• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penész, nyálka, barna alga .......

Nálam a két Oto oldotta meg sec perc alatt ezt a problémát, azóta is jól vannak és azóta sincs ilyen fehér penész szerű a fán.
 
Hali!

fgabor87


Sztem várjál nyugodtan 3-4 hetet a betelepítéssel, a szűrőkben legyen már valami baci "élet" :)

Mekkora az aksid?Mivel szűröd?
 
Egy hetet úgy is akartam várni, hogy növények megszokják, meg beálljon a víz, de akkor majd figyelem a penészt is.

Ez egy pici akvárium 35 literes, és most egy régi motoros szűrő van benne, semmi paraméterét nem tudom, de csak átmeneti, mert ki lesz majd cserélve. Ugyanis el volt törve a propeller vagy minek hívják ezt :) és meg lett ragasztva, viszont így nincs teljesen kiegyensúlyozva, és rezeg az egész akvárium, meg a tetején a plexi fedél és így persze kicsit hangosabb is mint kéne. Csak azért raktam bele, hogy kiszűrje a növényi részeket, amik ugye mindig keletkeznek mikor benépesítem újakkal.
Aztán egy AquaEl micro vagy mini szűrőt szeretnék rakni bele, csak még nem tudom melyiket. Mini lenne jó, de félek, hogy abban túl pici szűrőbetét van.
 
Gondolom tudod, hogy kis akvárium-- nagy gond.

Hetente legalább kétszer cseréld a vizet, a belső szűrőd önmagában nem egy nagy durranás de akár elég is lehet ha csak pár kisebb halat tartasz.

Mindenesetre neonokat ilyen kis helyen nem illik tartani legalább 80 cm. hosszú kiúszótér kell nekik.Adjuk meg a méltóságot az élőlényeknek és ne zsúfoljuk őket egy kis aksiba mert "nekem ezek tetszenek".Van olyan élőlény pl. garnélák, amiknek ez az akvárium mérete jobban megfelel.

A szűrőd ezeket a rothadó növényi darabokat csak összegyűjti és ott fog rohadni tovább, hacsak nem takarítod naponta.
De milyen növényi részeket kell, hogy kiszűrjön amikor benépesíted újakkal ?

Ide bármilyen belső szűrőt teszel, kicsi lesz a szűrőfelület tehát erre ne nagyon számíts.
 
Ide nem fér el nagyobb, csak ilyen pici. Erre van lehetőségem, ez ugye 53*24-es, és maximum egy 59*26-os férne el ide, de az sem lenne sokkal nagyobb.
Tudom én is, hogy a nagyobb jobb, szebb, és kényelmesebb a halaknak.
Annyiféle információ van arról, hogy mekkora akvárium kell a halaknak, hogy igazából követhetetlen. Van az 1 cm halra 36 cm2 vízfelszín jusson, aztán olvastam olyat is, hogy neonoknak minimum 50 literes akvárium kell, és abba is csak 6 db fér el, tehát elég változatos a felhozatal. :)
Ha nagy hellyel nem is szolgálhatok majd nekik, próbálom ebből is a lehető legjobbat kihozni, sok búvóhely, lágy tiszta víz, élethű környezet, pl sötét talaj, és amazonasi vízinövények, sötét fák.
Ennyire telik, sajnos nem mindenkinek van lehetősége 100-200 literes akváriumokat tartani.

Arról beszéltem, hogy mikor beültettem a növényeket, hiába mostam meg tisztítottam le őket beültetés előtt, így is rengeteg levélke került még a vízbe, különösen a csetkákáról. Ezeket a szűrő szépen összeszedte, de azóta már ki is lett pucolva belőle.
 
Sziasztok!

Nem vagyok kezdő akvarista de sajnos/hála ilyen tapasztalattal nem rendelkezem mit kellene tennem, viszont a probléma kialakult :S

Egy hete indítottam egy nano akváriumot kevés növénnyel, fákkal a hét végén érkező garnéláknak...
Viszont kezdetben a fáimon, majd később a növényeimen találkoztam ilyen fehéres nyálka réteggel ami 1-2 millimétertől indult majd 7-8 mili vastagon vont be "mindent".
mindent a másik akváriumaimból használok, növényeket is beleértve. Tegnap estig az akasztós szűrőmmel szűrtem, de ma reggel már annyira megsajnáltam hogy ráraktam a 900 l/h már bacikkal bejáratott külső szűrőmet hátha sikerül hamarabb orvosolni a dolgot! Key irataiban olvastam még régen hogy carboval minimális kezelt felületi problémák kezelhetőek, ezért alkalmaztam is!
Csütörtökön érkeznek a garnéláim, ezért kérek mihamarabbi segítséget mert semmi más olyan hely nincs ahol tarthatnám őket :S Aquvatan-om nincsen.


Minden hasznos infót előre is köszönök!
 
mardelboy said:
Sziasztok!

Nem vagyok kezdő akvarista de sajnos/hála ilyen tapasztalattal nem rendelkezem mit kellene tennem, viszont a probléma kialakult :S

Egy hete indítottam egy nano akváriumot kevés növénnyel, fákkal a hét végén érkező garnéláknak...
Viszont kezdetben a fáimon, majd később a növényeimen találkoztam ilyen fehéres nyálka réteggel ami 1-2 millimétertől indult majd 7-8 mili vastagon vont be "mindent".
mindent a másik akváriumaimból használok, növényeket is beleértve. Tegnap estig az akasztós szűrőmmel szűrtem, de ma reggel már annyira megsajnáltam hogy ráraktam a 900 l/h már bacikkal bejáratott külső szűrőmet hátha sikerül hamarabb orvosolni a dolgot! Key irataiban olvastam még régen hogy carboval minimális kezelt felületi problémák kezelhetőek, ezért alkalmaztam is!
Csütörtökön érkeznek a garnéláim, ezért kérek mihamarabbi segítséget mert semmi más olyan hely nincs ahol tarthatnám őket :S Aquvatan-om nincsen.


Minden hasznos infót előre is köszönök!

Ha a fák is másik akváriumból beázva érkeztek be akkor emiatt nem lehet. De ha a fa dekor új, vagy sokáig száradt, akkor simán lehet miatta ez a dolog.
Azért egy fotót megnéznék a problémáról.
 
Nekem akkor volt ilyen nyálkám a szőlőágakon, amikor magam vágtam, kiszárítottam, majd vízbe tettem, hogy elmerüljön. És az első időben ilyen kocsonya szerű anyag jelent meg rajta. Lemostam, lesúroltam róla és hamarosan már nem nyálkásodott be újra.
 
A két kicsi fűz ágam kezdett penészedni, képet nem tudok mutatni mert a külsőszűrőm leszívta sikeresen.
Pedig 2x kifőztem és majdnem 3hétig áztattam... Akkor ez nem fog ártani a csütörtökön telepítendő garnéláknak?
 
A barna alga nem szűnik, oto és amano hatására sem :S Sőt mostmár fehér kis pontok is megjelentek rajtuk olyanok mint az előző posztban vannak...

Növeltem az áramláson is már hogy esetleg ami lejönne azt kapja ki a szűrő!

Esetleg olcsón nagyobb oto vagy amano csapatra hol tehetek szert?
 
LesGrossman said:
Sziasztok!

A növényeim fehér lerakódás keletkezett nem tudja valki mi lehet ez, penész vagy gomba?
http://www.akvarista.hu/index.php?oldal=41&uid=3232&album=15650

Nemrégiben hasonló problémám volt, és sikeresen meg is oldottam. Nem penész vagy ilyesmi volt, hanem CO2 hiány és a kemény víz szerencsétlen találkozása. A növények kényszerhelyzetben képesek felhasználni a víz változó keménységét a CO2 hiány fedezésére, az eredmény meg egy csinos kis vízkőlerakódás a leveleken, azokon a részeken, ahol a legtöbb fényt kapják. Nálam a problémát 2 dolog okozta: az egyik, hogy elhanyagoltam a metszést, és a Najas teljesen benőtte az akváriumot, lefogta az áramlást. Ezért a levegőből sem tudott elég gyorsan beoldódni a CO2, a természetes koncentrációnál is lejjebb ment az érték. A másik ok, hogy télre felment a csapvizem keménysége GH 20 KH 9-re. A Najast mindenestül kiirtottam, és elkezdtem a vizet fokozatosan lágyítani. A metszés óta nem jelent meg új fehérség, az érintett leveleket viszont nem lehetett helyrehozni. Liqui carbot mindig is adagoltam az akváriumba, más CO2 pótlás nem volt.

Azt nem tudom, hogy a te problémádat is ugyanez okozhatja-e. Amennyiben igen, akkor legalább van rá egyszerű megoldás.
 
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha a Red Moor fán megjelenik ez a nyálkás izé, mint amit viktorlantos linkelt (http://natime.exblog.jp/9685056/) attól még rálehet kötözni a Weeping Moss-t, vagy várjam meg amíg eltűnik, és majd akkor vegyem ki a fát, és akkor kötözzem rá a mohát?
Próbáltam, kivettem a fát, lesikáltam, de előjött megint. Nem zavar, mert tudom, hogy elmúlik, meg hogy a garnélák vagy az ottok leszedik, de még az ammonia tartalom miatt (amasonia talaj) nem tudok belerakni egyiket se. Csak annyi a kérdés, h lesz a baja a mohának ha rákötöm és előjön megint ez a nyálka rajta... mert nem szeretnék külön mohát rendelni :)

Választ előre is köszi!
 
Az efajta nyálkás rétegek akkor jönnek létre a fákon, ha a fa még nincsen teljes mértékben kiszáradva. Saját véleményem szerint akkor jársz a legjobban, ha kiveszed és rádobod a radiátorra 2-3 hétig! Vagy kirakod a napra ;)
 
Sziasztok!

Esetleg valakinek sikerült megoldania a penész kérdést mert egy szőlőtőke nálam is bepenészedett és a kis pézsmatekimen látok pár lebegő szálat,gondolom ez a penész lehet és nem tudom veszélyes lehet-e,csersavval próbálkozott már valaki?
 
Fehéres nyálkás kocsonyás réteg keletkezik nálam a CO2 szint mérőn. Volt amikor a diffuzoron belül a kerámia anyagon keletkezett ugyanilyen nyálka.
Van valami ötlet, hogy mi lehet? Gombaféle vagy baktérium telep?

P1200758.JPG

nagykép
P1200759.JPG

nagykép
 
Nem lett tőle szebb a DC-d... :)
Hogy mi lehet pontosan, nem tudom, egy mikroszkóp alatt talán meg lehetne fejteni. Viszont nem kell tőle megijedni. Induló akváriumban előfordul. Távolítsd el és hamarosan elmúlik. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ebben az esetben kevésbé normális. :) Ha eltünteted, visszajön?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére