• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium építéssel kapcsolatban

Nigro

Alapító
Admin
A led mindig zsákbamacska ;)
A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.

DobraPeter

Kertész szaki
Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D

A led mindig zsákbamacska ;)
A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.

Nigro

Alapító
Admin
Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D
Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin

DobraPeter

Kertész szaki
Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin
Értem, Köszi a tanácsot. Arra gondoltam, hogy mellé rakok egy kisebb 10Wattos 3000 Kelvineset és úgy már kiegészítik egymást. És hátha a növényeknek is jobb lesz, hogy kapnak kékes fényt is meg sárgás spektrumút is. Így brutál fény lesz benne :DDDD

Sziasztok.
Lehet nem ez a megfelelő topik de nem találtam tanácsadó (segítségkérő) topikot ezzel kapcsolatban. A problémám az lenne, hogy van egy paludáriumunk az irodába, és törpe orchideák lettek bele ültetve, de előtte orchidea aljzatot tettünk a leendő helyükre. Na most eltelt 1-1,5 hét és mindenhol apró gombák jelentek meg. Még az orchideák szárain is,ezáltal a szárak elkezdtek rothadni. Azt gondolom,hogy túl sok bomlástermék szaporodott fel ami lehet az orchidea talaj is mivel nagy a pára tartalom vagy egyszerűen bekerült valami fertőzés? Tanácstalan vagyok...

Ferenczi Csaba

Kertész tanonc
Sziasztok! Fantasztikusak ezek a paludáriumok, évek óta fontolgatom én is, hogy csináljak egy ilyet,de helyhiány miatt még várnom kell rá. Minden esetre a képek nézegetése is élmény számomra. A bécsi természettudományi múzeumban is van jó néhány belőle, nagyon szépek.

Oldal tetejére