• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penész, nyálka, barna alga .......

Hello!

1 hete telepítettem az új akváriumot a benne lévő red moor fa kb. 1,5 hónapja ázott, főzve, sózva is volt. az előző hozzászólások és tanácsok között azt látom, hogy rendben van, ha nyálkás és a környékén penészedni kezd a talaj. A korábbi akváriumban kuksolnak amanok és red cherryk, akik leehetnék a szmötyit. A kérdésem, hogy az egy hete indult akváriumba (ada talaj, még elég ammónia gazdag) átköltöztethetem a srácokat? vagy várjak még vele?

köszönöm a segítséget

Milyen talajod van?
 
Én is hasonló cipőben jártam mint te. Most már nyugodtan költöztess be mindenkit nem lesz semmi gond, nálam 8-9 nappal indítás után költöztek és mindenki él és virul.

Akkor lehet bepróbálkozom holnap délután a költöztetéssel :) köszi
Uh, akkor ma mohát kell kötöznöm a reggel még szmötyi-mentes fára...
 
Kis segítséget kérnék, már jó pár hónapja üzemel az aki, mire most a héten elkezdett penészedni (nem tudok jobb szót, fehér nyálkás valami),a talaj egy foltban, azt hittem a maradék kaja miatt, hát leszívtam, erre 2 nap múlva nemhogy visszajött de még szétterjedt a talaj többi részén is... nem tudom mit tehetnék azon kívül h leszívom és vízcserézek..:panda: egyébként manado van.
 
Illetve ha időközben a penész a nem megfelelő körülmények miatt algává transzformálódik ( Rhizoclonium - James' Planted Tank - Algae Guide ) akkor egy sötétítéses kúra segíthet. A penészesedés néhány hét csak ha nem teszel vele semmit.
Szia .
Kérdésem az lenne. Magában fákkal talajjal 2 hetet ment az akvárium. Fehér vatta szerű penész volt a fákon . De fogyott. Le engedtem a vizet át sikáltam a fákat és be növényesítettem. Eltelt 1 hét és a fákon nagyon kevés kicsi vatta cukor szerű penész újra meg jelent . De szürke.És egy picik fehér is . És a szürke teljesen el lepte a mohákat. Most már minden moha pókhálós vatta cukros. Az is ami köre van ragasztva... És egy nap alatt vissza nő ha le piszkálom. Három nap alatt el lepte a mohákat.
 
Sziasztok,
Ezt a témát találtam a legmegfelelőbbnek a kérdés feltevésére.

Adott egy 2 hónapja indított akvárium.
Nettó kb 30 liter, sima kavics aljzat, ültetéskor 6 db JBL tápgolyó ment még bele.

Elején volt némi barna alga probléma, otok lelegelték.
Aztán jött fonálalga (szaláll, szőr stb.), a fény visszavételével, carbo adagolásával és a túlzottan fertőzött növények eltávolításával visszaszorult. Vagy 2 hete már rendesen világítok.

A gyári szettes szűrőt is lecseréltem, mert gyanítottam, hogy az is lehet az oka az algavésznek. A gyári 300 l/h szűrő 76 cm³ szivacs térfogata helyett lett egy Eheim Liberty 200, amibe belement kb 0,8 liter Mátrix + szivacs középre mechanikus szűrésnek, meg JBL Symec vatta. Kb 1,5 hete megy az új szűrő, a régi szivacsa is benne volt egy darabig, hátha jut belőle egy kis 'kúltúra'. Bár szerintem a régi szűrő mechanikusan sem szűrt.

A víz egyébként szép tisztának tűnik, itt ott az alga még megmaradt.

Kb jelen állapot:

e7a30db183f7d60a08ce44f603720146.jpg


93367c3f704011d164a21f02c3fed25b.jpg


fbae05d4d014370a7f194011146fd041.jpg


Aztán a múltkor felfigyeltem valami fehér ízére, először a szőlőtőke alján. Az vízcserekor le lett szedve. Utána egy hét múlva megjelent a moha alján (lásd a képek időrendben).

https://goo.gl/photos/j4kyihfF6DQMUdmK7

Azután másnap (ma reggelre) lejött a moháról, és szétpókhálózott az aljzaton... Sötétben 'kelt tehát életre'. Ma este mikor hazaértünk, már inkább pókhálós formája volt és hátrébbkúszott a hínárok felé az aljzaton.

Rákerestem a neten. Leginkább SLIME MOLD-ként tudnám azonosítani.

http://fishtankdk.blogspot.com/2013/01/slime-mold-in-aquarium.html?m=1

http://en.allexperts.com/q/Freshwater-Aquarium-3216/infestation-1.htm

http://waynesword.palomar.edu/slime1.htm

Találkozott már valaki ilyennel?
Mit lehet ellene tenni?

Túletetni nem szoktam nagyon, persze előfordul hogy marad némi táp az aljzaton. Legelső alkalommal volt egy nagyobb túletetés, akkor a maradék bepenészedett, de leszívtam, utána volt aljzattisztítás is.
Az az igazság, hogy bambák a razbórák, és kb sosem veszik észre hogy kaja van (bármilyen lassan süllyedő kaja).

Felszínhártyám szokott lenni, állítólag abból is táplálkoznak ezek (ill. baktériumokkal), azt a levegőztető eltünteti. Igaz nincs még pumpám, de a régi szűrő tud levegőztetni.

Első körben arra gondoltam, hogy most következő vízcserénél 30 helyett 50%, alapos aljzattisztítással. Veszek egy másik időzítőt, és rendszeresen levegőztetek pár órát. A kaját meg kissé visszafogom, bár sztem nem sok. Vipan, vipagran, san megy felváltva napi egyszer...

Egyébként 6 Galaxy razbóra, 2 oto és 2 páncélos harcsa lakik benne.
 
Bocs ha hosszú lett.
Egyébként a szőlőtőkék rendesen ki voltak száradva, nem volt nyers. Az elején (első 1-2 hét) talán volt rajta minimális penész, de az is lehet hogy egyáltalán nem penészedett, már nem emlékszem. De ez nem is az a 'szokásos' penész, egyértelműen nem.
 
Megvolt az aljzattisztítás, már amennyire a növények engedték. Azért sok dzsuva kijött.
Kicsit több mint 50% vízcsere, indító baci.
Szép tisztaság, elégedettség, erre reggel ott csüng Hófehérke a mohán... [emoji15] [emoji16]
A halkajára megy. Nem etettem túl pár darab hullott csak oda.
Úgy látszik ez gyorsabb, mint a páncélos harcsa...
Kivettem a mohát egy vödörbe, amit tudtam leszívtam az aljzatról... Kíváncsian várom a fejleményeket...
 
Sziasztok,

Dsmmel kezdtem egy akváriumot két és fél hete. Sajnos a penész elkezdte leölni a monte carlot ezert par probalkozas utan feltoltottem vizzel. Ugy latom, hogy ez a dolog a viz alatt sem nyugszik most ilyen fehér nyalkás dolog lobog egy egesz nagy reszen. Probalom a fertozott novenyeket kiszedni de nem latom, hogy dulore jutnek a harcban.

Fertozott resz:
EF2EBCE4-85EC-44F5-98EE-9275264E7112.jpeg

Egészséges reszek:
47361A18-1542-4AFE-8299-674B1E3D75A3.jpeg

Félnem kellene etől?
Esetleg megolásra van ötlet?

Elnezest az ekezetek hianyaert

Koszi a segitseget elore is.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Dsmmel kezdtem egy akváriumot két és fél hete. Sajnos a penész elkezdte leölni a monte carlot ezert par probalkozas utan feltoltottem vizzel. Ugy latom, hogy ez a dolog a viz alatt sem nyugszik most ilyen fehér nyalkás dolog lobog egy egesz nagy reszen. Probalom a fertozott novenyeket kiszedni de nem latom, hogy dulore jutnek a harcban.

Fertozott resz:
View attachment 65143

Egészséges reszek:
View attachment 65144

Félnem kellene etől?
Esetleg megolásra van ötlet?

Elnezest az ekezetek hianyaert

Koszi a segitseget elore is.

Üdv,
Norbi

Egy része ennek bizony elolvadt (nem feltétlenül a gombásodás miatt), de azért nem kell ám megijedned. A MC egy igen életre való növény, így a levélváltás után megmaradt hajtásokból majd szépen visszafoglalja a helyét. :)
 
Egy része ennek bizony elolvadt (nem feltétlenül a gombásodás miatt), de azért nem kell ám megijedned. A MC egy igen életre való növény, így a levélváltás után megmaradt hajtásokból majd szépen visszafoglalja a helyét. :)

Optimista vagyok. Egyszer már megnyugtattál a Parvula és a barna alga esetében, szóval most is hiszek neked (y)

Köszi a segítséget @Trappista
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok :)!
RedMood dekorfa dekoráció van az akváriumban és a szokásos nyálkásodás után fekete kicsi valamik jelentek meg a dekorfán.
Akvárium paraméterek: 80 literes, szűrű: Eheim 2424 experience 250, világítás 2x24W, TDS:155.
Fénykép: https://www.dropbox.com/s/bpz3sq3yddx3t0k/2019-11-03 22.05.32.jpg?dl=0
Segítségeteket kérném, hogy mi az a fekete valami?
Köszönöm a segítséget!
Korall 🤣 nalam sok ilyen volt. Nem tunt artalmasnak. Es haszna sincs.
 
Sziasztok!
Segítsége lenne szukségem. Az vízszint vonalában zöldes nyálka szokott megjelenni. Ez a nyálka időnként megkeményedik és nagyon nehéz levakarni. Tud valaki segíteni, hogy mit tegyek ez ellen?
 
Back
Oldal tetejére