• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Szerintem ez teljesen természetes. Az ember megszokja, ami van, ráadásul képezi magát közben, így a hibákat is egyre jobban látja... Egy évvel ez előtt egy olyan akvárium, mint most bármelyik a kettő meglévő közül, tuti "tökéletesnek" tűnt volna a számomra, most már a hibákat és hiányosságokat is jócskán látom bennük. És hiába lesz nyilván jobb a következő elrendezés, az is "kevés" lesz idővel. Így jár az, aki folyamatosan nézelődik a témában, legalábbis szerintem :)
 
Megnőni? :O A legtöbb helyen azt olvasni, hogy 3-4 hónapos akvárium már "kész". Már többször csináltam én is durva nyírást :) egyszerűen én most azt érzem, hogy unalmas, és kevés a látnivaló, kevés a részlet, itt az új házban ez a háromszög kompozíció már nem is igazán "ül" :)
Félre ne értsd, örülök ha tetszik, én is büszke vagyok rá így elsőre, csak kritikusan szemlélem, és igyekszem legközelebb egy bonyolultabbat, "vastagabbat", tartalmasabbat létrehozni :)
Látom téged is elkapott a gépszíj. Én azt vallom, hogy nem kell feltétlenül versenyakvát létrehozni, hogy örömet okozzon. Lehet az akvárium folyamatos evolúciójában is gyönyörködni. Lassabban is égsz ki. De ha mindenképpen alkotni akarsz, inkább csinálj egy 120-as verseny üveget, ezt meg tartsd meg hosszabb távon.
 
Látom téged is elkapott a gépszíj. Én azt vallom, hogy nem kell feltétlenül versenyakvát létrehozni, hogy örömet okozzon. Lehet az akvárium folyamatos evolúciójában is gyönyörködni. Lassabban is égsz ki. De ha mindenképpen alkotni akarsz, inkább csinálj egy 120-as verseny üveget, ezt meg tartsd meg hosszabb távon.

Én már indítványoztam itthon a 120 ast.. de az nem fórumképes, hogy hova küldtek el :D
Számolgattam, de egy 120 as alaphangon 6-7k.. úgy, hogy egy csomó minden már megvan..
Majd egyszer, de így házvásárlás után egy ideig nem fog összejönni, így marad a 60 as ahol ki kell élnem a legózás iránti szeretetemet :D
 
Megnőni? :O A legtöbb helyen azt olvasni, hogy 3-4 hónapos akvárium már "kész". Már többször csináltam én is durva nyírást :) egyszerűen én most azt érzem, hogy unalmas, és kevés a látnivaló, kevés a részlet, itt az új házban ez a háromszög kompozíció már nem is igazán "ül" :)
Félre ne értsd, örülök ha tetszik, én is büszke vagyok rá így elsőre, csak kritikusan szemlélem, és igyekszem legközelebb egy bonyolultabbat, "vastagabbat", tartalmasabbat létrehozni :)
Akkor a házzal van gond, nem az akváddal. 😁
 
20191218_183434.jpg

Csupa jó hírem van, kezd eltűnni a fonál.
Elég sok dolgot változtattam, de szerintem a CO2 felemelése, az eddigi 2 bubi/secről 4-5 bubira (a DC jóindulattal is csak haragoszöld... be kell szereznem egy reaktort :D) volt a legfontosabb. A tápozáson is módosítottam kicsit, most napi 3 ml micro, 1 ml Seachem N és 4 ml Seachem P megy 3 ml excellel. Hétvégén mérek paramétereket.. kíváncsi leszek.
Hétvégén megejtem a @viktorlantos javasolta MC erős visszametszést, valamint a rotala erdő porszívózását.
A következő scape már nagyon körvonalazódik a fejemben, szerintem januárban el is kezdem a vásárlást.. vasfa és redmoor is kell, igyekszem bőven beszerezni, még a követ kell eldöntenem, képek alapján a manten tetszene a legjobban, de már rég nem láttam a GA ban, igazából valami szürkés-barnás kb ökölnyi méret kéne, aminek kellően barázdált a felszíne
Jah.. és a következőt már csak szőr mentén fogom naplózni ;)
 
View attachment 84971

Csupa jó hírem van, kezd eltűnni a fonál.
Elég sok dolgot változtattam, de szerintem a CO2 felemelése, az eddigi 2 bubi/secről 4-5 bubira (a DC jóindulattal is csak haragoszöld... be kell szereznem egy reaktort :D) volt a legfontosabb. A tápozáson is módosítottam kicsit, most napi 3 ml micro, 1 ml Seachem N és 4 ml Seachem P megy 3 ml excellel. Hétvégén mérek paramétereket.. kíváncsi leszek.
Hétvégén megejtem a @viktorlantos javasolta MC erős visszametszést, valamint a rotala erdő porszívózását.
A következő scape már nagyon körvonalazódik a fejemben, szerintem januárban el is kezdem a vásárlást.. vasfa és redmoor is kell, igyekszem bőven beszerezni, még a követ kell eldöntenem, képek alapján a manten tetszene a legjobban, de már rég nem láttam a GA ban, igazából valami szürkés-barnás kb ökölnyi méret kéne, aminek kellően barázdált a felszíne
Jah.. és a következőt már csak szőr mentén fogom naplózni ;)
Szia! Orulok, hogy rendezodik az alga problemad! A mc-t milyen vastagsagura nyirtad vissza? Egy kulso co2 reaktorral sokkal jobb eredmenyt fogsz elerni beoldas teren. En nemreg szedtem ki a belso difit a 110literes akvambol, jelenleg kulso reaktorral pofog kb 2/3-a bubiszammal, lime zold dc-vel. Eg es fold a ket beoldas hatekonysaga..
Nekem a mostani scape-d is nagyon tetszik, nagyon drukkolok, hogy a kovetkezo is egy nagyon utos legyen! Hajra! 👍
 
View attachment 84971

Csupa jó hírem van, kezd eltűnni a fonál.
Elég sok dolgot változtattam, de szerintem a CO2 felemelése, az eddigi 2 bubi/secről 4-5 bubira (a DC jóindulattal is csak haragoszöld... be kell szereznem egy reaktort :D) volt a legfontosabb. A tápozáson is módosítottam kicsit, most napi 3 ml micro, 1 ml Seachem N és 4 ml Seachem P megy 3 ml excellel. Hétvégén mérek paramétereket.. kíváncsi leszek.
Hétvégén megejtem a @viktorlantos javasolta MC erős visszametszést, valamint a rotala erdő porszívózását.
A következő scape már nagyon körvonalazódik a fejemben, szerintem januárban el is kezdem a vásárlást.. vasfa és redmoor is kell, igyekszem bőven beszerezni, még a követ kell eldöntenem, képek alapján a manten tetszene a legjobban, de már rég nem láttam a GA ban, igazából valami szürkés-barnás kb ökölnyi méret kéne, aminek kellően barázdált a felszíne
Jah.. és a következőt már csak szőr mentén fogom naplózni ;)
Nyugodtan fogd bő lére szívesen olvasom/olvassuk.
 
Szia! Orulok, hogy rendezodik az alga problemad! A mc-t milyen vastagsagura nyirtad vissza? Egy kulso co2 reaktorral sokkal jobb eredmenyt fogsz elerni beoldas teren. En nemreg szedtem ki a belso difit a 110literes akvambol, jelenleg kulso reaktorral pofog kb 2/3-a bubiszammal, lime zold dc-vel. Eg es fold a ket beoldas hatekonysaga..
Nekem a mostani scape-d is nagyon tetszik, nagyon drukkolok, hogy a kovetkezo is egy nagyon utos legyen! Hajra! 👍
Még nem nyírtam meg, azóta sajnos nem volt időm, de végre vége az évnek, a házban ma fejeztem be a wc glettelést, szóval péntektől jön 2 hét pihenő, és ezzel együtt akváriumnyírás. Most az MC 4-5 cm, szerintem ezt 1-2 re redukálom majd.
Múltkor vettem LaPlata homokot, bennem van a lendület, hogy a teljes előteret lehomokozom, csak félek, hogy nagyon előre hoztam anno a táptalajt, aztán nehogy kitakarjam... bár már lehet, hogy ki is merült.. 5 hónapos múlt az akvárium

25. én elutazunk Szarvasra, 28.-án vissza, szerintem aznap kérek kölcsön fényképezőgépet, és csinálok egy technika nélküli képet. Remélem a rotalák addigra nem nőnek ki a medencéből :D
 
Tegnap és ma csináltam egy nagyobb átalakítást. Kidobtam a MC javát, visszametszettem mindent, kiszedtem a talajt és a kavics zömét, homokot tettem a helyére, valamint bekerült egy újabb kő. Elég komoly mennyiségű mulm jött ki, főleg ahol a kaját szórom be.. az a baj, hogy se a gurámik se az amandák nem jönnek fel érte, és a talajról se szedik fel, így kénytelen vagyok többet etetni, hogy süllyedés közben szedegessék össze...
Ahogy néztem az emelt CO2nek mindenki örült, Ranunculusból kiszedtem egy komoly telepet, amit szét is ültettem, Hygrophyllából szintén. Tetszik az eredmény, de majd 2-3 hét múlva meglátjuk :)
És akkor a képek. (Sajnos még nem tudtam kölcsönkérni egy normális gépet, így marad a telefon)
20191229_165637.jpg

20200103_125403.jpg

Jah.. összetörtem egy elszívót és egy nagy difit is... termékeny napok voltak.. :/
Ma du. rendberakom a CRS es akváriumot is, az is nagy meló lesz :)
 
Tegnap és ma csináltam egy nagyobb átalakítást. Kidobtam a MC javát, visszametszettem mindent, kiszedtem a talajt és a kavics zömét, homokot tettem a helyére, valamint bekerült egy újabb kő. Elég komoly mennyiségű mulm jött ki, főleg ahol a kaját szórom be.. az a baj, hogy se a gurámik se az amandák nem jönnek fel érte, és a talajról se szedik fel, így kénytelen vagyok többet etetni, hogy süllyedés közben szedegessék össze...
Ahogy néztem az emelt CO2nek mindenki örült, Ranunculusból kiszedtem egy komoly telepet, amit szét is ültettem, Hygrophyllából szintén. Tetszik az eredmény, de majd 2-3 hét múlva meglátjuk :)
És akkor a képek. (Sajnos még nem tudtam kölcsönkérni egy normális gépet, így marad a telefon)
View attachment 85617

View attachment 85618

Jah.. összetörtem egy elszívót és egy nagy difit is... termékeny napok voltak.. :/
Ma du. rendberakom a CRS es akváriumot is, az is nagy meló lesz :)
Kifejezetten jobb lett! Gratula
 
Tegnap és ma csináltam egy nagyobb átalakítást. Kidobtam a MC javát, visszametszettem mindent, kiszedtem a talajt és a kavics zömét, homokot tettem a helyére, valamint bekerült egy újabb kő. Elég komoly mennyiségű mulm jött ki, főleg ahol a kaját szórom be.. az a baj, hogy se a gurámik se az amandák nem jönnek fel érte, és a talajról se szedik fel, így kénytelen vagyok többet etetni, hogy süllyedés közben szedegessék össze...
Ahogy néztem az emelt CO2nek mindenki örült, Ranunculusból kiszedtem egy komoly telepet, amit szét is ültettem, Hygrophyllából szintén. Tetszik az eredmény, de majd 2-3 hét múlva meglátjuk :)
És akkor a képek. (Sajnos még nem tudtam kölcsönkérni egy normális gépet, így marad a telefon)
View attachment 85617

View attachment 85618

Jah.. összetörtem egy elszívót és egy nagy difit is... termékeny napok voltak.. :/
Ma du. rendberakom a CRS es akváriumot is, az is nagy meló lesz :)

nekem mind a két verzió bejön, szinte olyan érzésem volt, hogy két külön akváról van kép. A "komolyabb" gép kölcsönzésében tudok segíteni, ha gondolod :) illetve, ha legközelebb ilyen nagybozótnyírás lesz, szólj! vevő lenék 1-2 növényre :)
 
nekem mind a két verzió bejön, szinte olyan érzésem volt, hogy két külön akváról van kép. A "komolyabb" gép kölcsönzésében tudok segíteni, ha gondolod :) illetve, ha legközelebb ilyen nagybozótnyírás lesz, szólj! vevő lenék 1-2 növényre :)

Azon filózok, hogy ha esetleg 2 hét múlva hétvégén ráérsz akkor átnézhetnél.
Fotózunk egyet, utána nyírunk ami kell :)
 
Nekem a fenti kép tetszik igazán. Az véleményem szerint profi munka.
Köszönöm, de a profitól nagyon messze van :) hemzseg a hibáktól.. igazság szerint csak próbálom fércelgetni a dolgot, de a hardscape gyenge volt, és ha az alap gyenge akkor nem lehet csodát tenni.
Mondjuk így első akváriumnak megteszi :) tanulni kiválló volt.. pl most is érdekes tapasztalat volt, hogy miként lehet jobban belenyúlni egy működő akváriumba :) Ha visszanőnek a rotalák hátra akkor túl nagy különbség nem lesz, csak az előtér bal oldalát variáltam meg (egy kis növényátrendezés volt még)
Fukada előadása után bontani fogom, és építem a következőt.
 
Megvolt a nagygenerál Adrián scapején is, meg egy szűrőtakarítás, üvegpucolás, stb.
Ígéretem szerint pár kép a CRSekről.
Minőség a szokásosan gyenge :)
20200103_194620.jpg
20200103_194147.jpg
Jól gondolom, hogy a fenti garnéla petés?

20200103_194018.jpg20200103_194439.jpg

A végére egy vágott kicsit mókolt kép a 60Pről, ha hátra teszek egy fehér lapot a fotókon az segíthet? (Lambéria takarás miatt)
20200103_125354.jpg
Az a baj, hogy a jobb oldallal nem tudok mit kezdeni, baromi magasra pakoltam a talajt, arra a köveket, félek ha leszednék a talajból akkor előrebillenne minden
 
Fehér hátteret úgy tudsz csinálni, ha beteszel valami világos felületet 2-10 cm-re az akvárium mögé és azt megvilágítod, pl egy csík - az akvárium és a felület közé alulra elhelyezett - ledszalaggal. Fotón így gyönyörűen ki fog égni.
Az utolsó előtti, hideg hatású fotó a kavicsos elő- és oldaltérrel jól áll az akváriumnak. Arról az állapotról kéne egy jót lőni. Ha kipróbálgatod, mi a jó megvilágítás/háttér/fotó titka, jól fog jönni a rutin amikor csúcsformában lesz az akvárium ;)
 
Back
Oldal tetejére