• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parkway whispers

Sziasztok!

Nemsokára élesedik ez a kis projektem, munkahelyi, utcára néző nano-t építek dragon kő és vasfa felhasználásával.
A fenti kép az alap koncepciót tükrözi, ragasztással fogom a végleges formát összerakni, mert különben billegnek a dolgok. :)
Arról nem is beszélve, hogy a két szélső fa két-két darabból van összelegózva. :)

Hamarosan elkezdem összerakni az üvegben is. :)
 
Zegzugos, titokzatos scape lebegett a szemem előtt és a GA vasfa kínálata ezeket dobta elém.
Növényekkel, fénnyel egészen más arcát fogja mutatni. :)
 
Élesedik lassacskán a projekt, még nem fotóérett a scape, de a kövek egymáshoz való viszonyát nagyjából kilegóztam.
Vettem egy nagyobb tubus cianoakrilátot meg slim cigifiltereket, úgyhogy jövő hét elején indul a hardscape véglegesítése, aztán jöhetnek a növények.

A terv CO2 nélküli, low-tech irány, ADA Power Sand S és Dennerle Shrimp King alapokkal, Azoo Flexi Mini lámpával, valamint első körben a fenti képen látható Dennerle szűrővel, ha ez kevésnek bizonyul, akkor bevetem a Mary @mmccannon által rendelkezésemre bocsátott Atman HF300-ast, amit ezúton is még egyszer nagyon szépen köszönök. :)

Növényzet tekintetében a cél sok-sok mini anubias és buce a fákon, valamilyen low-tech tűrő mohával (erre van jó tippetek, ami nem a jávai? :) ), a talajban meg crypto parva, meg esetleg valamilyen előtéri fűféle, ami bírja a low-tech-et (erre is jöhetnek tippek, én acicularis minire gondoltam elsőre). Ha soknak bizonyul a fény, akkor némi limnobium is képbe kerülhet.

Lakóknak az otthoni cserkókból fogok válogatni, meg pár amano-t is beteszek, valamint opcióban süncsigákat. Majd még kiderül, mennyire lesz szükség algázókra így, hogy nem lesznek halak és minimál GA micmac tápozás lesz.
 
Élesedik lassacskán a projekt, még nem fotóérett a scape, de a kövek egymáshoz való viszonyát nagyjából kilegóztam.
Vettem egy nagyobb tubus cianoakrilátot meg slim cigifiltereket, úgyhogy jövő hét elején indul a hardscape véglegesítése, aztán jöhetnek a növények.

A terv CO2 nélküli, low-tech irány, ADA Power Sand S és Dennerle Shrimp King alapokkal, Azoo Flexi Mini lámpával, valamint első körben a fenti képen látható Dennerle szűrővel, ha ez kevésnek bizonyul, akkor bevetem a Mary @mmccannon által rendelkezésemre bocsátott Atman HF300-ast, amit ezúton is még egyszer nagyon szépen köszönök. :)

Növényzet tekintetében a cél sok-sok mini anubias és buce a fákon, valamilyen low-tech tűrő mohával (erre van jó tippetek, ami nem a jávai? :) ), a talajban meg crypto parva, meg esetleg valamilyen előtéri fűféle, ami bírja a low-tech-et (erre is jöhetnek tippek, én acicularis minire gondoltam elsőre). Ha soknak bizonyul a fény, akkor némi limnobium is képbe kerülhet.

Lakóknak az otthoni cserkókból fogok válogatni, meg pár amano-t is beteszek, valamint opcióban süncsigákat. Majd még kiderül, mennyire lesz szükség algázókra így, hogy nem lesznek halak és minimál GA micmac tápozás lesz.
Szerintem a fissi jó választás lehet. Bár a lámpa nagyon nem anubias és buce barát. Nálam csomót kinyiffantott a túl erős fényével. De azt lehet tompítani Salvinia fluitans-szal. Az utóbbival hidd el, nem fogod megbánni. Nálam ez volt az eredmény:
20564983b1226273680072a47f1821e5.jpg
 
@Szaki, ebből végül semmi sem lett vagy csak titkolod, mert versenyen akarsz majd indulni vele?🤔

Na ez a nem semmi: pont ma hoztam be a vasfákat, meg tegnap voltam GA-ban még dragonokért, 9 hónap alvás után úgy néz ki, csak beindítom ezt a kis nano-t. :)
Igazából a covid miatti home office keresztbe tett a projektnek, ki is költöztünk a városból apósomékhoz kertes családi házba, a gyerekek imádták. :)
Viszont így a fák csak áztak, áztak, 9 hónapig, tettük őket balraa-jobbra, most jött meg a kedv, hogy újra nekivágjak. :)
 
Beletettem pár órát a hardscape megalkotásába és még nincs készen, de az alap koncepció már látható.

Eleinte sokat szívtam a cigifilteres módszerrel, mert gél típusú pillanatragasztóm van csak, de annyi csak az extra benne, hogy picit tovább kell összefogni az elemeket, meg kicsit jobban bele kell nyomkodni a filterbe a ragasztót.

Növények szerdán megérkeztek, az üvegen kívül szemlélik leendő lakóhelyüket. Több növényt rendeltem, mint eredetileg gondoltam, de így jutni fog mindenhova bőven.

Első legózás.
20201201_172728.jpg

Második legózás
20201202_172622.jpg

Mai legózás, a fák már fixen rögzítve, a hátsó sziklán még agyalok, hogy álljon pontosan és mi támassza meg. La plata lesz elöl végig, még meggondolom, hogy legyen-e növénysziget középen elöl.
20201205_114337.jpg

Azon gondolkodom, hogy befér-e egy ilyen kis tankba pár galaxy razbóra... :unsure:
 
befér-e egy ilyen kis tankba pár galaxy razbóra... :unsure:
ha úgy döntesz hogy nem, akkor nálam akad néhány elegáns törpefogasponty (persze hivatalosan nem szóltam semmit mert nem tartunk halat ekkora akváriumban :D )
Ezeknek annyi a hátrányuk hogy pomázi lakosok és nincs bkv jegyük hogy bemenjenek Bp-re, így értük kell jönni ;)
 
ha úgy döntesz hogy nem, akkor nálam akad néhány elegáns törpefogasponty (persze hivatalosan nem szóltam semmit mert nem tartunk halat ekkora akváriumban :D )
Ezeknek annyi a hátrányuk hogy pomázi lakosok és nincs bkv jegyük hogy bemenjenek Bp-re, így értük kell jönni ;)
Köszi a felajánlást, sajnos mostanában a kerületből is alig jutok ki, úgyhogy gazdagítsák valaki más tankját. :)
 
Back
Oldal tetejére