• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penac P, Penac W

bzsolt

Kertész szaki
Azt szeretném tudni, hogy ez a két (Penac P, Penac W )készítmény utólag is bejuttatható az akváriumba?
Esetleg az akvárium vizébe, vagy mindenképp az alsó rétegben kell ezeknek elhelyezkedni? Esetleg beinjektálható feloldott állapotban a talajba?
 
bzsolt said:
Azt szeretném tudni, hogy ez a két (Penac P, Penac W )készítmény utólag is bejuttatható az akváriumba?
Esetleg az akvárium vizébe, vagy mindenképp az alsó rétegben kell ezeknek elhelyezkedni? Esetleg beinjektálható feloldott állapotban a talajba?

Indítás előtt kell használni őket az aljzatban. Utólag nem célszerű használni. De egy következő indításnál kipróbálhatod ha gondolod.
 
Olvastam, hogy a Penac W-t lehet folyamatosan is használni (1 kanál/60 liter víz). Szükséges lehet, vagy inkább "idősebb" akiknál lehet indokolt?
 
atti76 said:
Olvastam, hogy a Penac W-t lehet folyamatosan is használni (1 kanál/60 liter víz). Szükséges lehet, vagy inkább "idősebb" akiknál lehet indokolt?

Ha jól emlékszem nagyon ködöl ilyen módon, de ki kell próbálni.
 
3236baf5f2cfb5121f1ea5fc3fdb159e.jpg
 
Mivel már nem forgalmazzátok a GA-ban úgy gondoltam itt teszem fel a kérdést a saját topicjában ,mert ha valaki rákeres itt könnyeben megtalálja a további lehetőségekre a választ.
Úgy tudom ezen termékek német gyártásúak voltak. Most ,hogy kikerültek az ADA márkanév alól ,a gyártás is megszűnt vagy a gyár saját vagy más márkanév alatt tovább gyártja? Ha igen ,esetleg nem tervezitek további forgalmazását? @viktorlantos
 
Utoljára módosított:
Mivel már nem forgalmazzátok a GA-ban úgy gondoltam itt teszem fel a kérdést a saját topicjában ,mert ha valaki rákeres itt könnyeben megtalálja a további lehetőségekrea válasz.
Úgy tudom ezen termékek német gyártásúak voltak. Most ,hogy kikerültek az ADA márkanév alól ,a gyártás is megszűnt vagy a gyár saját vagy más márkanév alatt tovább gyártja? Ha igen ,esetleg nem tervezitek további forgalmazását? @viktorlantos

Szerintem ez egy spec termék volt ebben a formában a gyártó részéről. Ezért volt a tetemes költség.
Nem tervezzük más termékkel való helyettesítést.
 
Szerintem ez egy spec termék volt ebben a formában a gyártó részéről. Ezért volt a tetemes költség.
Nem tervezzük más termékkel való helyettesítést.
Van esetleg olyan más termék ami helyettesítheti őket????
Úgy értem ,ha pl.egy full ADA akváriumot akartok indítani,mit használnátok ????
 
Van esetleg olyan más termék ami helyettesítheti őket????
Úgy értem ,ha pl.egy full ADA akváriumot akartok indítani,mit használnátok ????

Csak bacter 100 és clear super megy a talajba.
Nincs ilyen jellegű helyettesítő.

Valamennyi saját készletünk van még, de eladásra már nincs. Az ADA visszahívta a polcon termékeket a licensz megszüntetése után.
 
Csak kíváncsiságból kérdezem, aki mondjuk Penac W-t használt, az számított akármit is?

Összetevői elég ütősnek néznek ki.
 
Ha jol tudom, de majd kijavitanak a sracok, a Penac W es P egy nemet ceg altal gyartott termek volt, amit az ADA licensz alapjan forgalmazott.
A Penac W egy nagy mennyisegeben SiO2-t tartalmazo anyag, ami meg különfele dioxidokat tartalmaz, kisebb mertekben, ha jol tudom.
Olvastam, hogy nagyon hasonlit vagy szinte megegyezik a bentonit nevezetü anyaggal összetevöit tekintve.
Arra vonatkozoan, hogy vegeztek-e összehasonlitasokat Penac W-vel es anelkül müködtetett növenyes akvariumokkal, nem talaltam infot vagy cikket.
Bar egy nemet forumon olvastam egy hivatkozast valamilyen tanulmanyrol, meg a kilencvenes evekben, ahol ez volt a tema, de nem tudtam a cikket/tanulmanyt elöbanyaszni.
A kollegak a nemet foruman is megoszlo velemenyel beszelnek a hasznalatarol. Van aki szerint csak ügyes Marketing, van aki szerint pozitiv a hatasa.
Mindenesetre a bentonitrol olvastam egy agrartudomanyi közlemenyt, miszerint szantoföldi felhasznalasban, a talaj mikrobiologiai aktivitasat növelte kisebb dozisokban, nagyobb dozisban hatranyosan befolyasolta.
Emellett a szacharaz enzim termelödest es a cellulozbonto bacik szamat növelte, illetve egyertelmüen növelte a talaj CO2 termelödeset is. Persze ez talajtani es mezögazdasagi szempontbol elemzett folyamat volt, de ettöl meg lehet pozitiv hatasa akvariumokban.
A bentonitot eleg szeleskörüen hasznaljak mas iparagakban is.
Összetevöi nagyon hasonlitanak meg a különfele szüresi segedanyagokra, amiket jellemzöen elelmiszer/gyogyszeriparban hasznalnak. Ez esetben altalaban, mint szüresi felületet növelö vagy inkabb a szürest kedvezöen befolyasolo hordozoanyagkent hasznalatosak. Ilyen ertelemben akar elkepzelhetönek tartom, hogy pozitiv hatast fejt ki az akvariumi talajban alkalmazva.
A nemet forumon valaki hivatkozott egy Amano könyvre- azt hiszem-, ahol megemlitik, hogy szüröbe epitve is hasznalta Amano...de ez kisse bizonytalan info.
Remelem segitettem valamicsket.
 
Back
Oldal tetejére