, de olyan 10 és 20 között van valahol, szűrő megy benne, sima szivacs betéttel. Csapvíz, forralt esővíz, és desztillált víz van benne.)

Nálam a három évig működö aksiból kivett vasfa 1 hónap száradás után penészesedik az új akimban! Én vizcserekor le szoktam a csővel szivatni. Nyugi majd elmúlik!
 
Értem köszi!
És ettől függetlenül lehet bele halakat rakni (neonhal) vagy inkább várjam meg, amíg elmúlik a penész?
 
Back
Oldal tetejére