• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pelvicachromis pulcher - Meggyhasú sügér

Sziasztok.
Ha valakinek esetleg szüksége lenne meggyhasú ifjoncokra, akkor tudok adni, már 2.5-5cm közötti méretűek, tavaszi alom :) van még kb 15-20db hím nőstény vegyesen szép színesek életvidámak és sok pötyisek. :)
 
17684765_f40739d74d5e23feb89e32bd116e8611_l.jpg


Meggyhasú sügéreink az elúszás utáni napon...
 
De kis aranyosak :)
Én még inkább halas, mint növényes akvakertész vagyok... :) Ezek a meggyhasúak elintézék az első layoutomat, de igazából nem bánom, ma láttam először a csapatot úszni, nem pedig mászkálni a talajon-növényeken, annyira megkapó élmény volt, hogy fotó sem készült...
 
Sziasztok!

Új vagyok még, de mindenképp szeretném az okosabbak segítségét kérni. 5 napja keltek ki egy közös akváriumban a kis meggyhasúak, mára viszont már alig mozognak. Eddig amint bevilágítottam a bújóba, egyből elkezdtek vergődni, most már csak pár teszi ezt. Elpusztulhattak? Gondolom ennyi idő után még nem halhattak éhen, mivel nagyon még úszni sem tudnak csak a talajon vergődni... A sórák már keltetve van löktem be nekik egy adagot hátha már levadászgatják, de nem tudom mi lehet a probléma. A kérdésem lényege, hogy mennyi idő után kell őket etetni, illetve jól szűrt közös akváriumban is képesek elpusztulni?
 
Meglettek! :)

Cory nanusokkal vannak kozos akvariumban. erdemes lenne leszippantani oket egy kulon akksiba?
 
Meglettek! :)

Cory nanusokkal vannak kozos akvariumban. erdemes lenne leszippantani oket egy kulon akksiba?
Nekem ugyan nem voltak meg meggyhasu süger ivadekaim, de ha csak corykkal vannak közös medenceben, nem hiszem, hogy nagyon piszkalnak öket a coryk. Maradhatnak, persze a tuti biztos, ha külön neveli öket az ember nevelömedenceben, de akkor az ugyanolyan vizminöseggel kell birjon, mint amelyikben kikeltek.
 
14881567_1276805499036547_1301460567_o_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az éjszakát ha túlélik akkor remélem a nehezén túl vannak. Már csak az etetés miatt is egyszerűbb lenne a külön akvárium, viszont tény hogy abban egy szivacsszűrőt tudnék csak járatni, biztos nem lenne olyan tiszta a víz mint a mostaniban...
 
View attachment 20152

Az éjszakát ha túlélik akkor remélem a nehezén túl vannak. Már csak az etetés miatt is egyszerűbb lenne a külön akvárium, viszont tény hogy abban egy szivacsszűrőt tudnék csak járatni, biztos nem lenne olyan tiszta a víz mint a mostaniban...
Ugy ertem, hogy az atrakaskor, vagy beszoktataskor, hogy ne legyen az ivadekoknak stresszes az uj akvarium elterö vizparameterekkel. A nagybol erdemes a vizet a nevelömedencebe atrakni, es ott jaratni egy szüröt, hogy amikor lesznek ivadekok, akkor csak at kelljen öket tenni a masikba. Ez kvazi azt jelenti, hogy fenntartasz egy nevelömedencet szinte folyaamatosan.
 
Valóban ez egy egyszerű megoldás. Lehetséges akkor hogy holnap áttelepülnek, még meggondolom. Köszi szépen!
 
Sziasztok!

Tegnap este kivettem a kicsiket egy külön akváriumba, mára a nőstényt a hím szinte haláláig hajtotta... teljesen ki van fakulva, fent lebeg a víz tetején mert ott nem bántja a hím de amint meglátja nekimegy. Most mit tegyek? Tegyem ki az anyát a kicsikhez? Nem fogja megenni őket így hogy már el lettek tőle választva?
 
Sziasztok!

Tegnap este kivettem a kicsiket egy külön akváriumba, mára a nőstényt a hím szinte haláláig hajtotta... teljesen ki van fakulva, fent lebeg a víz tetején mert ott nem bántja a hím de amint meglátja nekimegy. Most mit tegyek? Tegyem ki az anyát a kicsikhez? Nem fogja megenni őket így hogy már el lettek tőle választva?
Tedd ki az anyát is.
 
Back
Oldal tetejére