• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parton

Ez a napló a Szellőrét folytatása lesz. Kettő (pontosabban három) nagyon komoly tanulságot vontam le az előzmény üvegből.

Ad. 1 SOHA de soha nem fogok többet powder típusú, apró szemcsés földet használni. Ez a fajta talaj nem arra lett kitalálva, hogy az ember hosszabb távra építsen belőle. Vagy ha igen, akkor a koncepció hibás. Ennél a szemcseméretnél sokkal keményebbre kellene égetni a granulátumot, mint egy normál esetében. Ugyanis egy idő után szétesik és beiszaposodik és akkora zűrt okoz, hogy csak na. Persze, ha versenyüveget csinálnék 6 hónapra, észre sem lehetne venni... De nem csinálok.

Ad. 2 A táptalajt nem szabad kifelejteni.

(Ad. 3 Irodapultra kifejezetten nem szabad olyan akváriumot csinálni, ami akár csak egy pillanatra is csúnya. Iwagumiban kifejezetten látványos az alga az üvegen.)

Technikai adatok

üveg: 45x24x16 cm GA opti white 17liter
táptalaj: Na az ebben nem lesz. És most felejtsük is el a fenti 2. pontot. Osmocote bogyeszt fogok használni
talaj: tropica talaj, de leginkább kavics
szűrő: dennerle scapers flow.
világítás: chihiros a451
co2: Noursun rp 25 + sodastream patron

folyt köv.
 
A koncepció lényege, hogy a lehető legkevesebbet kelljen vele foglalkozni és mégis szép legyen. Az üveg bal oldalán kialakítok egy partot, partfalat amiből fákat vezetek a víz fölé. Az érdemi növényzet itt lesz emersen. A vízbe főként úszónövényeket teszek és pár apróságot közvetlenül a part mellett a kavicsba ültetve.

növényesítési terv az emers részre:

Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne petchii
Cryptocoryne lucens
Echinodorus ocelot red
Rotala macrandra
Rotala wallichii
Hygrophila pinnatifida

Vízben:
Limnobium laevigatum
Salvinia
Cryptocoryne parva
Fissidens mini
Riccardia chamedryfolia
Marsilea crenata majd később
mini needle leaf buce
Anubias pangolino
 
Utoljára módosított:
Gaz-e, ha Patronnak olvasom a cimet? Imho irodaba nem co2es akvat kell epiteni, valami egyszeru buces, anubiasos, cryptos akvat, ha konnyen karbantarthatot szeretnel. :)
Co2 csak minimálisan fog ketyegni a garnélák kedvéért a megfelelő PH érdekében. Egyébként nem kellene bele co2.
Valóban patronnak olvasható. :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Fa red moor lesz. Kérdés. Fekete lávakő és dennerle sulawesi kavics, vagy dragon kő és olyan világos kavics ami most a River bank picoban van?
 
Az emers rész megint őrület lesz, már most látom, minden beszámoló után csorgathatom majd a nyálam.
Nem kis emelést csináltál.👍
Az ötlet kb nyár közepén jött. Nem teljesen ílyen anyagokból szerettem volna megcsinálni, de ez volt kéznél. Az volt az alapvető indíttatásom, hogy nincsen kihasználva az akváriumi növények mocsári jellege. Aztán menet közben arra is rájöttem, hogy a garniknak is jobb ez az élettér talán. Könnyebb lesz az el nem fogyasztott eleséget kivenni így. Az echinodorusok alá nyomtam összesen 2 osmocote bogyót.
 
Ültettem bele egy kis crenatát az emers részre pedig pinnatifida uk-t és egy kicsi pogostemon erectust. Az emers részen a cryptok teljesen elmálltak. Kíváncsian várom mire jutnak majd.

FF5E5B9C-7BC4-4607-BE47-4CBFE1028E40.jpeg
@szentgyo -tól kaptam gyönyörű garnikat, ezúton is nagy köszönet értük. Nagy részük nem akarta fotóztatni magát, de egy-kettőt sikerült lekapni:

545EB32F-82C8-4908-951F-378ED5EEB739.jpeg
FDA5E6E4-EB75-4AD8-8548-949A57BE979F.jpeg
 
Ültettem bele egy kis crenatát az emers részre pedig pinnatifida uk-t és egy kicsi pogostemon erectust. Az emers részen a cryptok teljesen elmálltak. Kíváncsian várom mire jutnak majd.

View attachment 99536
@szentgyo -tól kaptam gyönyörű garnikat, ezúton is nagy köszönet értük. Nagy részük nem akarta fotóztatni magát, de egy-kettőt sikerült lekapni:

View attachment 99537
View attachment 99538
Ilyesmi nálam is előfordult, de ha a crypto gyökerében van szufla, akkor nemsokára hoz majd új hajtást.
 
Rövid helyzetjelentés. Megjelent az egyik crypto parván cyano. Az a gusztustalan rátapadós kékes-zöld fajta. Gyorsan levágtam a két levelet és nyomtam rá egy is peroxidot, meg excelt is. Nem tudom bármelyik jó-e rá, de nem volt más kéznél. Emers rész egyenlőre lelapulós állapotban van, de jól láthatóan engedik a gyökereiket a növények, az olvadás kezd megállni és imitt-amott már vízfelszín feletti maradós leveleket is látni. garnélák jól érzik magukat.

AA4D9179-8ABE-4AE0-B25D-7ABAC4DFC534.jpeg
 
Nagyon király lett, tetszik az emers, nodorusos rész. Permetezed őket? Vagy nincs velük külön teendő, mint a submers társaikkal.
 
Rövid helyzetjelentés. Megjelent az egyik crypto parván cyano. Az a gusztustalan rátapadós kékes-zöld fajta. Gyorsan levágtam a két levelet és nyomtam rá egy is peroxidot, meg excelt is. Nem tudom bármelyik jó-e rá, de nem volt más kéznél. Emers rész egyenlőre lelapulós állapotban van, de jól láthatóan engedik a gyökereiket a növények, az olvadás kezd megállni és imitt-amott már vízfelszín feletti maradós leveleket is látni. garnélák jól érzik magukat.

View attachment 99953

szép garnéláid vannak... 😊
 
Nagyon király lett, tetszik az emers, nodorusos rész. Permetezed őket? Vagy nincs velük külön teendő, mint a submers társaikkal.
Egyenlőre nem permetezem őket. Az ok az, hogy ha emiatt maradnának meg, és időhiány miatti elmaradás okán mennének tönkre, úgy azt nagyon sajnálnám. Ridegtartásban vannak. Ami megmarad és kinő permetezés nélkül az nagyobb eséllyel fog nőni hosszú távon. Meglátjuk mi marad. Az elmállott/elszáradt részeket leszedem. A probléma ott van, hogy az alsó részei a növényeknek vízben vannak, így nehezem tudják eldönteni mi legyen. Ha nagyon keserveskednek, emelek még a talajon.
 
Back
Oldal tetejére