• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Palland

Szia.
Mar korabban is meg szerettem volna kerdezni. Azok a formara nyirt mohagombocok riccia? Hogy tudod igy kordaban tartani. Mindenki retteg tole, hogy ha egy kis aga is letorik elszaporodik mindenhol...de lathatolag nalad nem okoz galibat.
 
Hát azért van mit fejleszteni.. Az első héten az akvárium alatt volt.. és a cső belelógott a vízbe. Így elkezdett az akvárium vize lefolyni , mert sajna nem zár jól a pumpák. Ezt időben észre vettük.
Majd gondoltam fel teszem aki fölé egy polcra. Vettem visszafolyásgátlókat is hozzá. Itt azt vettem észere hogy sajnos vissza esett itt is . Aztán lassú csöpögést a csőböl. Gondoltam nem gond mert így is betudom juttatni az akiba a táp anyagot.
Most Azt vettem észre hogy belenyomta kb 200ml kb 5 nap alatt a macro táp anyagból. El is színezte rendesen. Sajnos naív voltam , nem figyeltem rá oda rendesen.
Most volt egy 40% víz csere illetve lesz egy délután is. Nincs mese... :(
 
Hű ha....
Hát ide régen írtam sajna.
Van is bajom az akival.
Nevezés után szétbontottam és gondoltam építek egy másikat.
Közben azért járt az agyam hogy nem lesz Hi-tech aki.
Egy kicsit visszafogtam magam és váltottam Profitó tápra, mivel szeretnék szép garnikat majd bele.
Sajnos az elejétől fogva küzdök az algával, főleg a fontanus mohán. Sajnos nem valami szép. Carbozni nem merem ne hogy meg égjen a moha.74327
Az elején elkövettem azt a hibát hogy sajna nem volt rendszeres víz csere.
Kialakult szépen egy kis alga, amire nem vagyok büszke.
Sajnos még a tápozás nem ált be. Most adagolok 1,5ml profitót és 3ml foszfót, mert 1 hónap elteltével rámértem
a víz paraméterekre és nem valami fényesek voltak. :No3: 5, Po4:0, Fe : 0,4 volt. Illetve az üvegen kialakult a alga miatt emeltem fel aPo4-t 3 ml-re.
Holnap víz paramétereket mérek, hogy hogyan is áll az NO3, PO4 arány. Az üvegen az alga már nem annyi hála az égnek.
Illetve a MC is kezd talán életre kelni. Igaz elég algás.
Talán a nyírás egy kicsit rendbe rakja.
Illetve hogy legyen valami jó is.
Kezdetek óta van benne 3db CBS garnéla amiből az egyik petés.
 

Attachments

  • 1552586136227.png
    1552586136227.png
    {memory} MB · Megtekintések: 20
Back
Oldal tetejére