• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon simulans - Zöld neon

Csak találgatni tudok. Meg kell szokni az új helyüket, vagy nincs meg a stemek nyújtotta biztonság érzése.
Sokan írják Amandák esetén, hogy főleg iwagumiban nagyon félősek, és bizonyára igaz, mert egy rendesebb nyírás után én sem látom őket a fenti víztömegben mozogni (csak etetéskor)
Viszont amit a növények ismét fallá erősödnek a háttérben, ők is és a zöld neonok is vígan úszkálnak az előtérben.
De hátha leszu valakinek jobb ötlete...
 
Nálam 20-an vannak negyed éve. Eleinte beúszták az egész teret. (75l) Aztán egyik napról a másikra eltűntek. Néha látok 1-2 egyedet etetésnél, amúgy csak akkor ha megbolygatom a susnyást. Vettem melléjük tizenpár kubotait, de ez sem javított a helyzeten. Ha sikerül rászánni magam a kihalászásukra akkor sajna megválok tőlük :(
 
Nalam már lassan két éve van egy 20 fős csapat, egy éve 80 literben. Ha van mellettük valami nagyobb hal, aki sokat mozog akkor fel bátorodnak. Ez bejott anno fekete neonokkal, de egy jó ideje beérik 2 sziámival is vezérürünek.
 
Nálam az amandák voltak "fosósak". Utánna vettem tíz endler hímet. Utánna mindenki elől volt. Később jöttek a zöld neonok. Mindenki elől tobzódik pedig lenne hova bújni. Az endler hímeket tudom ajánlani melléjük húzó halnak.
 
Tapasztalt már valaki olyat hogy az amanók rákaptak a zöld neonra?
1 nap leforgása alatt lepikkelyeztek egyet a felèig, illetve a farokúszója lett oda..
Miután beraktam őket kb. 20 percen belül láttam egy incidenst, amikor halottnak tetette magát a neon.. és ráugrott az amanó, kb 2-3 mp alatt kiszabadult.. ugyh szerintem az éjszaka folyamán volt egy súlyosabb támadás...

(Black corykat, otokat (van egész pici is) nem bántották még soha..(rc volt az első betelepített, aztán amano, cory, oto)
 
S
Tapasztalt már valaki olyat hogy az amanók rákaptak a zöld neonra?
1 nap leforgása alatt lepikkelyeztek egyet a felèig, illetve a farokúszója lett oda..
Miután beraktam őket kb. 20 percen belül láttam egy incidenst, amikor halottnak tetette magát a neon.. és ráugrott az amanó, kb 2-3 mp alatt kiszabadult.. ugyh szerintem az éjszaka folyamán volt egy súlyosabb támadás...

(Black corykat, otokat (van egész pici is) nem bántották még soha..(rc volt az első betelepített, aztán amano, cory, oto)
Az amanok minden halra "rákapnak", ami gyengülő életjelet mutat.
Ezt végstádiumban lévő hal esetében többször is tapasztaltam.
Volt olyan, hogy egy kb. 8-10 cm-es ancira mentek rá, amit egy ajándékba kapott akvában hagytam víz nélkül pár óràra (mivel nem tudta a tulaj, hogy még él szerencsétlent nem kerestem én sem).
Mivel küzdött az eutanázia ellen, őriztem a vízben egy órát és erőre kapott. Az amanokat folyamatosan el kellett zavarni az anciról...
 
Neonoknak van egy ilyen szokása..ha fenyegetve vannak, akkor halottnak tettetik magukat.. Elkezdenek oldalra, hátra fordulni, csak a kopoltyújuk mozog. Aztán idővel gondol egyet, és úszik tovább mintha nem történt volna semmi :D
Tudod, én nem akarok vitatkozni, de ha egy fenyegetett hal oldalára-hátára fordul, arra a természetben minden rablóhal ráront, még az is, aki nem éhes.
Úgyhogy ezt a "Neonnak van egy ilyen szokása" dolgot felejtsd csak el nyugodtan.
 
Egy tanácsot adott a kereskedő aki egyben a gondozó is, h nem kell azonnal kidobni őket ha esetleg fekszik valamelyik, mert szokásuk a halottat imitalás..

A mai nap reggelère is megkopasztottak egyet..

2 lehetőség van még.. vagy nagyon gyenge minőségű szaporulat (ès ezért kapják el őket) vagy hordoznak valami betegséget..(bár kicsit gyors lefolyású lenne a semmiből egy éjszaka alatt..)

Nappal nézegettem őket, nem csinálnak semmi furcsát.. de 2/2 éjszaka mégis megtörtént..

Természetesen a víz minden szempontból rendben van.

Amúgy az amanók igazi batárnagy kifejlett nőstènyek, 3-4x akkorák mint a neonok illetve 4/3 petès is.. 2 naponta kapnak fejenként 1-1.5 jbl shrimp granulátumot. Minimális alga jut nekik, illetve a felszíni hártyát eszik, amikor már felhalmozódott
 
Egy tanácsot adott a kereskedő aki egyben a gondozó is, h nem kell azonnal kidobni őket ha esetleg fekszik valamelyik, mert szokásuk a halottat imitalás..
Ezt nem tudom, hogy igaz lehet-e, a kereskedő biztos jobban ért hozzá mint én. De szerintem mindenki hallott már baromságot kereskedőtől. Géza ezt cáfolta elég határozottan :)
A mai nap reggelère is megkopasztottak egyet..
Én azonnal külön tenném a neonokat, mert ez így kínzás. Gyorsan fejlődnek a neonok, ha pár hétig külön tartod őket kiderül, hogy van-e bajuk alapból és nőnek is kicsit.
2 lehetőség van még.. vagy nagyon gyenge minőségű szaporulat (ès ezért kapják el őket) vagy hordoznak valami betegséget..(bár kicsit gyors lefolyású lenne a semmiből egy éjszaka alatt..)
Nem egyszer hoztam haza úgy halat hogy 1-2-3 napon belül elpusztult. sajnos van ilyen, és az sem biztos, hogy te vagy a kereskedő hibáztál.
Nappal nézegettem őket, nem csinálnak semmi furcsát.. de 2/2 éjszaka mégis megtörtént..
Természetesen a víz minden szempontból rendben van.
Amúgy az amanók igazi batárnagy kifejlett nőstènyek, 3-4x akkorák mint a neonok illetve 4/3 petès is.. 2 naponta kapnak fejenként 1-1.5 jbl shrimp granulátumot. Minimális alga jut nekik, illetve a felszíni hártyát eszik, amikor már felhalmozódott
Nem régóta vannak amanoim, de nekem is kifejlettek. nálam még az elpusztult halra sem mentek rá azonnal. ha rákeresel van ellenpélda is, de úgy tudom az a ritka.
 
Egy tanácsot adott a kereskedő aki egyben a gondozó is, h nem kell azonnal kidobni őket ha esetleg fekszik valamelyik, mert szokásuk a halottat imitalás..

A mai nap reggelère is megkopasztottak egyet..

2 lehetőség van még.. vagy nagyon gyenge minőségű szaporulat (ès ezért kapják el őket) vagy hordoznak valami betegséget..(bár kicsit gyors lefolyású lenne a semmiből egy éjszaka alatt..)

Nappal nézegettem őket, nem csinálnak semmi furcsát.. de 2/2 éjszaka mégis megtörtént..

Természetesen a víz minden szempontból rendben van.

Amúgy az amanók igazi batárnagy kifejlett nőstènyek, 3-4x akkorák mint a neonok illetve 4/3 petès is.. 2 naponta kapnak fejenként 1-1.5 jbl shrimp granulátumot. Minimális alga jut nekik, illetve a felszíni hártyát eszik, amikor már felhalmozódott
Hát, a neve alapján lehet szimuláns, külön kéne a két fajt tartani.
 
Egy tanácsot adott a kereskedő aki egyben a gondozó is, h nem kell azonnal kidobni őket ha esetleg fekszik valamelyik, mert szokásuk a halottat imitalás..

A mai nap reggelère is megkopasztottak egyet..

2 lehetőség van még.. vagy nagyon gyenge minőségű szaporulat (ès ezért kapják el őket) vagy hordoznak valami betegséget..(bár kicsit gyors lefolyású lenne a semmiből egy éjszaka alatt..)

Nappal nézegettem őket, nem csinálnak semmi furcsát.. de 2/2 éjszaka mégis megtörtént..

Természetesen a víz minden szempontból rendben van.

Amúgy az amanók igazi batárnagy kifejlett nőstènyek, 3-4x akkorák mint a neonok illetve 4/3 petès is.. 2 naponta kapnak fejenként 1-1.5 jbl shrimp granulátumot. Minimális alga jut nekik, illetve a felszíni hártyát eszik, amikor már felhalmozódott
Azóta mi a helyzet? Remélem rendeződtek a viszonyok...
 
Back
Oldal tetejére