• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Sestertius

Főkertész
Sziasztok,

Az elmúlt két hetet masszív tanulással töltve bátorkodom megnyitni a naplóm.
Az akvárium tervezett indítása, 2019 júli hó

60x30x36 GA akvárium
Chihiros a601 plus lámpa (ledsor csere majd ősszel), saját vezérlőjével
OASE Biomaster 350 thermo, kínai üveg be- és kifolyóval
CO2 egyenlőre nincs, amint összegyűlik a pénz GAs magasnyomású lesz, 2 kg palack
Hardscape:dunabogdányi andezit és vasfa
Bútor: saját tervezésű és gyártású bútorlap szekrény 60x30x80 cm

Táptalaj: ADA Power Sand 2l, 60 literes aljzat adalékokkal meghintve
Ültető: 9l Amazonia


Tervezett élőlények:
5 Otocinclus
10 Amano garnéla
12 Amanda lazac

Tervezett növénylista:
amint kész a végleges hardscape megtervezem rendesen (ha már a szárazföldön ez a szakmám :) )

Mivel az akvárium sarokba kerül adta magát egy háromszög kompozíció. Anyaghasználatban azért az andezitre és a vasfára esett a választás, mert viszonylag olcsón lehet nagy mennyiséget beszerezni belőle (ergo lehet válogatni, és a menyasszonyom nem csap agyon amiért a Frodo kövek fele nem kerül be az akváriumba :D ), és úgy gondolom, hogy kezdőbarát anyagok.. eltűrik a kezdeti bizonytalankodást :)
Kartonból csináltam egy keretet, és összeraktam egy hardscapeet, kérlek véleményezzétek.
a kövek elhelyezése nekem nagyon tetszik, viszont fából kéne 1-2 nagyobb példány ami kicsit ki is lógna a vízből
Jobb hátul magasabb stem növények, balra fokozatosan csökkenve, bal oldalon valami gyep lenne
a sziklák alatt csak kötözős növények.

Ez a terv, jöhetnek az építő kritikák, javaslatok (mindenre, növényekre, élőlényekre) Sry a képek telefonosak.




 
Utoljára módosított:
Jaj, a napló címében de bantja a szemem az a 603036
Vagy egy-egy x kellene a méretek közé, vagy sokkal elegánsabb lenne a 60P, ha már egyszer pont egy szabvány méretről beszélünk.
 
Jaj, a napló címében de bantja a szemem az a 603036
Vagy egy-egy x kellene a méretek közé, vagy sokkal elegánsabb lenne a 60P, ha már egyszer pont egy szabvány méretről beszélünk.
Ha lesz rendes neve, majd módosítom :) még nem mozgok otthonosan a szakkifejezések közt, így eszembe se jutott a 60P
 
Szerintem nagyon ügyes vagy, szuper lett.
Mindazonáltal én meg szeretek szképeknél okoskodni :) így most is van egy javaslatom:
Ha már háromszög elrendezés, én jobban ráerősítenék erre az alakzatra. Talán még plusz fa sem nagyon kell hozzá, esetleg némi tönk. Szemléltetem egy 3 lépcsős .gif-fel:

76903
 
Szerintem nagyon ügyes vagy, szuper lett.
Mindazonáltal én meg szeretek szképeknél okoskodni :) így most is van egy javaslatom:
Ha már háromszög elrendezés, én jobban ráerősítenék erre az alakzatra. Talán még plusz fa sem nagyon kell hozzá, esetleg némi tönk. Szemléltetem egy 3 lépcsős .gif-fel:

View attachment 76903

Köszönöm! Pont ilyen tanácsok miatt kezdtem el már most a naplót! :)
Érzem, hogy nem elég erős a háromszög, de magamtól nem biztos, hogy rájöttem volna, de az az ág tényleg nem kell oda..
Szombaton szétnézek még a GA-ban hátha találok valami kihagyhatatlant a jobb szélre
 
Helyzetjelentés:

Világítás, üveg befúvók megérkeztek,
Bútor szintén (igaz még lapokban, hosszú hétvégén készülünk összerakni
Opti white akvárium lesz, ezt hosszú hétvége után vesszük át, arra a napra vettem ki egy nap szabadságot, így útbaejtjük a GA-t is egy kis talajért, akváriumalátétért (mi a különbség az ADA és a JBL alátét között?.. az árat kivéve)
Az OASE rendelést is leadjuk szerintem 1-2 héten belül.. szóval alakul a dolog :)

Múltkori GA látogatás során találtunk pár remek vasfát, így átalakult a hardscape.. ezzel most nagyon elégedett vagyok, de természetesen javaslatokat elfogadok, sőt várom is :) (gyönyörű a nagy darab mintázata, sajnos telefonos fotó nem adja vissza)
A jobb első sarokban lesz valami 10 cm körüli növény, lehet, hogy Saggitaria subulata, (esetleg Helianthemum tenellum 'Broad Leaf') utána ADA Aqua gravel kb középig, a bal oldalon végig Micranthemum 'Monte Carlo'
Dekoron Anubias barteri 'Nana', Microsorum pteropus 'Narrow', Taxiphyllum barbieri, bal alsó harmadolópontban egy barnás Bucephalandra
hátul Rotala rotundifolia 'Orange Juice', Rotala 'Green', Bacopa caroliniana, Rotala 'Bonsai' bal felé csökkenő méretben
Egyenlőre ennyi, aztán majd látom, tapasztalom, hogy mi kéne még, ismerkedem a növényekkel, igyekeztem kissebb levelűeket válogatni, hogy "növeljem a méretet"
Nagyon tetszik a Hydrocotyle tripartita... lehet, hogy a jobb oldali fa tetejére felszerkesztek egyet, aztán nőjjön amerre akar :) és lehet elcsábulok egy Fissidens fontanusra is

Kritikát, javaslatot, észrevételt várok a növényekkel kapcsolatban (is)
Egy Echinodorus még jó lenne, csak valahogy túl nagy levelűnek érzem.. Az anubias gracilis is nagyon tetszik... de tuti tönkrevágnám vele az arányokat :)


 

A hosszú hétvégén összeraktuk a bútort, ma vettem ki egy nap szabadságot, így el tudtam hozni az akváriumot (Opti-white lett) és beugrottam a GAba a talajokért és a JBL aquapadért, így végre az akváriumban rendezkedhetek (lásd fenti kép)
Megpróbáltam reprodukálni a korábbi képet, a talajvastagság azért meg tud viccelni...

Szóval immár élesben fogadom az észrevételeket ( @Jopet :) )
A kissebb andezit darabokat még nem tettem be, illetve a bal oldalra kb középig (de lehet, hogy még az amazoniára is ADA Aqua Gravel kerül majd, az is a bontásra vár..

Szerintem a héten, vagy jövő héten adom majd le a szűrő rendelést, utána már csak a növények kellenek, (növénykiültetési terv készül a héten)

A hétvégén kb az összes ADA növénytáp és EI topicot végigolvastam.. az ADA felé húz a szívem (ennél a méretnél nem annyira vészes az ár) de meggyőzhető vagyok, azért éves szintem cirka 40000 ft másra is elkölthető ha azt mondjátok, hogy nincs nagy különbség és a GA tápokkal is ugyan olyan elégedett leszek :D (kb ősszel tervezem a magynyomásút, addig 0-24 ben élesztő megy majd)
 
Befejeztem :) amikor lesz egy kis időm a héten, megcsinálom a növénykiültetési tervet
 

Attachments

  • IMG_20190611_202232.jpg
    IMG_20190611_202232.jpg
    247.5 KB · Megtekintések: 232
  • IMG_20190611_202919.jpg
    IMG_20190611_202919.jpg
    362.6 KB · Megtekintések: 233
Utoljára módosított:
Csúszik az indítás a szűrő miatt :(
viszont közben beüzemeltem az RO víz gyártó részleget menyasszonyom legnagyobb örömére 😉

Íme az ígért növénykiültetési terv... most már csak azt kéne kitalálnom, hogy miből mennyi fog kelleni :)
Illetve javaslatokat most is - mint mindig - szívesen fogadok :)
 

Attachments

  • novkiultetes.jpg
    novkiultetes.jpg
    123.4 KB · Megtekintések: 209
Akvakertészeti szempontból szomorú, az életünk szempontjából örömteli esemény történt a héten. Letettük a foglalót menyasszonyommal életünk első saját házára. Váratlanul történt az egész.. építkezést terveztünk 2 éves távlatban, de adódott egy egyszeri, remek lehetőség egy kész ház vásárlására.
Így a tervezett indítás (ebben a hónapban szerettem volna) csúszni fog 3-4 hónapot, mivel úgy döntöttem, hogy egyszerűbb az akváriumot jelen állapotában költöztetni mint növényekkel és halakkal teli.
Nehéz, egyben izgalmas időszak következik, aminek a végén, remélem, a saját nappalinkban a karácsonyfa mellett fogok majd gyönyörködni az 1-2 hónapos akváriumban :)
Minden jót addig is naplóm, jövök majd :) (a fórum olvasását természetesen nem hagyom abba)
 
Várjuk, eléggé tetszik az elrendezés, kíváncsi leszek hogy hogy fog mutatni növényesítés után :) sok sikert a lakás/ház projekthez, üdvözlet Mányról ;) király hogy a közelben is vannak kertészek ;)
 
Várjuk, eléggé tetszik az elrendezés, kíváncsi leszek hogy hogy fog mutatni növényesítés után :) sok sikert a lakás/ház projekthez, üdvözlet Mányról ;) király hogy a közelben is vannak kertészek ;)
Nem bírok magammal, berendeltem a szűrőt, szerintem szombaton megyek GA-ba növényekért (ha megjön addig a szűrő)
szerencsére nem kell messzire költözni, szóval megoldom majd vhogy :D
Az új házban szívesen látlak majd egy élő megtekintésre is ;)

(pont Mányon fut egy fürdőtó projektünk amúgy :D)
 
Nem bírok magammal, berendeltem a szűrőt, szerintem szombaton megyek GA-ba növényekért (ha megjön addig a szűrő)
szerencsére nem kell messzire költözni, szóval megoldom majd vhogy :D
Az új házban szívesen látlak majd egy élő megtekintésre is ;)

(pont Mányon fut egy fürdőtó projektünk amúgy :D)

Majd világosíts fel, hogy mit takar ez a fürdőtó projekt, nem akarom ezzel offolni a naplód. A meghívást pedig természetesen elfogadom ;)
 
"Szerencsére" nem érkezett meg mára a szűrőm, így csak hétfőn tudom szolgálatba állítani....
A kérdésem, hogy ha másfél napig szűrés nélkül működik az akvárium, akkor mekkora kárt okozok vele?
 
Végre elindult :)
Sajnos a GAban teljesen kifogyott a Monte Carlo, így az később kerül majd be, a többi növény nagyjából terv szerint.. nagyjából :)
Betápoztam, most így hagyom hétfőig, akkor kap egy feles vízcserét, és beüzemelem a szűrőt (remélem megjön)
A bal oldali fa rakoncátlankodott, így ideiglenesen kapott egy kis nehezéket

Menyasszonyom jóváhagyta -miután élőben is látta - a gyöngy dániót :) így valószínűleg az kerül be majd, egy pár törpe gurámival együtt
A fenntartó brigád 5 Oto és 20 amano lesz

Ezzel kapcsolatos a kérdésem is, mikor mehetnek bele az első amanok? Új a szűrő, Amazonia a talaj

Meddig szoktátok a vizet tölteni?

IMG_20190803_181406.jpg
 
Végre elindult :)
Sajnos a GAban teljesen kifogyott a Monte Carlo, így az később kerül majd be, a többi növény nagyjából terv szerint.. nagyjából :)
Betápoztam, most így hagyom hétfőig, akkor kap egy feles vízcserét, és beüzemelem a szűrőt (remélem megjön)
A bal oldali fa rakoncátlankodott, így ideiglenesen kapott egy kis nehezéket

Menyasszonyom jóváhagyta -miután élőben is látta - a gyöngy dániót :) így valószínűleg az kerül be majd, egy pár törpe gurámival együtt
A fenntartó brigád 5 Oto és 20 amano lesz

Ezzel kapcsolatos a kérdésem is, mikor mehetnek bele az első amanok? Új a szűrő, Amazonia a talaj

Meddig szoktátok a vizet tölteni?

View attachment 79474
Szia.
Én megvártam volna a szűröt is de ha hétfőn beállítod,nem lesz gond belőle.
Az élőlények akkor mehetnek be ha mértél legalább nitrit szintet.
Ha az 0 mehetnek az állatok.
Csináld a vízcseréket és nem lesz gond.
 
Back
Oldal tetejére