• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Amennyiben én is hozzátehetek a fotóbeállításokhoz, akkor: Jót tesz a fotónak, amennyiben nincs az akváriumban technika és egy kicsit alulról vagy akkora látószöggel van fotózva , hogy a vízfelszín is látszódjon alulról. A felszínt érdemes fodróztatni hajszárítóval vagy ventivel. ( Jobban is néz ki , nem is tükröződik. ) . A képkivágás: az akvárium felső szélei a kép sarkaiból futnak .
Amennyiben ez már leírva vagyon valahol, úgy sorry.
Nagyon szép az akvárium. Grat.
 
Fehér hátteret úgy tudsz csinálni, ha beteszel valami világos felületet 2-10 cm-re az akvárium mögé és azt megvilágítod, pl egy csík - az akvárium és a felület közé alulra elhelyezett - ledszalaggal. Fotón így gyönyörűen ki fog égni.
Az utolsó előtti, hideg hatású fotó a kavicsos elő- és oldaltérrel jól áll az akváriumnak. Arról az állapotról kéne egy jót lőni. Ha kipróbálgatod, mi a jó megvilágítás/háttér/fotó titka, jól fog jönni a rutin amikor csúcsformában lesz az akvárium ;)
Közben eszembe jutott, hogy a napokban pont lőttem egy hasonló indíttatású összehasonlító fotót. Van egy akváriumom a nappali sarkában, mögötte sötét színű a fal. Közepes erősségű megvilágítással, teljesen megszoktam hogy sötét hangulatű az akvárium. És én is éppen azon tűnődtem, hogy meg kellene nézni, hogy állna neki a fehér háttér. Ezért a rajta levő Chihiros-A lámpát beraktam mögé, helyette pedig egy méretben nem odaillő Chihiros WRGB-t tettem fel egy kis revízió és egy fotó erejéig. Az akvárium nem egy nagy durranás, szóval ne azt nézd, hanem hogy mennyire meg tudja változtatni a hangulatát egy másféle háttér (én is rendesen rácsodálkoztam).

IMG_7100.jpg

Na de nem offolok tovább, bocsi.
 
Utoljára módosított:
Közben eszembe jutott, hogy a napokban pont lőttem egy hasonló indíttatású összehasonlító fotót. Van egy akváriumom a nappali sarkában, mögötte sötét színű a fal. Közepes erősségű megvilágítással, teljesen megszoktam hogy sötét hangulatű az akvárium. És én is éppen azon tűnődtem, hogy meg kellene nézni, hogy állna neki a fehér háttér. Ezért a rajta levő Chihiros-A lámpát beraktam mögé, helyette pedig egy méretben nem odaillő Chihiros WRGB-t tettem fel egy kis revízió és egy fotó erejéig. Az akvárium nem egy nagy durranás, szóval ne azt nézd, hanem hogy mennyire meg tudja változtatni a hangulatát egy másféle háttér (én is rendesen rácsodálkoztam).



Na de nem offolok tovább, bocsi.

Nem jeleníti meg a képet vmiért :/
Próbálkoztunk mi is, épp PS alatt van a legjobban sikerült kép is (ott van felszínfodrozás hajszárítóval, meg igazított lepedőháttér :D)
Szerintem most hétvégére v jövő hét elejére fogja a csúcsformát elérni az akvárium, ha a rotala háttér visszanő, kértem is kölcsön egy gépet, hogy megörökítsem.
Az a baj, hogy nekem sajnos csak ez az egy lámpám van :( jó lenne ha lenne 1 komoly reflektor, azt feltenném fölülre, és ez a lámpa meg mehetne hátra, talán akkor lenne "shimmering effekt" is (nem tudom mi a magyar neve, GF videóban láttam - a lényeg, hogy pontszerű világítástól a hullámok árnyékot vetnek)
 
Javítottam.
Igen, vágom a shimmeringet. A nagy, COB-ledes lámpámnál is ugyanez a fényjáték van, ott 30 db 5 wattos COB led van kb 10x10 centis raszterben.
A háttérhez bőven elég egy csík ledszalag, én is csak azért a Chihirost tettem oda, mert adta magát.
 
Közben eszembe jutott, hogy a napokban pont lőttem egy hasonló indíttatású összehasonlító fotót. Van egy akváriumom a nappali sarkában, mögötte sötét színű a fal. Közepes erősségű megvilágítással, teljesen megszoktam hogy sötét hangulatű az akvárium. És én is éppen azon tűnődtem, hogy meg kellene nézni, hogy állna neki a fehér háttér. Ezért a rajta levő Chihiros-A lámpát beraktam mögé, helyette pedig egy méretben nem odaillő Chihiros WRGB-t tettem fel egy kis revízió és egy fotó erejéig. Az akvárium nem egy nagy durranás, szóval ne azt nézd, hanem hogy mennyire meg tudja változtatni a hangulatát egy másféle háttér (én is rendesen rácsodálkoztam).

View attachment 86394

Na de nem offolok tovább, bocsi.
WOW... durva :) nagyon szemléletes
 
Hétvégén volt rendes fotózás is, halkergetéssel.. :D Nem túl készségesek az amandák.. ellenben az otókat gyakorlatilag lehetetlen elkergetni a frontüvegről :D
Viszont most csak telefonos képet töltök fel, immáron a pirosodó rotala háttérrel, valamint egy bónuszkép. (Szórakoztam a PS-el, és nekem nagyon tetszik ez a kép :) )
Mate1.jpg

Mate1_neg.jpg
 
Hétvégén volt rendes fotózás is, halkergetéssel.. :D Nem túl készségesek az amandák.. ellenben az otókat gyakorlatilag lehetetlen elkergetni a frontüvegről :D
Viszont most csak telefonos képet töltök fel, immáron a pirosodó rotala háttérrel, valamint egy bónuszkép. (Szórakoztam a PS-el, és nekem nagyon tetszik ez a kép :) )
View attachment 86682

View attachment 86683

kár, hogy mikor fotóztuk a rotala részleg nem volt ennyire látható, sokat dob a (sz)képen' :)
 
Szia!

Keres-kínál-ban láttam, hogy bontásból lesz egy pár adag növényed. Sajnos még új vagyok ezért csak itt tudtam neked válaszolni (mindenkitől elnézést). Ha még van szabad példány egy párat szívesen megvásárolnék.
Kérlek jelezd akár privátban ha még van eladó egy telefonszámmal és visszahívlak, mert üzenetet még nem tudok küldeni.

Üdv.
Szabolcs
 
Viktor kezdeményezéséhez csatlakozva :)

Szerintem elrontottam a fényképezés idejét, most van a csúcson.
Felhagytam a Green Aqua Micro és macro tápokkal, mert pirosat akartam. Jelenleg csak Seachem Flourish megy 2 ml/hét valamint heti 1-2x 3 ml Potassium és ennyi. A rotalák jóval lassabban nőnek, ezért pirosodnak is szépen :) Bár még nem az igazi, gondolom ehhez már valami bitang lámpa is kéne, amin egyre inkább agyalok is.. Főleg úgy, hogy terveim szerint beüzemelem majd a gyerekkori akváriumom egyfajta növényóvodának, és a fölé meg jó lesz ez, de ez még távlati terv.
Zacknek hála bekerült 4 kis csokigurámi is. Nagyon vicces a méretkülönbség, de sajnos nem voltak fotogének, így csak 1 rossz kép erejéig tudtam összeterelni őket.
20200215_153250.jpg

Imádom a halaimat, számomra ez a két legszebb faj.

20200215_170622.jpg

Jelenleg 6 csokigurámi, 11 amanda, 2 sziámi algázó (ezek cserealapot képeznek ha valakinek szükségük lenne rájuk - vasfa, redmoor és seyru érdekel) kb 8-9 oto, nehéz megszámolni őket, néhány amano, több Black Rose neocaridina valamint 4 süncsiga alkotja az élővilágot.
A CRS akváriumban is megindult az élet, volt amikor majd 10 kis légypiszokméretű garnélát is láttam egyszerre :)
Henrik helena hadosztálya szépen legyalulta a nemkívánatos csigákat, lassan befejezettnek is tekintem a hadműveletet :)
Nagyon várom már a Fukada workshopot, utána kezdem az új építést, ma is sikerült pár követ és kis ágat szerezni (köszönöm @ZaCK Itt is)
És akkor a szokásos telefonos kép
20200215_153204.jpg
A nagy MC csomagot kivettem a jobb oldali ágról még a múltkor.
Valamint nem emlékszem, higy írtam de Eleocharis ac. 'Mini' is bekerült, ami szépen el is terjedt. Nekem nagyon tetszik, jobban mint az MC.

A következő scape növényesítésen agyalok már egy ideje. Mohából melyik aminek a legfinomabb a textúrája? Ami a leginkább növeli a térérzetet? Most ugye itt karácsony van, de ez nekem túl nagy egy 60Pben, a PRLben van Riccardia és Fissidens, ezek már sokkal jobbak, de kíváncsi vagyok, hogy van e más javaslat.
Más növény is érdekel, a lényeg, hogy kicsi legyen.
 
Viktor kezdeményezéséhez csatlakozva :)

Szerintem elrontottam a fényképezés idejét, most van a csúcson.
Felhagytam a Green Aqua Micro és macro tápokkal, mert pirosat akartam. Jelenleg csak Seachem Flourish megy 2 ml/hét valamint heti 1-2x 3 ml Potassium és ennyi. A rotalák jóval lassabban nőnek, ezért pirosodnak is szépen :) Bár még nem az igazi, gondolom ehhez már valami bitang lámpa is kéne, amin egyre inkább agyalok is.. Főleg úgy, hogy terveim szerint beüzemelem majd a gyerekkori akváriumom egyfajta növényóvodának, és a fölé meg jó lesz ez, de ez még távlati terv.
Zacknek hála bekerült 4 kis csokigurámi is. Nagyon vicces a méretkülönbség, de sajnos nem voltak fotogének, így csak 1 rossz kép erejéig tudtam összeterelni őket.
View attachment 87361

Imádom a halaimat, számomra ez a két legszebb faj.

View attachment 87362

Jelenleg 6 csokigurámi, 11 amanda, 2 sziámi algázó (ezek cserealapot képeznek ha valakinek szükségük lenne rájuk - vasfa, redmoor és seyru érdekel) kb 8-9 oto, nehéz megszámolni őket, néhány amano, több Black Rose neocaridina valamint 4 süncsiga alkotja az élővilágot.
A CRS akváriumban is megindult az élet, volt amikor majd 10 kis légypiszokméretű garnélát is láttam egyszerre :)
Henrik helena hadosztálya szépen legyalulta a nemkívánatos csigákat, lassan befejezettnek is tekintem a hadműveletet :)
Nagyon várom már a Fukada workshopot, utána kezdem az új építést, ma is sikerült pár követ és kis ágat szerezni (köszönöm @ZaCK Itt is)
És akkor a szokásos telefonos kép
View attachment 87367
A nagy MC csomagot kivettem a jobb oldali ágról még a múltkor.
Valamint nem emlékszem, higy írtam de Eleocharis ac. 'Mini' is bekerült, ami szépen el is terjedt. Nekem nagyon tetszik, jobban mint az MC.

A következő scape növényesítésen agyalok már egy ideje. Mohából melyik aminek a legfinomabb a textúrája? Ami a leginkább növeli a térérzetet? Most ugye itt karácsony van, de ez nekem túl nagy egy 60Pben, a PRLben van Riccardia és Fissidens, ezek már sokkal jobbak, de kíváncsi vagyok, hogy van e más javaslat.
Más növény is érdekel, a lényeg, hogy kicsi legyen.
De szép telt, hasas amandák 😊
Várható szaporulat?
 
Mohából melyik aminek a legfinomabb a textúrája? Ami a leginkább növeli a térérzetet? Most ugye itt karácsony van, de ez nekem túl nagy egy 60Pben, a PRLben van Riccardia és Fissidens, ezek már sokkal jobbak, de kíváncsi vagyok, hogy van e más javaslat.
Más növény is érdekel, a lényeg, hogy kicsi legyen
Fissibol es karacsonybol is van mini. Mindketto sokkal mutatosabb a normalnal.
 
Nagyon tetszik ez a lightos tápozás. Érdekes módon most kb azt csinálom amit az elején próbáltam, csak jóval kevesebb K adagolással (az akkori adag 1/4-e -1/6-a kb..)
Filipe Oliviera ugye csapvizezik, ergo microelemei biztos, hogy vannak, nem sóz visza, tehát a GH+ sóból nem jut be K.
Ő ugye heti 3x 5ml K + 2 hetente 2 ml N és P, 2 ml Fe megy (ha jól rémlik)
Namost nálam RO víz van, amit GA GH+-al sózok vissza (nincs micro, ellenben van K)
E mellé jön a heti 2 ml Seachem Flourisch + 2-4 ml Seachem K. Jelenleg P-t és N-t nem is adagolok, ahogy Fe-t se. Szépen belassultak a rotalák, nem is tudom mikor nyírtam utoljára.. talán 3 hete, lehet, hogy 4.....
Nincs az az igazi lángvörös H'ra, gondolom a lámpa már gyengusz ehhez + lehet Fe-t is emelni kéne. (+lehet, hogy pont a Hra szálakat dobtam ki, a szkimmertől jobbra a szegélyléc magasságában van egy szál, az a legpirosabb, gondolom az Hra lehet)
Szkimmert nem merem takarítani, mert ha eltöröm, akkor nincs helyette csak a gyári OASE elszívó :D
Alga minimális, egy kis pont az Anubiasokon valamint 1-2 csomó BBA a fákon, fonál hála a jó égnek teljesen eltűnt (viszont a garnélásban megjelent, ahol sosem volt :D még nem tudom mit kezdek azzal, ott a CO2-őt nem nagyon tudom - akarom emelgetni)
Hétvégén nem leszek itthon.. sőt mi több jövő hétvégén se, utána pedig Fukada workshop.

Utána szétszedem az akváriumot, előjegyzést felveszek növényekre, ár megegyezés függvénye :)
Lista:
Rotala - vegyesen Green-YaoYai-Rotundifolia-Orange Juice -Hra vegyesen, ebből nyilván csak a Green-t tudom megkülönböztetni
Microsorum 'Petite'
karácsony moha
Rotala bonsai
Ranunculus inundatus
Eleocharis acicularis 'Mini'
Hygrophila pinnatifida
Monte Carlo
Saggitaria subulata (vagy Helanthium tenellum) nem emlékszem, de Saggitaria a képek alapján inkáb
Cryptocoryne Hellgrün (ez a GA-s zselés, ha jól rémlik ez a fajtanév)

van még Bolbitis heudelotii, Bucephalandra Red, Wavy Green és egy 3. apró levelű fajta @Luigi13 éktól
Anubiasból Nana és Nana Petite
Ez utóbbi csoport csak limitált darabszámban külön kérésre mert ezeket fel fogom használni a következő scape-ben

Egy rossz tükröződős telefonos kép, de a gyors ebédszünetben csak erre futotta :) de semmiképp nem akartam ezen a szép napon fotó nélkül hagyni a naplót.
20200220_123517.jpg
 
Nagyon tetszik ez a lightos tápozás. Érdekes módon most kb azt csinálom amit az elején próbáltam, csak jóval kevesebb K adagolással (az akkori adag 1/4-e -1/6-a kb..)
Filipe Oliviera ugye csapvizezik, ergo microelemei biztos, hogy vannak, nem sóz visza, tehát a GH+ sóból nem jut be K.
Ő ugye heti 3x 5ml K + 2 hetente 2 ml N és P, 2 ml Fe megy (ha jól rémlik)
Namost nálam RO víz van, amit GA GH+-al sózok vissza (nincs micro, ellenben van K)
E mellé jön a heti 2 ml Seachem Flourisch + 2-4 ml Seachem K. Jelenleg P-t és N-t nem is adagolok, ahogy Fe-t se. Szépen belassultak a rotalák, nem is tudom mikor nyírtam utoljára.. talán 3 hete, lehet, hogy 4.....
Nincs az az igazi lángvörös H'ra, gondolom a lámpa már gyengusz ehhez + lehet Fe-t is emelni kéne. (+lehet, hogy pont a Hra szálakat dobtam ki, a szkimmertől jobbra a szegélyléc magasságában van egy szál, az a legpirosabb, gondolom az Hra lehet)
Szkimmert nem merem takarítani, mert ha eltöröm, akkor nincs helyette csak a gyári OASE elszívó :D
Alga minimális, egy kis pont az Anubiasokon valamint 1-2 csomó BBA a fákon, fonál hála a jó égnek teljesen eltűnt (viszont a garnélásban megjelent, ahol sosem volt :D még nem tudom mit kezdek azzal, ott a CO2-őt nem nagyon tudom - akarom emelgetni)
Hétvégén nem leszek itthon.. sőt mi több jövő hétvégén se, utána pedig Fukada workshop.

Utána szétszedem az akváriumot, előjegyzést felveszek növényekre, ár megegyezés függvénye :)
Lista:
Rotala - vegyesen Green-YaoYai-Rotundifolia-Orange Juice -Hra vegyesen, ebből nyilván csak a Green-t tudom megkülönböztetni
Microsorum 'Petite'
karácsony moha
Rotala bonsai
Ranunculus inundatus
Eleocharis acicularis 'Mini'
Hygrophila pinnatifida
Monte Carlo
Saggitaria subulata (vagy Helanthium tenellum) nem emlékszem, de Saggitaria a képek alapján inkáb
Cryptocoryne Hellgrün (ez a GA-s zselés, ha jól rémlik ez a fajtanév)

van még Bolbitis heudelotii, Bucephalandra Red, Wavy Green és egy 3. apró levelű fajta @Luigi13 éktól
Anubiasból Nana és Nana Petite
Ez utóbbi csoport csak limitált darabszámban külön kérésre mert ezeket fel fogom használni a következő scape-ben

Egy rossz tükröződős telefonos kép, de a gyors ebédszünetben csak erre futotta :) de semmiképp nem akartam ezen a szép napon fotó nélkül hagyni a naplót.
View attachment 87808

egy pár szál rotala sp. green-t meg valami barnásabb és kisebb crypto -t (s)toppolnék :) amúgy sajnálom hogy szét szeded, nekem teljesen tetszik :)
 
20200227_121513.jpg

Az utolsó kép az akváriumról
Szép élmény volt és remek tapasztalat.. kicsit most szomorú vagyok, ahogy nézem a képet, aztán oldalra pillantok...
De... minden vég valaminek a kezdete is, készül már az új hardscape, remélhetőleg másfél-két hét múlva indulás :)

Megkérnék egy moderátort, hogy helyezze át a befejezett naplók közé.
 
View attachment 88236

Az utolsó kép az akváriumról
Szép élmény volt és remek tapasztalat.. kicsit most szomorú vagyok, ahogy nézem a képet, aztán oldalra pillantok...
De... minden vég valaminek a kezdete is, készül már az új hardscape, remélhetőleg másfél-két hét múlva indulás :)

Megkérnék egy moderátort, hogy helyezze át a befejezett naplók közé.
Nagyon tetszik ez az akva, nem lenne szivem bontani, most van a legjobb kondiban. Mondjuk abban igazad van, jon helyette valami uj, szebb, es jobb! Minden esetre a fotot mentettem.. 👍
 
Back
Oldal tetejére