• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium építéssel kapcsolatban

A led mindig zsákbamacska ;)
A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.
 
Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D

A led mindig zsákbamacska ;)
A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.
 
Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D
Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin
 
Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin

Értem, Köszi a tanácsot. Arra gondoltam, hogy mellé rakok egy kisebb 10Wattos 3000 Kelvineset és úgy már kiegészítik egymást. És hátha a növényeknek is jobb lesz, hogy kapnak kékes fényt is meg sárgás spektrumút is. Így brutál fény lesz benne :DDDD
 
Sziasztok.
Lehet nem ez a megfelelő topik de nem találtam tanácsadó (segítségkérő) topikot ezzel kapcsolatban. A problémám az lenne, hogy van egy paludáriumunk az irodába, és törpe orchideák lettek bele ültetve, de előtte orchidea aljzatot tettünk a leendő helyükre. Na most eltelt 1-1,5 hét és mindenhol apró gombák jelentek meg. Még az orchideák szárain is,ezáltal a szárak elkezdtek rothadni. Azt gondolom,hogy túl sok bomlástermék szaporodott fel ami lehet az orchidea talaj is mivel nagy a pára tartalom vagy egyszerűen bekerült valami fertőzés? Tanácstalan vagyok...
 
Sziasztok! Fantasztikusak ezek a paludáriumok, évek óta fontolgatom én is, hogy csináljak egy ilyet,de helyhiány miatt még várnom kell rá. Minden esetre a képek nézegetése is élmény számomra. A bécsi természettudományi múzeumban is van jó néhány belőle, nagyon szépek.
 
Sziasztok!
van elfekvőben egy épített Lumen light for aquascaping 6800 lumen értékű led lámpám ami 80 cm hosszú, 3 sor fehér, 4 sor piros ledekkel ellátva. Kérdésem az lenne, hogy ez alá lehetne építeni egy működő 80cm széles viváriumot? Jelenleg nem használom a lámpát semmire és jo lenne ha valamit világítana is :D
 
Sziasztok!
van elfekvőben egy épített Lumen light for aquascaping 6800 lumen értékű led lámpám ami 80 cm hosszú, 3 sor fehér, 4 sor piros ledekkel ellátva. Kérdésem az lenne, hogy ez alá lehetne építeni egy működő 80cm széles viváriumot? Jelenleg nem használom a lámpát semmire és jo lenne ha valamit világítana is :D
Szerintem jobb, ha a gyártót kérdezed meg. Nekem is van, de tuti, hogy megkérdezném, mielőtt kinyiffantanám a viva-dudváimat. ;)
 
A 6800lm kicsit kevesebb mint 4x24 watt T5-nek felel meg, egy 80x40x40 körüli viváriumot boldogan ellát. A terráriumi növények többsége kifejezetten szereti a piros fényt, de kérdés, mennyire mutat hülyén alatta, nem lesz-e túl piros a látvány ilyen arányban.
 
Úgy meg szerintem gyenge lesz. Ha jól értem, az amugy sem túl erős fény több mint felét a piros adja.
70%-ra van visszadimmelve mindkét csatorna, és így is rendesen odapörköl.
Kipróbáltam az akva felett, és 15% piros-hátránynál volt érezhető "gyengülés". Persze ez szubjektív, műszer tudná kimutatni a tutit.
 
76438
Sziasztok.Patak közeléből gyűjtöttem kis mohát a paludáriumba 1 hete.Remélem megmarad.Abszolút kezdő vagyok,növényesìtés,dekor stb. folyamatban.
 
Sziasztok!

Valaki nem tud egy képletet, összefüggést a víz magassága, kifolyó lyuk mérete, és a kifolyó víz mennyisége között? Gondolok itt arra hogy egy adott befolyó víz mennyiséghez adott mennyiségű furathoz milyen méretű furatok kellenek hogy a víz magasság valamennyire stabil maradjon. Ne a pumpa nyomása nyomja át a vizet a lyukon hanem a gravitációs vonzás.
Vagy esetleg tipp hogy milyen témakörben keresgéljek?
 
Sziasztok. Szeretném megtudni hogy a GA paludáriumban (amit Danyi és Farkas Balázs építettek 90x90) a vízesést mekkora felnyomó pumpa működteti hogyan osztották ok több felé, mekkora a kifolyók csövének keresztmetszete. Van ekkora szűkítő vagy ez valami más fondorlatos megoldás. Köszi
 
Sziasztok. Szeretném megtudni hogy a GA paludáriumban (amit Danyi és Farkas Balázs építettek 90x90) a vízesést mekkora felnyomó pumpa működteti hogyan osztották ok több felé, mekkora a kifolyók csövének keresztmetszete. Van ekkora szűkítő vagy ez valami más fondorlatos megoldás. Köszi
A videó leírásában olvasható:
TARTOZÉKOK:
Eheim vízpumpa - CompactON 300

A videón látszik, hogy két lépcsőben lett szűkítve a keresztmetszet.
2:53-nál pedig feliratból leolvasható, hogy 4/6 mm a csatlakoztatott cső mérete.
A kisebbik szűkítőt nem biztos, hogy a GA srácoknál kapni lehet, de egy kérdést megér. Dobd el nekik e-mailben, vagy itt az egyéb kérdések topikban.

(Utólagosan megjegyezném, hogy ilyen kérdéseknél felmerül bennem a kérdés, hogy vajon megnézte-e az illető a videót, aminek az anyaga állítólagosan annyira nagyon érdekli őt.)
 
Back
Oldal tetejére