• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parvula Heaven

Caelus

Kertész szaki
Helló!

A project nevéhez méltóan a célom egy szép gyepes akvárium készítése, ami remélem parvula mennyország és nem pokol lesz. Előző projectem (FromTheDeep | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community) teljesen zátonyra futott, a beültetéstől kezdve lassú, de folyamatos pusztulásba kezdtek a növények bármivel is próbálkoztam. Viszont sajnos a kütyüket már megvettem, mire rátaláltam a növényes akvarisztikára, így a körülmények nem voltak a legjobbak.

Most elérkezett a 2. felvonás, remélem a most beszerzett cuccok már évekig ki fognak szolgálni és sikerül fejlődést elérnem :)

A technika:
- 80*35*40 -es akvárium (GA-ból, szóval nem a régi íves)
- Odyssea Quad 4x24 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed
- Eheim 2075 Eheim Professionel 3 600 külső szűrő

Aljzat:
- ADA Aqua Soil Amazonia
- Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj
+ a régi talaj

Növények:
- Eleocharis parvula mini
- Eleocharis acicularis

Ami nincs és még egy darabig sajnos nem lesz:
- CO2 rendszer
- lágyvíz

Egyelőre ott tartok, hogy a cuccok itthon és várom az akváriumot (3-4 hét). :eek:
 
Közben lenne is egy kérdés: a növényeket (zselés) hogy tároljam? BF alkalmából megrendeltem a növényeket, de nem számítottam arra, hogy 3-4 hétig nem lesz akvárium. Szóval valahogy el kéne addig szegényeket tárolni.
 
Ha zselés akkor el lesznek egy ideig a tégelyben,max jól besűrűsödik.Amíg van alatta zselé addig nincs gond.Tedd a lámpa alá addig is
 
Közben lenne is egy kérdés: a növényeket (zselés) hogy tároljam? BF alkalmából megrendeltem a növényeket, de nem számítottam arra, hogy 3-4 hétig nem lesz akvárium. Szóval valahogy el kéne addig szegényeket tárolni.
Ha zselés akkor el lesznek egy ideig a tégelyben,max jól besűrűsödik.Amíg van alatta zselé addig nincs gond.Tedd a lámpa alá addig is
Laci javaslatát megerősítve, annyival finomítanám a dolgot, hogy ha 3-4 hétről van szó, akkor a lámpa fényudvarának a szélére tedd, ne a közepére, mert nagyon be tudnak indulni, ami idővel a növény minőségének a rovására fog menni.
Másik fontos dolog: ne nyisd ki addig a dobozt, amíg nem használod fel, illetve a csomagolóként rápakolt "gallért" vedd le róla, hogy jobban be tudjon jutni a fény, egyenletesen érje mindenhol.
 
Szép tervek, sok sikert a megvalósításhoz!
Viszont a Parvula egészséges fejlődéséhez elég fontos lenne a lágy víz és a CO2 is! Valószínűleg müködni fog ezek nélkül is, de nem lesz gyors a fejlődésük.
 
Köszi a tanácsokat! Szépen zárt dobozban beteszem a világítás alá, aztán figyelem túl sok-e vagy kevés a fény.

CO2 rendszerre van esély jövő május környékén, ha addig megmaradnak, max lassan nőnek azt még kibírom :) Csak ne csináljak addig valami "tömegbalesetet".
 
Használt köveket milyen módszerrel szoktatok sterilizálni? Két hete kivettem a köveket, amennyire tudtam lesikáltam és kitettem a hidegbe. Azon kívül, hogy sok helyen feketés (dragon követ nem egyszerű sikálni), gondolom az algától sem sikerült megszabadulnom, max hibernálnom.
Egy vödör hipós víz biztos segítene :D
 
Használt köveket milyen módszerrel szoktatok sterilizálni? Két hete kivettem a köveket, amennyire tudtam lesikáltam és kitettem a hidegbe. Azon kívül, hogy sok helyen feketés (dragon követ nem egyszerű sikálni), gondolom az algától sem sikerült megszabadulnom, max hibernálnom.
Egy vödör hipós víz biztos segítene :D
Sósav fürdőt nekik,az mindent fertőtlenít [emoji6]
 
A sósav tényleg megoldás ? Én megőrülök a seyru kövek tisztításánál
Ha egyik akváriumból rakod át átrendezésnél az újba akkor mindenképpen bár nem tudom a seyru kövek hogyan viselkednek sósav hatására.
Elképzelhető hogy huzamosabb áztatás után azért megmarhatja a lágyabb részeket.
 
A sósav tényleg megoldás ? Én megőrülök a seyru kövek tisztításánál :(
Én nem szaroztam, jó tömény hypos oldatban áztattam őket egy éjszakán át, utána sikamika, 2-3 alapos átöblítés és utána pár órára egy vízelőkészítős áztatás - profit.
 
Én nem szaroztam, jó tömény hypos oldatban áztattam őket egy éjszakán át, utána sikamika, 2-3 alapos átöblítés és utána pár órára egy vízelőkészítős áztatás - profit.

Csak viccből mondtam, de azt hiszem mindjárt készítem a vödröt a hypos áztatásra :D
 
Azért dragon kővel nem próbálnám meg a hypozást! :D

Ohh :( Vajon valami gyengébb hatású szert elbírna?

Egyébként a régi talajjal is küzdök, kicsit algás volt a tetején, de csak ezért nem dobnám ki szívesen az egészet. Valamelyik topikban azt olvastam, hogy sütőben át kell melegíteni. Lehet azt ki fogom próbálni. (akár a dragonnal is, ha nem robban fel)
 
Szerintetek lenne értelme beszerezni egy kis ADA Aqua Soil Powder Amazoniát? Lenne valami haszna? Most akciós :)
 
Először is Kellemes ünnepeket mindenkinek utólag és előre is :)

A karácsony nem telt eseménytelenül, volt egy kis félreértés az akvárium ügyében, de nagyon köszönöm a GA-nak, hogy ilyen korrektek voltak és végül egy Optis akvárium született belőle. Persze ebbe nem mertem volna vízköves csapvizet tenni, amivel az a tapasztalatom, hogy csak a kalapács viszi le, így a fa alá még egy Dennerle Osmose 130-as készülék is került. CO2 rendszer továbbra sincs sajnos, már csak az hiányzik az összképhez.

Akvárium a helyén, a lámpa felfüggesztve:
Hqj96Nv6ESJVhugeOQon-MkdHUEF9QLsq4ER_WnSYKyie115PTik2dHYpQMoJ3GT5SttImALYd0Xc2gjc=w2352-h1323-no.jpg
pS61N1BR0XG9KrWWfJOFZ2kL2Sy3-ticDmLSO39zB23dyFF3u7I7rE9t_0gXNkgRARm42P9u060HYp2FlI=w745-h1323-no.jpg
Dennerle a fa alatt:
FcK_D3_ZXzmdPsZgElQhc5YzxSyCvo4LI-15Gu-FNuEO_8mWG5hgo4COlXUbgBC47Olwl7970FtjNmbcm5=w745-h1323-no.jpg

Azt hiszem a növények kezdenek "túlnőni":
X_F9ke-s_l0sUfVefQB-tNtEoRSc-2MbTTyOoxLCGkkjLq5DM9SJ88YzuEddASpWtsbF2IO-QUucCL8IL=w2352-h1323-no.jpg

A növények kezdik megsínyleni a sok állást :( Pedig a scape még csak ötletben létezik és úgy néz ki kéne még köveket is beszerezni. Ünnepek alatt meg most nehéz vásárolgatni.
 
Sikerült új köveket is szerezni, de egy részük csak holnap lesz meg. Közben elkezdtem próbálkozni a kompozícióval. Persze messze még a végleges (sok kő a kitámasztás miatt kellett pl), de kb valami ilyet tervezek :)

eAJKQ3rldBZnc6o0K7YauYh964mzqgV2I4GkWLqarxWFvZtFXMVGZbJZ-YqNW0dy2UxJrGF_0SMYrDqI3=w2352-h1323-no.jpg
 
A napokban tervezek földet rakni az akváriumba és úgy rémlik a táptalajt nem szabad az üveg széléhez tenni. Ennek igazából mi az oka, vagy rosszul rémlik?
 
A napokban tervezek földet rakni az akváriumba és úgy rémlik a táptalajt nem szabad az üveg széléhez tenni. Ennek igazából mi az oka, vagy rosszul rémlik?
az egyik oka, hogy csúnya, nem szeretjük látni, hogy két réteg van egymáson, a másik, hogy ne tudjon kiszivárogni az aljzat alól a táptalaj a vízbe
 
Csak viccből mondtam, de azt hiszem mindjárt készítem a vödröt a hypos áztatásra :D

Üdv!

A hypo és savas kombót azért kerülni illik a felszabaduló gázok miatt. :D
A citromsav. Biztonságos, hatásos. Sósav is ok, de veszélyes az emberre is, ha nem vigyáz.
 
Back
Oldal tetejére