• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pc környezettudatos újrahasznosítása

lakly

Főkertész
Sokat gondolkodtam, hogy milyen anyagból lehetne lámpatestet készíteni.
Természetesen a támasztott követelményeknek feleljen meg (könnyű legyen, könnyű alakíthatóság, masszív, stb.). Az alumínium tűnt a legmegfelelőbbnek, ezért körülnéztem itthon és találtam egy számítógép házat. Mivel akváriumot nem akartam belőle készíteni, ezért beleképzeltem egy lámpatestet, persze lesz vele munka, mire valami lámpára hasonlító dolog lesz belőle. :)
A nagy mű a konyhában készült el, sajnos máshol nincs helyem ügyködni (a feleségem nagy örömére :oops: ).
Minden műveletet kéziszerszámokkal végeztem, azért időnként jó lett volna némi profi technika.
A lámpatestbe 2db 5W-os COB ledes GU10-es spot került beépítésre.
Pár képben megmutatom hogyan is valósítottam meg ezt.

az áldozat:
100_2618.jpg

100_2619.jpg

100_2622.jpg

100_2823.jpg
Működés közben:
100_2819.jpg

És, hogy mért is készült:

100_2818.jpg

Ez egy függesztett lámpának készült, ezért kellet valami lámpatartót is készíteni. Mivel nagyon megtetszett az alumínium használata, és a repülőipar is nagy sikerrel használja, ezért úgy döntöttem, hogy maradok ennél az anyagnál. :)
100_2822.jpg
 
hát ez tökjó. hogy nekem ez nem jutott anno eszembe... van itthon két ilyen lámpatest-szökevény is... :)
 
És, hogy mért is készült:

100_2818.JPG

Szép kis DIY lámpa, Gratulálok:)
És még mindig: NAPLÓT:mad: neki:D
 
Persze-persze készül, csak várlak, hogy készíts róla valami használható képet. :D
A múlt héten gondoltam rád, Harkányból hazafele jövet. Aztán Dunaújvárosnál szépen megállt alattam a céges autó:mad: Tréler vitt haza, így fél 11-re értem haza.
Talán legközelebb több szerencsém lesz és még össze is tudunk futni:)
 
Valami komoly számítógépházat vághattál szét, mert én amikkel találkoztam, azok csak horganyzott, festett házak voltak, amúgy sima lemez mind nem alumínium
 
nagy dilemmában vagyok - mivel állítottad össze? csavarozva van? vagy ragasztva? hegesztve?
 
A 2 komponensűek jók, ha festeni szeretnéd, akkor olyan amelyik száradás után nem "üveges" lesz.
 
Back
Oldal tetejére