• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

A crypto-k nem egy gyors novesu novenyek. Meg co2 mellett is tobb het alatt tortenik vele valami, klimatizalodas, uj level hozas..
Az uj amazonia heteken keresztul nyelheti a foszfatot, erdemes lenne ellenorizned, korrigalnod a napi macro adagot. Hiaba van taptalaj, a leveleken keresztul is taplalkoznak a novenyek.
 
A crypto-k nem egy gyors novesu novenyek. Meg co2 mellett is tobb het alatt tortenik vele valami, klimatizalodas, uj level hozas..
Az uj amazonia heteken keresztul nyelheti a foszfatot, erdemes lenne ellenorizned, korrigalnod a napi macro adagot. Hiaba van taptalaj, a leveleken keresztul is taplalkoznak a novenyek.

csak K-t adok, ADA rendszerben sincs P adagolás
Meglátjuk mi lesz, egyenlőre a tápozásba nem szeretnék belenyúlni, a fényerőt visszavettem.
Jelenleg összesen 10 órát megy a lámpa, de abból azt hiszem 4 óra csak 20%, 2 óra amíg 50 ről 70-re s vissza, a maradék4 pedig a 20-50 és 50-20
(a korábbi adat fél óra 0-100 és fél óra 100-0, mellette 7,5 óra 100%)
 
A crypto-k nem egy gyors novesu novenyek. Meg co2 mellett is tobb het alatt tortenik vele valami, klimatizalodas, uj level hozas..
Az uj amazonia heteken keresztul nyelheti a foszfatot, erdemes lenne ellenorizned, korrigalnod a napi macro adagot. Hiaba van taptalaj, a leveleken keresztul is taplalkoznak a novenyek.
Erre szokták azt mondani, hogy én szóltam. :ROFLMAO: Máig nem értem, hogy ada metódusban miért nincs foszfát főleg a 2. és 3. héttől, amikor a nitrit visszaszorul és elegendő nitrát van a vízben. Növényeknek minden tápanyagra szükségük van. Vegyét foszfát tesztet és nézd a nitrát szinttel összehasonlítva. Kb. 15 az 1-hez arányt kell belőni. Saját tapasztalatom az, hogy amíg a nitrát szint nem áll be valóban algásodást okozhat a túl magas foszfát, de utána KELL. Hallgass Gyukkerre!
 
csak K-t adok, ADA rendszerben sincs P adagolás
Meglátjuk mi lesz, egyenlőre a tápozásba nem szeretnék belenyúlni, a fényerőt visszavettem.
Jelenleg összesen 10 órát megy a lámpa, de abból azt hiszem 4 óra csak 20%, 2 óra amíg 50 ről 70-re s vissza, a maradék4 pedig a 20-50 és 50-20
(a korábbi adat fél óra 0-100 és fél óra 100-0, mellette 7,5 óra 100%)
Erre szokták azt mondani, hogy én szóltam. :ROFLMAO: Máig nem értem, hogy ada metódusban miért nincs foszfát főleg a 2. és 3. héttől, amikor a nitrit visszaszorul és elegendő nitrát van a vízben. Növényeknek minden tápanyagra szükségük van. Vegyét foszfát tesztet és nézd a nitrát szinttel összehasonlítva. Kb. 15 az 1-hez arányt kell belőni. Saját tapasztalatom az, hogy amíg a nitrát szint nem áll be valóban algásodást okozhat a túl magas foszfát, de utána KELL. Hallgass Gyukkerre!
Az ada tapozast nem ismerem, Green Aqua Micro Macro-ot hasznalok. Nalam amikor uj talaj kerult az akvaba, vagy akva inditas utan, a macro tapot eleg rendesen tolnom kellett (110literes akvaba napi 5ml micro, 12ml macro volt a csucs). A foszfat mellett a nitrat is alig volt merheto, pedig az ajanlott mennyiseg 2xeset adagoltam. Nehany het utan szepen rendezodott minden, realis mennyisegu tap mellett bealltak az ertekek.
Lehet nalad is emelni kellene a napi adagon, amig telitodik a talaj.
 
Az ada tapozast nem ismerem, Green Aqua Micro Macro-ot hasznalok. Nalam amikor uj talaj kerult az akvaba, vagy akva inditas utan, a macro tapot eleg rendesen tolnom kellett (110literes akvaba napi 5ml micro, 12ml macro volt a csucs). A foszfat mellett a nitrat is alig volt merheto, pedig az ajanlott mennyiseg 2xeset adagoltam. Nehany het utan szepen rendezodott minden, realis mennyisegu tap mellett bealltak az ertekek.
Lehet nalad is emelni kellene a napi adagon, amig telitodik a talaj.

Nálam, ugyan már majdnem 1 éve potyög az akvárium, még mindig eltűnik a foszfát a vízből EL mellett, ami elég érdekes :) nincs zöld por, nincs pontalga, viszont a levelek pl az anubiasnál és a microsorumoknál deformáltak, és a mérések is azt mutatják, hogy a foszfát nincs arányban az NO3 al. Amazonia light talaj, tropica zöld táp
 
Minden rendben, vízcserék mennek.
@Luigi13 éknak hála bekerült pár növénykülönlegesség! :) Köszönöm ezúton is!
A penész egyenlőre nem akar eltűnni.. sőt, szaporodik. Mellékelt képen a DC alján is szerintem ez van (meg a difin is). Gondolom az élesztős CO2 is bejátszik. (?)
Cryptok mind elolvadtak, Rotala rotundifoliát ma megnyírtam.
NO2 csökkenni kezdett, szerintem jövő héten megpróbálok betelepíteni pár amano-t (tegnapelőtt még sztem 1 felett volt, tegnap 0,4 ma 0,2)
 

Attachments

  • IMG_20190811_153302.jpg
    IMG_20190811_153302.jpg
    328.1 KB · Megtekintések: 49
  • IMG_20190811_153447.jpg
    IMG_20190811_153447.jpg
    262.1 KB · Megtekintések: 48
  • IMG_20190811_153439.jpg
    IMG_20190811_153439.jpg
    343.6 KB · Megtekintések: 44
Utoljára módosított:
Amúgy érdekes tapasztalat:
Napi 8 óra 100% on a chihiros plus alatt a Rotala rotundifolia már piros leveleket hozott.
A visszavett lámpánál (azt hiszem most 50-75-50 4 ora alatt a maradék 6 óra gyakorlatilag csak hangulatvilágítás) már zöldek az új levelek.
Szóval lehet, hogy nem olyan szépek a színek, de fényerőben már épp elég a pirosításhoz ez a lámpa, majd cserélek cri95 re, de egyenlőre jó lesz ez, hétvégétől szerintem emelek a világításon egy 20%ot, az időt még tartom. A tápozással eddig nem látok problémát, növekszik minden, bubizás megy rendesen.
2. hónaptól fog vasat és nitrogén kapni plusszba, foszfátot majd meglátom, egyenlőre nem tervezem.
Jövő héttől 3 naponta cserélek vizet két hétig utána átállok heti egyre
 
A halakat figyeld, 150 literben sikerult egyszer hasonlo utemu betelepitessel hirtelen tulterhelni a vizet.
Milyen viselkedésnél cseréljek azonnal vizet?
Be van készítve 30 liter :)
Amúgy a brigik nyugisak, gurámik szintén, otok nem tetszenek csak...
 
Na mizujs? Ugye nem lett baj?
Semmi komoly probléma :)
Épp az imént szedtem ki a két gurámiból az egyiket, de sajnos ő már az elejétől furcsán viselkedett.. egész érdekes manővereket tolt, forgolódott össze vissza, aztán a talajon feküdt.. utolsóként beásta magát egy kő mögé, ott múlt ki. (A másik sem százas, de majd meglátjuk)
A többiek teljesen jól elvannak, az Otok is normálisan viselkednek most már.
Szerintem amúgy a fény zavarja a halakat egyenlőre (főleg a gurámik), a Pistia alatt a szélső üvegnél vannak a legtöbbet
 
Utoljára módosított:
Semmi komoly probléma :)
Épp az imént szedtem ki a két gurámiból az egyiket, de sajnos ő már az elejétől furcsán viselkedett.. egész érdekes manővereket tolt, forgolódott össze vissza, aztán a talajon feküdt.. utolsóként beásta magát egy kő mögé, ott múlt ki. (A másik sem százas, de majd meglátjuk)
A többiek teljesen jól elvannak, az Otok is normálisan viselkednek most már.
Szerintem amúgy a fény zavarja a halakat egyenlőre (főleg a gurámik), a Pistia alatt a szélső üvegnél vannak a legtöbbet

A gurámik szeretik ha van hova bújni, kell nekik a dús növényzet, ha meg beindul minden nem lesz gond szerintem.
 
Nah.. beszereztem JBL teszteket
Elég durva a kapott eredmény..
Foszfát: gyakorlatilag nulla.. hétfőn locsoltam bele Seachemből 12 ml-t aminek elvileg 1 re kellett volna emelnie..... ennyit erről.. köszi Amazonia :) tanulság a halak az elején nem képesek elég foszfátot termelni
NO3 30-60 között.. dajnos ezt id adtam hétfőn.. ezek szerint ezt nem kellett volna :(
Kálium 9 körül.. végre egy jó érték
Vas 0,03 szóval ez is mehet bele..
Szerintem holnap csinálok egy feles vízcserét, és feltápozom a foszfátot valamint a vasat.
Egyéb javaslat? :)
 
Nah.. beszereztem JBL teszteket
Elég durva a kapott eredmény..
Foszfát: gyakorlatilag nulla.. hétfőn locsoltam bele Seachemből 12 ml-t aminek elvileg 1 re kellett volna emelnie..... ennyit erről.. köszi Amazonia :) tanulság a halak az elején nem képesek elég foszfátot termelni
NO3 30-60 között.. dajnos ezt id adtam hétfőn.. ezek szerint ezt nem kellett volna :(
Kálium 9 körül.. végre egy jó érték
Vas 0,03 szóval ez is mehet bele..
Szerintem holnap csinálok egy feles vízcserét, és feltápozom a foszfátot valamint a vasat.
Egyéb javaslat? :)
Vasat és foszfátor ne egyszerre.
 
Ez vicc... ma szintén nulla a foszfát teszt eredménye.. létezhet?
Ennek eredményeként ma is betoltam 12 ml-t
Ha holnap is nulla akkor gyártok ROval oldatot

Létezhet, hogy ennyit elnyel az amazonia?
 
Back
Oldal tetejére