• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pangio kuhlii

DomeSL

Tapasztalt kertész
* Tudományos név : Pangio kuhlii
* Szinonímák: Acanthophthalmus fasciatus, Acanthophthalmus kuhlii, Cobitis kuhlii
* Magyar név: Kuli-kuli, párduccsík
* Csoport: Egyéb halak
* Származás: Indonézia
* Testhossz: 11 cm
* Természetes élőhely: Növényekkel dúsan benőtt vizek, nagy csapatokban él az iszapos aljzatban.
* Viselkedés: Békés természetű, félénk hal, csapatban tartsuk őket. Jól társítható kisebb, békés halakkal.
* Táplálkozás: Mindenevő, az akvárium aljzatát túrja élelem után.
* Szaporítás: Akváriumban ritkán tenyésztik, de lehetséges.
* Medence: Minimum 40 literes
* Halnépesség: 40 literre 3-4 hal
* Dekoráció: Növényekkel dúsan beültetett akvárium, sok búvóhely. Homokos, vagy aprókavicsos talaj, mert szeretik beásni magukat.
* Hőmérséklet: 25-28 °C
* pH: 6,2-6,8
* Keménység: 4-15 NK°
Pangio_kuhlii.jpg
 
Tartható ez növényes akiban?
ADA Malaya-val mondjuk?

Kellene valamilyen hal ami összeszedi az aljzatra hullott maradékot, de nem ássa ki a növényeket, és nem bántja a garnélákat.
 
Szerintem ne. A malayába nagy valószínűséggel beásná magát, nyitott akváriumba egyáltalán nem való, mert hajlamosak ugrálni.
 
Luna said:
A malayába nagy valószínűséggel beásná magát, nyitott akváriumba egyáltalán nem való, mert hajlamosak ugrálni.
Megerősítem, nálam néha még a bazaltba is próbálják beásni magukat. Egyik éjjel furcsa hangra ébredtem, megnéztem az akit, és az egyik ott tekergett előtte a földön.. Mondjuk ez csak egyszer fordult elő, közvetlenül miután bekerültek. Azóta nyugodtabbak. Sok vizet nem zavarnak, mert nagyon félénk halak, szinte sosem látni őket, nagyrészt hátul vannak elbújva a növények között.
 
Én egyébként nagyon szeretem őket, nálam nagyon nyugodt kis jószágok, sosem ugrott ki egyik sem, pedig már 3-4 éve meg vannak. Az aljzatban turkálás a növényeknek nem biztos, hogy túl jó a gyökereik miatt. Inkább válassz valamilyen garnélát szerintem.
 
Én régebben több esetben tartottam őket de mindegyik előbb utóbb kimászott az aksiból és múmia lett, és abban is biztos vagyok, hogy nem a mostoha tartási körülmények miatt, már lemondtam róluk, szökőművészek,pedig a kedvenceim.
 
Nálam még sosem szöktek, de elbújni nagyon szeretnek.. Monjuk az tény, hogy nagyon jól összeszedik a kaja maradékokat!
 
Jojo,
Nálam csak hirtelen pH-borulásnál reagáltak így a halak, viszont szó szerint kimásztak a vízen úszó növények leveleire és úgy várták khogy kihalásszam őket onnan.
Maguktól nem mennek sehova:) Ilyenről még nem hallottam.

P.

jojo said:
Én régebben több esetben tartottam őket de mindegyik előbb utóbb kimászott az aksiból és múmia lett, és abban is biztos vagyok, hogy nem a mostoha tartási körülmények miatt, már lemondtam róluk, szökőművészek,pedig a kedvenceim.
 
Pedig nem CO2 túladagolás volt, nem is volt ilyen cucc, nem is csináltam semmi ph csökkentő manővert.Talán nem tetszett a szobájuk. :)
 
Én 4-5 éve tartok ilyen szépségeket, kiugrállni nem ugrállnak ki, és el sem ássák magukat, talán mert elég sok búvóhelyet bizosított nekik a Microsorum gyökere vagy a Sagittaria sűrű szőnyege, nappal javarészt elbújnak, de sokat látom őket! Gyakran előjönnek , gyorsan körbejárják az akváriumot, hogy történt e valami érdemleges, aztán vissza a növényekhez:D Etetésnél szinte megvadúlnak, pedíg van mit enniük ;) El vannak mindenféle hallal, bár a siamensisekkel néha civakodnak a tápért, de hát erősebb kutya.... :) A garnélákkal is el vannak, még az 1-3 mm es növendékeket sem bántják. minden féle tápot megesznek, de érdemes este lámpaoltás után etetni őket, úgy a többi hal nem kapkodja el előlük a betevő falatokat...Néha zseblámpával figyelgetem őket este ahogyan kígyóznak :mrgreen: Jópofa aranyos kis teremtések! Én imádom őket, mindíg is lesznek az akvámban...
 
Nálam a vegyes akváriumban 3 kuli él, de napközben inkább a mangrowe gyökér alatt, az anubias gyöketei között vagy a boszorkányharcsa kerámia csövében ücsörögnek, és kukucskálnak kifelé, mintha 3D moziban lennének.

Lámpaoltás után azonban egyből kiúsznak, és kis angolna módjára keringőznek körbe-körbe.
Nekik is elsősorban a simább aljzat kedvez, mert könnyen felsértheti őket egy élesebb bazalt például.

Szökés nálam sosem volt, boldogan úszkálnak a többiekkel!

Sajnos saját szaporulatra kevés a reményem, viszont a beszerzésük sem jelent gondod.

Igazi növényesbe azért nem merném őket betenni, bár nem olyan brutálisak, mint az ancik!
 
Sziasztok!


RC garnikkal lehetne ezt a halat tartani?

Nagyon pici a szájuk és főként éjszaka aktívak, ezért látni nem lehet hogy vadásznának rájuk.
45l-es akváriumban 3 csík mellett rendesen szaporodtak az Rc-k, tehát nem esélytelen.

AmegA
 
Nagyon jofej halak, azonban ongyilkos jeloltek, vigyazni kell, hogy ahova besunyiznak, onnan ki is johessenek;!! Nalam nemreg 5 kuli egyuttesen magara hagyotak egy arva kuli.
Garnelakra nezve artalmatlanok.
Ha nincsen nagy forgalom az akvarium elott, akkor nappal (vilagitas alatt is tobbszor lathatoak).
 
Erősebb gyökérzettel rendelkező, nagyobb növények mellett is reménytelen a növényesben történő tartása? Nekem álom hal, de ha valóban a növényezés rovására megy akkor kénytelen leszek lemondani róla.
 
Sziasztok!
Tudom régi a poszt, de érdekelne hogy a csigákat bántja -e?
Van egy halom nyúl csiga mini fajta babám, és örököltem 4 ilyen halat, most nem merem ugyanabban az akváriumban tartani őket. Megennék őket?
 
Back
Oldal tetejére