• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Palland

Volt egy kis növény metszés az akiban a mohán megritkítottam az alga miatt és a MC is megnyírtam.
Ültettem új növényeket is bele hogy az alga elől elvegyem a tápot.. remélem pár hét és rendbe jön az egyensúly is.
Volt egy hal pusztulás amit a kis akváriumba átdobtam. Másnapra a garnélák fel is falták.
Illetve született egy kicsi garnéla is. Ha jól láttam egy színtelen vadas sakura lesz.
A benne levő 3db crs még meg van. igaz nehéz lencsevégre kapni őket.
De ami késik az nem múlik.
A mostani helyzet ilyen.. Igaz nem valami szép még , de majd alakul. Várom itt is hogy a CRS-ek petések legyenek..
74646
 
Hű ha....
Hát ide régen írtam sajna.
Van is bajom az akival.
Nevezés után szétbontottam és gondoltam építek egy másikat.
Közben azért járt az agyam hogy nem lesz Hi-tech aki.
Egy kicsit visszafogtam magam és váltottam Profitó tápra, mivel szeretnék szép garnikat majd bele.
Sajnos az elejétől fogva küzdök az algával, főleg a fontanus mohán. Sajnos nem valami szép. Carbozni nem merem ne hogy meg égjen a moha.View attachment 74327
Az elején elkövettem azt a hibát hogy sajna nem volt rendszeres víz csere.
Kialakult szépen egy kis alga, amire nem vagyok büszke.
Sajnos még a tápozás nem ált be. Most adagolok 1,5ml profitót és 3ml foszfót, mert 1 hónap elteltével rámértem
a víz paraméterekre és nem valami fényesek voltak. :No3: 5, Po4:0, Fe : 0,4 volt. Illetve az üvegen kialakult a alga miatt emeltem fel aPo4-t 3 ml-re.
Holnap víz paramétereket mérek, hogy hogyan is áll az NO3, PO4 arány. Az üvegen az alga már nem annyi hála az égnek.
Illetve a MC is kezd talán életre kelni. Igaz elég algás.
Talán a nyírás egy kicsit rendbe rakja.
Illetve hogy legyen valami jó is.
Kezdetek óta van benne 3db CBS garnéla amiből az egyik petés.
Kár volt szétbontani....
 
Hű ha....
Hát ide régen írtam sajna.
Van is bajom az akival.
Nevezés után szétbontottam és gondoltam építek egy másikat.
Közben azért járt az agyam hogy nem lesz Hi-tech aki.
Egy kicsit visszafogtam magam és váltottam Profitó tápra, mivel szeretnék szép garnikat majd bele.
Sajnos az elejétől fogva küzdök az algával, főleg a fontanus mohán. Sajnos nem valami szép. Carbozni nem merem ne hogy meg égjen a moha.View attachment 74327
Az elején elkövettem azt a hibát hogy sajna nem volt rendszeres víz csere.
Kialakult szépen egy kis alga, amire nem vagyok büszke.
Sajnos még a tápozás nem ált be. Most adagolok 1,5ml profitót és 3ml foszfót, mert 1 hónap elteltével rámértem
a víz paraméterekre és nem valami fényesek voltak. :No3: 5, Po4:0, Fe : 0,4 volt. Illetve az üvegen kialakult a alga miatt emeltem fel aPo4-t 3 ml-re.
Holnap víz paramétereket mérek, hogy hogyan is áll az NO3, PO4 arány. Az üvegen az alga már nem annyi hála az égnek.
Illetve a MC is kezd talán életre kelni. Igaz elég algás.
Talán a nyírás egy kicsit rendbe rakja.
Illetve hogy legyen valami jó is.
Kezdetek óta van benne 3db CBS garnéla amiből az egyik petés.
Úgy néz ki, hogy talán a nyírás segített, illetve az új növények ültetése, talán elvonja a tápot az alga elől.
Illetve emeltem a PO4 -ot , mellette elkezdtem adagolni a carbot helyileg és a co2 is emeltem meg még a áramlás irányt is változtattam.
Szóval szinte majdnem mindenen változtattam. 🤪
Mérés holnap a paramétereken.
 
Úgy néz ki hogy az Amanok el vannak.. Lassan nyírnom kell növényzetet is.
Születtek valamikor Red sakurák, mert kb 15db láttam már benne.
A 3db CBS meg van még. Az egyiket láttam petésnek de még nem engedte el ha jól láttam.
Örülnék ha szaporodnának, mert az a tervem a naggyal hogy szép számmal legyenek benne.
De ha nem akkor majd a kicsiből ha szaporodnak rakok majd át őket.
Mondjuk az Amano-nak jobban örülnék ha az egyik bepetésedne..;)
Mondjuk Ő...
75428
 
Az előkészítések folyamatosan zajlanak. Algásítás szerintem oké.
Szülő szoba lassan elő készítésre kerül.. Levegőztetés el indítva..
Szerintem 1-2 hét és elkülönítésre kerül.. és indul a buli.
Még a bujkáló beszerzés alatt.
Só és eleségek a szekrényben várakoznak.😜
75532
 
Lassan de el kell hogy engedje a petéket az anyuci.. Már nagyon várom.😜 Szerintem 1-2 hét max. 3 naponta kapnak spirulina tápot Illetve van bent eperfa levél nekik.

76342


Közben pedig egy másik garnéla is be petésedett, őt hamarabb kiemeltem és most ketten vannak a kis akiban ahol el engedhetik a kis jövevényeket. Neki még sok van hátra..
76343
Szurkoljatok hogy minden rendben legyen...
Thx
 
Sajnos ma azt vetem észre hogy a fiatalabb anyuka eldobálta a petéket.. :(
Ki nem vettem a másik mellől, ne hogy ő vele is legyen valami..
Bízom benne hogy a másik akinek elméletileg napok vannak hátra minden rendben van.. Mert kb most 1 hónapos.
Még a lámpát se kapcsoltam fel nekik ne hogy az is zavarja..
 
Szerintem nem a fiatalabb anyuka dobta el a petéket... Mert még mindig petés az egyik.. Ha viszont az öregebb az akkor már túl hordásban van és
meg kéne indítanom neki...😂
És itt még nem látszik semmiféle fekete pötty a petéken, így még meg saccolni sem tudom mikorra várható..
max 3 hét...

76698
76699
 
Nem véletlenül olyan kevés az amano tenyésztő, ez nem egyszerű játék, de ha elkapod a fonalat, onnan aztán nincs megállás.
Hajrá, szorítunk a következő kísérlethez.
 
Nem véletlenül olyan kevés az amano tenyésztő, ez nem egyszerű játék, de ha elkapod a fonalat, onnan aztán nincs megállás.
Hajrá, szorítunk a következő kísérlethez.
Igen tudtam .. De azért örültem volna neki..
De jön a következő próba majd..
Köszönöm.
 
Ezzel a képpel búcsúztatom ezt az akvát.. Költözés miatt bontva.
És szeretném kérni az át helyezését a befejezettek akváriumok közé.
1564422768907.jpeg

De azért majd... Indul helyette egy másik majd....

Köszönöm hogy olvastátok, néztétek szárnypróbálgatásaimat.

üdv Zsolt
 
Back
Oldal tetejére