• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Pandacsík akvárium ( Rizsföld :) )

Osszesen mar csak kilenc mert egyet felszivott a csobogoszuro es toosztassal rhizomakra bontotta. Az elozo 10bol egysem maradt meg. Kb 1 evig eltek. Ezert vannak kulon. Nem szeretik a tapot, es sok oxigen kell nekik.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Sajnálom. Baleset néha előfordul. Viszont az egy éves élettartam nem túl biztató (számomra). Kérdésem részben öncélú is volt: kb. mire számíthatok...?
Nálam nem kapnak luxus lakást. Együtt kell élniük a többiekkel. Az enyéim mindent megesznek: az algatablettát, a sóskát, a közönséges halkajákat, akár növényi, akár az állati összetevők vannak többségben. Egyedül az élő eleséget nem kóstolták még (igaz nem is jut le számukra) :).
A szűrővel viszonylag sok levegőt nyomatok be, amiből talán beoldódik némi oxigén. CO2 nem megy, per pillanat. Most csapvízben vannak. Viszont lassan összeáll a nagynyomású rendszer. Nem tudom, ahhoz mit fognak szólni?
 
Köszi. Szerintem az egész aljzat ilyen lesz. Csak egyelőre most megint 2 kemény hét halálos iram következik. Így rideg tartás következik.
Nekem tetszik a választott irányod. (y) Az lenne a csúcs, ha csak ezek kövek látszanának. (tehát az altalaj sem látszana) Ezekből a kövekből is lehetne egy izgalmas látványt összehozni, ami még nem giccses, természet ellenes. Nem mintha a pandák nem lennének elég izgalmasak... ;)
Egy gyakorlati dolgon viszont elgondolkodnék: a nagy kövek közötti résekben nem látszik, ha történne valami (ha érted mire gondolok...). Esetleg, ha a köveket egy finom homokaljzatba(ra) tennéd?
 
Utoljára módosított:
Sajnálom. Baleset néha előfordul. Viszont az egy éves élettartam nem túl biztató (számomra). Kérdésem részben öncélú is volt: kb. mire számíthatok...?
Nálam nem kapnak luxus lakást. Együtt kell élniük a többiekkel. Az enyéim mindent megesznek: az algatablettát, a sóskát, a közönséges halkajákat, akár növényi, akár az állati összetevők vannak többségben. Egyedül az élő eleséget nem kóstolták még (igaz nem is jut le számukra) :).
A szűrővel viszonylag sok levegőt nyomatok be, amiből talán beoldódik némi oxigén. CO2 nem megy, per pillanat. Most csapvízben vannak. Viszont lassan összeáll a nagynyomású rendszer. Nem tudom, ahhoz mit fognak szólni?

Sziasztok, remeljuk Henrik nem haragszik meg, hogy a naplojaba irjuk, de itt eddig tok jol osszegyultek a pandakrol a tapasztalatok. Ezert mi is megosztanank azt a keveset, ami van. :) Kaja fronton nalunk sem valogatnak, mindent esznek, amit a tobbiknek is adunk. Sot, azt figyeltuk meg, hogy ok az elsok, akik ramennek az etetotalra. ill. amig nincs etetes, egesz nap cuppognak a novenyeken, vagy az uvegen, vagy egyszeruen csak cukiskodnak. :rolleyes:
CO2vel nincs gond, az elejetol kapjak es nalunk 0-24ben megy, az igaz, hogy a beszoktatas hosszabb volt, mint az atlag, szepen csepegtetve kaptak az akvavizet par oran keresztul.
 
Sziasztok, remeljuk Henrik nem haragszik meg, hogy a naplojaba irjuk, de itt eddig tok jol osszegyultek a pandakrol a tapasztalatok. Ezert mi is megosztanank azt a keveset, ami van. :) Kaja fronton nalunk sem valogatnak, mindent esznek, amit a tobbiknek is adunk. Sot, azt figyeltuk meg, hogy ok az elsok, akik ramennek az etetotalra. ill. amig nincs etetes, egesz nap cuppognak a novenyeken, vagy az uvegen, vagy egyszeruen csak cukiskodnak. :rolleyes:
CO2vel nincs gond, az elejetol kapjak es nalunk 0-24ben megy, az igaz, hogy a beszoktatas hosszabb volt, mint az atlag, szepen csepegtetve kaptak az akvavizet par oran keresztul.
Megtiszteltek. Es koszi.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
asszem nálam a banda fele tinédzser korba lépett.
Henrik megerősítenéd?
Három halacskámnak a hátúszónál és a fehér csíkok hasi részénél is elkezdett eltűnni a fehér csík:
26316309068_147abbbfe9_c.jpgP1370937 by Zsolt, on Flickr
39477555524_e166f9aec2_c.jpgP1370926 by Zsolt, on Flickr
26316309518_18964a657c_c.jpgP1370899 by Zsolt, on Flickr
Kellett nekem mostanában sokat dolgozni... lemaradtam a gyerekkorukról :(
 
asszem nálam a banda fele tinédzser korba lépett.
Henrik megerősítenéd?
Három halacskámnak a hátúszónál és a fehér csíkok hasi részénél is elkezdett eltűnni a fehér csík:
View attachment 49138P1370937 by Zsolt, on Flickr
View attachment 49139P1370926 by Zsolt, on Flickr
View attachment 49140P1370899 by Zsolt, on Flickr
Kellett nekem mostanában sokat dolgozni... lemaradtam a gyerekkorukról :(
Jol latod. Lassan megszepulnek. A regi elso generacios szepsegeim. aba0b06a806149f472d2b1828ba030ff.jpge83cb67a7211467ad05eeafa4cc9f42c.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sokkal mutatósabb lett ezekkel a kövekkel.(y)

Arra nem gondoltál, hogy a fekete-fehér aljzatot hátrább lapátoljad a kövek alá, hogy csak ezek a gömbölyű kavicsok látszódjanak?
 
Sokkal mutatósabb lett ezekkel a kövekkel.(y)

Arra nem gondoltál, hogy a fekete-fehér aljzatot hátrább lapátoljad a kövek alá, hogy csak ezek a gömbölyű kavicsok látszódjanak?
De igen. Egyre jobban foglalkoztat, hogy igy a kovek alatt mar semmi ertelme.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok. Megosztani valom akadt.
Ugye ebben az akvariumban algaevok vannak. Eddig nem sok minden tortent algaugyben, neha egy kis por megjelent stb de semmi komoly, es az is eltunt par nap alatt. Ez vagy azert van mert tapozas sincs, vagy azert mert jo a brigad. Nemi ecset volt a flow miatt talan de az is kihaloban. Most hazaertem es mit latok? Kezdodo fonalalgat a mohak kozt. A vilagitas gyengebb az algak jo letehez szukseges mennyisegtol. Tapozas nincs. Hal urulek altal felhalmozott makro anyag? Mindjart szet boritom a szurot es megtekintem mi a sztory belul.
 
Rémlik valami tavalyról, hogy a tavasz közeledtével nagyon sokan szenvedtek ettől a fajtától. Nem lehet, hogy most is erről van szó?
Fogalmam sincs. Semmi sincs szinte ami kedvez neki. Túl vagyok a szűrő szétszedésen, hát mit ne mondjak, mintha tegnap raktam volna össze. Patika tiszta. meg a perlon is annyira,hogy öblíteni sem kellett. Alul kerigyürü, valahogy belekerült de már kidobtam belőle, felül matrix. Most alulra tettem ezt a kutya keksz formájú valamit, meg eheim subot. Bacik?? nulla. Pontosan olyan volt a szűrőanyag mintha zuhany alól vettem volna ki. Gyanítom ez a szűrő nem forgat eleget. Sőt. mindjárt begorombulok és bevágom alá a felújításra szánt jbl-t. Bár kicsit szörcsög de elmúlik pár hét alatt.

Ihletem van :) boritom kifelé az akváriumot meg a szűrőt. :)
 
Back
Oldal tetejére