• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Azért nyálcsorgatás céljából lőhetnél egy képet az új hiperszuper garnélás kockádról, ha a cserébe bevállalt mosogatás és talpmasszázs közben ráérsz.🙏🙏🙏
Minden rendben egyenlőre, de sajnos csak telefonos képekkel tudok szolgálni a fókusszal meggyűlik a bajom... :(
20191106_194126.jpg

Keresd a garnélá(ka)t a képen :)
20191106_194115.jpg

20191106_194049.jpg

20191106_194038.jpg
A 60P ről is egy kép, ha már az ő naplója
20191106_194203.jpg
 
Így letisztult?

Háát, nem tökéletes, de stagnál :)
Van azért fonál, csak nem szaporodik, de nem akarom elkiabálni :)
Gyakorlatilag a megbeszélt 1 ml S. N. és 2 ml S. P. megy bele, kb 3 naponta még 1-2 ml makro és heti 1-2 ml micro
Ez úgy néz ki, hogy stabil, de várok még 2-3 hetet..
utána szeretném egy kicsit emelni a fényt a rotalák miatt...
 
Háát, nem tökéletes, de stagnál :)
Van azért fonál, csak nem szaporodik, de nem akarom elkiabálni :)
Gyakorlatilag a megbeszélt 1 ml S. N. és 2 ml S. P. megy bele, kb 3 naponta még 1-2 ml makro és heti 1-2 ml micro
Ez úgy néz ki, hogy stabil, de várok még 2-3 hetet..
utána szeretném egy kicsit emelni a fényt a rotalák miatt...

Hát, ha jól nézem nem olyan régen kezdted el a mostani kezelési módot, annak kell idő míg kifejti a hatását. De ennyi idő alatt látni a változást azt jelzi, hogy az irány jó. :)
 
m
Hát, ha jól nézem nem olyan régen kezdted el a mostani kezelési módot, annak kell idő míg kifejti a hatását. De ennyi idő alatt látni a változást azt jelzi, hogy az irány jó. :)
méregetek 2-3 naponta, de az értékek kb változatlanok amúgy :)
N és P gyakorlatilag nem mérhető K 15 körül (mondjuk a vasárnapi vízcsere óta a héten még pont nem mértem...)
 
m

méregetek 2-3 naponta, de az értékek kb változatlanok amúgy :)
N és P gyakorlatilag nem mérhető K 15 körül (mondjuk a vasárnapi vízcsere óta a héten még pont nem mértem...)

Az, hogy nulla, és az, hogy adod pluszba azt jelenti, hogy a növények éppen a hiperakkumulációs időszakukban vannak, magyarul éheztek. Ha telítődtek a tápanyag raktáraik, akkor idővel elkezd nőni a vízoszlopban is a koncentráció, ez kb 1 hónap múlva kezd el látszani igazán.
Ha türelmetlen vagy, növelheted arányosan az N és P bevitelt. Extra kálium ahogy nézem még nem kell egy jóideig.
 
Az, hogy nulla, és az, hogy adod pluszba azt jelenti, hogy a növények éppen a hiperakkumulációs időszakukban vannak, magyarul éheztek. Ha telítődtek a tápanyag raktáraik, akkor idővel elkezd nőni a vízoszlopban is a koncentráció, ez kb 1 hónap múlva kezd el látszani igazán.
Ha türelmetlen vagy, növelheted arányosan az N és P bevitelt. Extra kálium ahogy nézem még nem kell egy jóideig.
Köszönöm :)
Nem vagyok türelmetlen (ha nem nő az alga) nem szorít a versenyfotó beküldési határidő :D
Ezt az elsőt amúgy is "tanuló" akváriumnak szántam - azon túl, hogy nyilván valami szépet szeretnék a nappaliban nézegetni :)
 
Köszönöm :)
Nem vagyok türelmetlen (ha nem nő az alga) nem szorít a versenyfotó beküldési határidő :D
Ezt az elsőt amúgy is "tanuló" akváriumnak szántam - azon túl, hogy nyilván valami szépet szeretnék a nappaliban nézegetni :)

Szerintem egész jó lett tanuló akváriumnak :D Látszik a sok olvasgatás.
 
Bemutatkozik a garnélavilág rodeós fenegyereke :)

20191124_161700.jpg

Sajnos a fonáltól nem tudok megszabadulni.. alapvetően van, amint emelek a fényen akkor beindul. K stabilan 15 feletti (pedig csak viszasózásból jut be)
N és P mérhetetlen, pedig napi 4 ml seachem P és 2 ml Seachem N megy, 2 naponta 2 ml GA microval..
Ma már ezt a dupla adagot is dupláztam (a világítási idő felénél beadtam még 1x)

A PRL akvárium ketyeg problémamentesen

20191122_185404.jpg

20191121_132922.jpg20191112_205422.jpg

Jövő hétvégére megpróbálok kölcsönkérni egy normális gépet, és akkor nem csak telefonos fotóim lesznek
 
Sajnos a fonáltól nem tudok megszabadulni.. alapvetően van, amint emelek a fényen akkor beindul. K stabilan 15 feletti (pedig csak viszasózásból jut be)
N és P mérhetetlen, pedig napi 4 ml seachem P és 2 ml Seachem N megy, 2 naponta 2 ml GA microval..
Ma már ezt a dupla adagot is dupláztam (a világítási idő felénél beadtam még 1x)

Lehet, hogy van fonal még, de azért ha visszatekerjük a képeket, volt ez ennél sokkal rosszabb is. Az emelés jó ötlet, ha az istenért sem akar mérhetővé válni a nitrát foszfát. Türelem, ez egy ilyen szakma.
 
Ha bármikor is zavar az a kis fonalalga, nézd meg ezt a képet újra, és konstatáld a fejlődést.
Jogos :)
Amúgy a képek hízelgőek, ennyi valóban nincs mint volt, de majd ha lövök jobb képeket akkor látszik igazán.
Főleg ilyenkor - metszés után - nagyon szembetűnő (gondolom a növényeknek kell idő mire kiheverik a stresszt és növekedésnek indulnak..)

A led-ek minőségének van szerepe a növények fejlődésében? Logikusan igen, de gondoltam hátha van valami kutatásod erre is :)
Mostanában fogom cserélni a gyári chihiros ledeket, 95cri-s hideg és természetes fehérre. Feltételezem, hogy ha a növények jobban tudják hasznosítani ezt a fényt, akkor az segítség az alga elleni küzdelemben
 
Jogos :)
Amúgy a képek hízelgőek, ennyi valóban nincs mint volt, de majd ha lövök jobb képeket akkor látszik igazán.
Főleg ilyenkor - metszés után - nagyon szembetűnő (gondolom a növényeknek kell idő mire kiheverik a stresszt és növekedésnek indulnak..)

A led-ek minőségének van szerepe a növények fejlődésében? Logikusan igen, de gondoltam hátha van valami kutatásod erre is :)
Mostanában fogom cserélni a gyári chihiros ledeket, 95cri-s hideg és természetes fehérre. Feltételezem, hogy ha a növények jobban tudják hasznosítani ezt a fényt, akkor az segítség az alga elleni küzdelemben

Hogy van még, az jórészt annak köszönhető, hogy az arányok még mindig nem jók, de legalább már az adagolás megfelelő.

Van szerepe, igen. Ha a növények igényeit jobban eltalálod, akkor az algáknak is nehezebb dolguk van, ahogy tapasztaltad is.
 
Back
Oldal tetejére