• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Megtörtént a led csere..
Elég komoly a különbség..
telefonos automata kép, de így is látszik, hogy most már az alap kép majdnem olyan mint a színkorrigált verzó volt..
Reméljük a növényeknek is tetszeni fog
 

Attachments

  • 20191202_120707.jpg
    20191202_120707.jpg
    434.5 KB · Megtekintések: 47
Megtörtént a led csere..
Elég komoly a különbség..
telefonos automata kép, de így is látszik, hogy most már az alap kép majdnem olyan mint a színkorrigált verzó volt..
Reméljük a növényeknek is tetszeni fog
Jól nézi ki, tetszeni fog nekik! ;) Figyelemmel kísérted a cserét, hogy a következő már egyedül menjen? ;)
 
Hétvégén felavattam az új kis DOOA hajlított ollómat. Zseniális ez a konstrukció (gondolom az ADA kis hajlítottja ugyanez csak szebb, jobb, pontosabb), szerintem a legjobb all around szerszám egy 60Pben, nagyra nyitható (nem is értem a hosszú ollóknál, miért teszik a forgáspontot ennyire közel az olló végéhez..), kezes, odaérek mindenhova. Remek választás volt.
A rohadék fonál csak nem akar eltűnni. A N megjelent az akváriumban végre.. kőkemény 3 ppm.. de legalább van.. mindezt napi 4 ppm emeléssel... P persze továbbra sincs, K végre lecsökkent 15 körülre.. de ugye K-t már nem adok, szerintem több mint 1 hónapja..
A GAban járva még Zack ajánlott szumátrai algaevőt (2került be), előjegyzést felveszek rájuk, csak felnevelem őket. Valamint 5 süncsigára is rábeszéltem párom :)
Oldalt cseréltem a ki/befolyóval és a CO2 difivel. Kb 4 bubi /sec megy, de a DC csak sötétzöld... lehet be kéne ruháznom egy reaktorra...

20191209_204250.jpg
 
Utoljára módosított:
Hétvégén felavattam az új kis DOOA hajlított ollómat. Zseniális ez a konstrukció (gondolom az ADA kis hajlítottja ugyanez csak szebb, jobb, pontosabb), szerintem a legjobb all around szerszám egy 60Pben, nagyra nyitható (nem is értem a hosszú ollóknál, miért teszik a forgáspontot ennyire közel az olló végéhez..), kezes, odaérek mindenhova. Remek választás volt.
A rohadék fonál csak nem akar eltűnni. A N megjelent az akváriumban végre.. kőkemény 3 ppm.. de legalább van.. mindezt napi 4 ppm emeléssel... P persze továbbra sincs, K végre lecsökkent 15 körülre.. de ugye K-t már nem adok, szerintem több mint 1 hónapja..
A GAban járva még Zack ajánlott szumátrai algaevőt (2került be), előjegyzést felveszek rájuk, csak felnevelem őket. Valamint 5 süncsigára is rábeszéltem párom :)
Oldalt cseréltem a ki/befolyóval és a CO2 difivel. Kb 4 bubi /sec megy, de a DC csak sötétzöld... lehet be kéne ruháznom egy reaktorra...


Ha N van, és P nincs, akkor a P adagot javaslom emelni.
 
A rohadék fonál csak nem akar eltűnni.

Lenyírnám az előteret. Porszívóznám a talajt a környékén.
Hátul a stemek nyírás utáni állapotban vannak stresszelnek. Elég sűrű is a bozót szintén érdemes lenne kis taki a növények között.

Kb ebből adódó problémákat látok. Nagy gond nincs. Ha a stemek hátul magukhoz térnek a fonal is elvonul.
 
Jaaa.. majd elfelejtettem..
Érdekes megfigyelés:
Szűrőtakarítás is volt, cseréltem purigent és perlont. A puri szép sötétbarna volt, ilyenre is számítottam cca 3 hónap után. Mondom cserélem a 3 hónapja közel hófehérre regenerált azóta RO ban (és ehhez adott 1 kupak Seachem Prime-ban) úszkáló adagra... namármost a törtfehér egyáltalán nem volt törtfehér.. sőt inkább barnának mondanám... valaki tapasztalt hasonlót?? Mi a túrót kötött ez meg a RO ból?? Mind1, most így lesz, legközelebb a szűrőtisztítás előtt előtt regenerálok (most is csak simán az ROba dobtam be a kivett zacsit)
 
Lenyírnám az előteret. Porszívóznám a talajt a környékén.
Hátul a stemek nyírás utáni állapotban vannak stresszelnek. Elég sűrű is a bozót szintén érdemes lenne kis taki a növények között.

Kb ebből adódó problémákat látok. Nagy gond nincs. Ha a stemek hátul magukhoz térnek a fonal is elvonul.
Az előtér porszívózást most megcsináltam alaposan, de igazad van, ha visszavágom akkor még több kijöhet közüle. A stem dzsungel takarításán már agyaltam, hogy miként lehetne :) A boltban mi a minimum amire visszavágjátok őket?
 
Utoljára módosított:
Érdekes amúgy... azt hiszem Jurijs videóban volt, hogy csináljunk fotót az akváriumról, és nézegessük kritikus szemmel..
Nézegetem a fotómat, és nagyon üres.. nagyon kevés a hardscape.., pedig amikor előtte állok akkor jó arányúnak érzem, viszont fotón nagyon "vékony"..
Hasonló érzés a kert is, terven, 2D-ben minden tágabb, viszont amikor benne állok akkor összemennek a terek..
Erre figyelni kell mindenképp a következőnél.. Jóval jóval több hardscape elem kell, szinte akkor lesz elég amikor már élőben soknak tűnik
 
Érdekes amúgy... azt hiszem Jurijs videóban volt, hogy csináljunk fotót az akváriumról, és nézegessük kritikus szemmel..
Nézegetem a fotómat, és nagyon üres.. nagyon kevés a hardscape.., pedig amikor előtte állok akkor jó arányúnak érzem, viszont fotón nagyon "vékony"..
Hasonló érzés a kert is, terven, 2D-ben minden tágabb, viszont amikor benne állok akkor összemennek a terek..
Erre figyelni kell mindenképp a következőnél.. Jóval jóval több hardscape elem kell, szinte akkor lesz elég amikor már élőben soknak tűnik
Mondod ezt most. Várjál még egy évet és visszatérünk rá, amikor megnőttek a növények. Szerintem nagyon jó.
 
Mondod ezt most. Várjál még egy évet és visszatérünk rá, amikor megnőttek a növények. Szerintem nagyon jó.
Megnőni? :O A legtöbb helyen azt olvasni, hogy 3-4 hónapos akvárium már "kész". Már többször csináltam én is durva nyírást :) egyszerűen én most azt érzem, hogy unalmas, és kevés a látnivaló, kevés a részlet, itt az új házban ez a háromszög kompozíció már nem is igazán "ül" :)
Félre ne értsd, örülök ha tetszik, én is büszke vagyok rá így elsőre, csak kritikusan szemlélem, és igyekszem legközelebb egy bonyolultabbat, "vastagabbat", tartalmasabbat létrehozni :)
 
Back
Oldal tetejére