• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Pandacsík akvárium ( Rizsföld :) )

Semmi gond minden vélemény fontos. így utólag már nekem se jön be annyira mint az elején. Az, hogy jól érzik magukat benne, vagy nem azt nem tudom. Lehet minden berendezés nélkül egy üvegben is ugyan így el lennének. A színük miatt kevertem, gondolván valamiért ilyen színük lett az evolúció során. Nemsokára elkezdenek más színt ölteni akkor meg már végképp nem megy majd hozzájuk. Ahogy olvastam csak addig bandáznak míg kicsik. Utána már magányosak lesznek. Ezt észre vettem a nagyoknál is. Később lehet lecserélem a talajt sima feketére. Nem lesz nehéz mert más a méret. A fehérek nagyobbak. Meglátjuk.
Amin változtatni szeretnék, a csobogót átteszem hátulra ahogy nálad vannak Zsolt. A lámpát a jobb oldalra. És az elválasztó lapokat kissé lejjebb tologatom benne mert észre vettem, hogy ha kezd eltömődni a tartályban a víz magasabb lesz. Az elválasztók meg magasabban vannak a tartály széleinél. ez nem jó.
Jah, én a szivacsokat is perem alatt tartom mert azok is eltömődnek de felettük átfolyik a víz és így kizárt az árvíz veszély. Az enyémnél egyébként a beszivónál visszafolyik a víz az akvába ha eltömődik, de nem szeretném kipróbálni. [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Visszavonom. Egy darabig rágcsáltak de ott is hagyták. Lehet várnak míg puhul mert ez ugye nagyon kemény marad. Bent hagyom és adtam addig nekik mást.
Nálam a spirulina por vált be. Teljesen felpörögnek ahogy beszórom. Igaz a garnélák is nagyon rákaptak. Majd a többi akváriumban is kipróbálom.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Meg a havi bulipénz el is megy a halakra. :D
Ha ez nekem szólt, akkor nincs bulipénz, mindenemet a halakra költöm. :D Kabátot és széket kéne vennem, de hogyan, amikor még annyi mindenem nincs az akváriumban...

Ha van Pavlovi reflexe, ami jó :) nyugtasd meg hogy a következő akváriumba lesz szubatomi részecske. Lehet belemenne.
Sajnos ha rajta múlik, csak akkor lesz még egy, ha abban delfinek úszkálnak, ahhoz viszont még kicsit sokat kéne félretennünk. :p
 
Sziasztok.
Szépen megszokták a helyüket :) Már nagyon aktívak, és teljesen mindegy mit adok nekik mert neki esnek.Eddig alga wafferst kaptak ma kíváncsiságból bedobtam nekik egy shirakurát. igyekeztek eltüntetni :)
Nagyon jópofa kis ördögök.
A rejtőzködést segítő aljzatra szavazók táborához csatlakozom. Sajnos én nem tudok (nem akarok) nekik külön akvát biztosítani, de ha csinálnék, hasonlóan rendezném be.
 
Utoljára módosított:
Nagyon jópofa kis ördögök.
A rejtőzködést segítő aljzatra szavazók táborához csatlakozom. Sajnos én nem tudok (nem akarok) nekik külön akvát biztosítani, de csinálnék, hasonlóan rendezném be.
Köszönöm szépen. Valahogy nem tudom de ezek a színek nem véletlenek. Lehet sokat nézek geograficot, de biztosra veszem, hogy az eredeti helyükön hasonlóak a körülmények. A teljes színváltozást meg valamilyen szintű vándorlásnak tudom le. Szerintem elérnek egy bizonyos kort elindulnak mélyebb vizekre. mi másért változnak ilyen mértékben?
 
Köszönöm szépen. Valahogy nem tudom de ezek a színek nem véletlenek. Lehet sokat nézek geograficot, de biztosra veszem, hogy az eredeti helyükön hasonlóak a körülmények. A teljes színváltozást meg valamilyen szintű vándorlásnak tudom le. Szerintem elérnek egy bizonyos kort elindulnak mélyebb vizekre. mi másért változnak ilyen mértékben?
lehet azóta kezdtek el színt váltani, mióta az őrült akvaristák miatt kihalásra vannak ítélve az élőhelyükön... Ha sima szürkék lennének egész életükben, senkinek nem kellenének.
 
lehet azóta kezdtek el színt váltani, mióta az őrült akvaristák miatt kihalásra vannak ítélve az élőhelyükön... Ha sima szürkék lennének egész életükben, senkinek nem kellenének.
Érdekes gondolat de való igaz ha ezt tudnák stimulálni, az valami szenzáció lenne.
A bucephalandra is lehet kényszerből virágzik, és tő osztódik, hogy piaca legyen és ne gyomlálják ki Borneón.
 
Köszönöm szépen. Valahogy nem tudom de ezek a színek nem véletlenek. Lehet sokat nézek geograficot, de biztosra veszem, hogy az eredeti helyükön hasonlóak a körülmények. A teljes színváltozást meg valamilyen szintű vándorlásnak tudom le. Szerintem elérnek egy bizonyos kort elindulnak mélyebb vizekre. mi másért változnak ilyen mértékben?
Talán az lehet az oka, amit a legtöbbször a zebráknál is felhoznak. A sok egyed "csíkossága" megzavarja a ragadozókat.
De persze van más elmélet is... :)
 
A
Talán az lehet az oka, amit a legtöbbször a zebráknál is felhoznak. A sok egyed "csíkossága" megzavarja a ragadozókat.
De persze van más elmélet is... :)
Angolul nem tudok, de így a mondatodban benne van minden. A sok egyed csíkossága, megzavarja a ragadozókat. Csíkosak, és egymást követve csoportokban vannak. Amikor elérik az 5-6 hónapos korukat, a csíkjaik elkezdenek fakulni, majd a csíkok is eltűnnek,és foltokká válnak. Ebben az időszakban elkezdenek területeket választani és megszűnik a kötelék. Már nem csoportosulnak. Egész nap bujkálnak és csak enni jönnek elő. Az enyémek majd 1,5-2 évesek voltak már. Soha nem láttam együtt őket.
Mondasz valamit Atti.
 
Köszönöm szépen. Valahogy nem tudom de ezek a színek nem véletlenek. Lehet sokat nézek geograficot, de biztosra veszem, hogy az eredeti helyükön hasonlóak a körülmények. A teljes színváltozást meg valamilyen szintű vándorlásnak tudom le. Szerintem elérnek egy bizonyos kort elindulnak mélyebb vizekre. mi másért változnak ilyen mértékben?
Ugyan erre gondoltam én is. A természetben vagy rejtő színeket használnak az állatok, vagy kifejezetten figyelem felhívót, mert veszélyesek. Itt vannak például a tengeri kígyók... mint a pandacsíkok egyenesági rokonai... ;)
No, most próbáljuk megmagyarázni a neonhalak színét is... :D
 
A

Angolul nem tudok, de így a mondatodban benne van minden. A sok egyed csíkossága, megzavarja a ragadozókat. Csíkosak, és egymást követve csoportokban vannak. Amikor elérik az 5-6 hónapos korukat, a csíkjaik elkezdenek fakulni, majd a csíkok is eltűnnek,és foltokká válnak. Ebben az időszakban elkezdenek területeket választani és megszűnik a kötelék. Már nem csoportosulnak. Egész nap bujkálnak és csak enni jönnek elő. Az enyémek majd 1,5-2 évesek voltak már. Soha nem láttam együtt őket.
Mondasz valamit Atti.
Csak tippelek. Egyébként ráguglizva az élőhelyükre csak teraszosan művelt rizsföldeket látok...
Lehet hogy rizsnek és földnek álcázzák magukat? o_O :ROFLMAO:
 
Talán az lehet az oka, amit a legtöbbször a zebráknál is felhoznak. A sok egyed "csíkossága" megzavarja a ragadozókat.
De persze van más elmélet is... :)
Tényleg logikus a hasonlat a zebrákkal. Ott is a ragadozók megtévesztése, összezavarása elvileg a cél.
Ezt igazolná az is, hogy a pandacsíkok fiatal korban csapatban élnek, majd ahogy elhagyják a köteléket, kifakulnak, mivel utána főleg magányosan élnek.
De egyszerűbb lett volna fiatal korban ha kevésbé feltűnő színezettel bírnak...
Hiába, természetanya gondolkodása néha kifürkészhetetlen....
“Lám legyetek feltűnő csíkosak”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok olyanok lettek.
“Uhh, bakker, de így könnyen észreveszik őket a ragadozók”- mondta Természetanya.
“Lám éljetek csapatban, féléves korotokig, hogy félrevezessétek a ragadozókat!- mondta Természetanya, és a pandacsíkok addig úgy is éltek.
“Uhh, bakker, utána viszont magányosan élnek, akkor úgy könnyen elkapják őket”-gondolta Természetanya.
“Lám fél év után fakuljatok ki!”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok mind ki is fakultak felnőtt korukra.
“Ezzel meg is volnánk”-mondta Természetanya.
 
Tényleg logikus a hasonlat a zebrákkal. Ott is a ragadozók megtévesztése, összezavarása elvileg a cél.
Ezt igazolná az is, hogy a pandacsíkok fiatal korban csapatban élnek, majd ahogy elhagyják a köteléket, kifakulnak, mivel utána főleg magányosan élnek.
De egyszerűbb lett volna fiatal korban ha kevésbé feltűnő színezettel bírnak...
Hiába, természetanya gondolkodása néha kifürkészhetetlen....
“Lám legyetek feltűnő csíkosak”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok olyanok lettek.
“Uhh, bakker, de így könnyen észreveszik őket a ragadozók”- mondta Természetanya.
“Lám éljetek csapatban, féléves korotokig, hogy félrevezessétek a ragadozókat!- mondta Természetanya, és a pandacsíkok addig úgy is éltek.
“Uhh, bakker, utána viszont magányosan élnek, akkor úgy könnyen elkapják őket”-gondolta Természetanya.
“Lám fél év után fakuljatok ki!”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok mind ki is fakultak felnőtt korukra.
“Ezzel meg is volnánk”-mondta Természetanya.
De lehet csak azért ilyének, mert a fekete -fehér elég rikító ahhoz, hogy elrettentő legyen..esetleg mérgező mivoltukra utal a ragadozó számára.
 
Back
Oldal tetejére