• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium építéssel kapcsolatban

Nigro

Alapító
Admin
A led mindig zsákbamacska ;)
A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.

DobraPeter

Kertész szaki
Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D

A led mindig zsákbamacska ;)
A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.

Nigro

Alapító
Admin
Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D
Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin

DobraPeter

Kertész szaki
Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin
Értem, Köszi a tanácsot. Arra gondoltam, hogy mellé rakok egy kisebb 10Wattos 3000 Kelvineset és úgy már kiegészítik egymást. És hátha a növényeknek is jobb lesz, hogy kapnak kékes fényt is meg sárgás spektrumút is. Így brutál fény lesz benne :DDDD

Sziasztok.
Lehet nem ez a megfelelő topik de nem találtam tanácsadó (segítségkérő) topikot ezzel kapcsolatban. A problémám az lenne, hogy van egy paludáriumunk az irodába, és törpe orchideák lettek bele ültetve, de előtte orchidea aljzatot tettünk a leendő helyükre. Na most eltelt 1-1,5 hét és mindenhol apró gombák jelentek meg. Még az orchideák szárain is,ezáltal a szárak elkezdtek rothadni. Azt gondolom,hogy túl sok bomlástermék szaporodott fel ami lehet az orchidea talaj is mivel nagy a pára tartalom vagy egyszerűen bekerült valami fertőzés? Tanácstalan vagyok...

Ferenczi Csaba

Kertész tanonc
Sziasztok! Fantasztikusak ezek a paludáriumok, évek óta fontolgatom én is, hogy csináljak egy ilyet,de helyhiány miatt még várnom kell rá. Minden esetre a képek nézegetése is élmény számomra. A bécsi természettudományi múzeumban is van jó néhány belőle, nagyon szépek.

kbence95

Kertész tanonc
Sziasztok!
van elfekvőben egy épített Lumen light for aquascaping 6800 lumen értékű led lámpám ami 80 cm hosszú, 3 sor fehér, 4 sor piros ledekkel ellátva. Kérdésem az lenne, hogy ez alá lehetne építeni egy működő 80cm széles viváriumot? Jelenleg nem használom a lámpát semmire és jo lenne ha valamit világítana is :D

mmccannon

Legenda
Sziasztok!
van elfekvőben egy épített Lumen light for aquascaping 6800 lumen értékű led lámpám ami 80 cm hosszú, 3 sor fehér, 4 sor piros ledekkel ellátva. Kérdésem az lenne, hogy ez alá lehetne építeni egy működő 80cm széles viváriumot? Jelenleg nem használom a lámpát semmire és jo lenne ha valamit világítana is :D
Szerintem jobb, ha a gyártót kérdezed meg. Nekem is van, de tuti, hogy megkérdezném, mielőtt kinyiffantanám a viva-dudváimat. ;)

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
A 6800lm kicsit kevesebb mint 4x24 watt T5-nek felel meg, egy 80x40x40 körüli viváriumot boldogan ellát. A terráriumi növények többsége kifejezetten szereti a piros fényt, de kérdés, mennyire mutat hülyén alatta, nem lesz-e túl piros a látvány ilyen arányban.

mmccannon

Legenda
Úgy meg szerintem gyenge lesz. Ha jól értem, az amugy sem túl erős fény több mint felét a piros adja.
70%-ra van visszadimmelve mindkét csatorna, és így is rendesen odapörköl.
Kipróbáltam az akva felett, és 15% piros-hátránynál volt érezhető "gyengülés". Persze ez szubjektív, műszer tudná kimutatni a tutit.

Oldal tetejére