• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Palland

Azért csodára sajnos nem volt képes...de maradt a 25C közeli érték. De utána kellett töltenem 4,5 L vizet.
Ha így haladok hétvégére meg lesz a vízcsere is...
De kipróbáljuk a vizes palackot is.. Azzal még sosem hűtöttem akit...
Kíváncsi vagyok hogy egy 1,5l lefagyasztott palack mire képes...:geek:
Teszt indul. Palack a fagyasztóban.
Holnap pedig vízbe merítés lesz.:D
 
Úgy néz ki avíz hőmérséklete palack + ventivel kordában tartható..
Mértem ma azért víz paramétereket.. még mindig kevésnek tűnik a foszfát.. 0,3ppm mértem. Pedig naponta 5ml macro megy és a nitrát 30ppm.
Csak azt nem tudom hova lesz belőle...:oops:

Elkezdjük vízcsere után a foszfát emelését.. kétnaponta 2 ml-rel.
 
Utoljára módosított:
Úgy néz ki hogy a nagy akvárium egy kicsit meg esz bolygatva. Az aki bal oldala valahogy nem tetszik... Valami sziklásabbat szeretnék.. A gyökerek és a Anubias-ok és a Bucik is kijönnek, meg még jó pár növény. Enyhe restart szaga van...
Lehet hogy fa követ ragasztok össze, mert sajna nincsen nagy darab belőle.:( Erre felé meg nem nagyon kapni...
 
Szerintetek mennyire érdemes visszavenni a tápoázást, hiszen a növényzet már kevesebb van. Illetve a holnap már szinte a negyed növényzet nem lesz benne. Bucik már elkeltek. Ma este már ki kerül jó pár növény is mellette.
Ígérem fotó nem lesz, mert csúnya látvány lesz...
Remélem a garnélák a bolygatást kibírják. Nem akarom ha lehet kihalászni őket. Hiszen lesz 1-2 nap mikor alig lesz benne víz, pár centi csak.:( A szűrő is kérdés számomra hogy hogyan oldjam meg addig...hogy a bacik ne sérüljenek. o_O
 
Ahogy írtam átalakulás alatt van.. Bucherák, anubiaszok, + jó pár más növény és kő kikerült az akiból.
Helyére kövek és majd új és átrendezett növények lesznek.
garnélák bírják azért. Pedig párszor felkavartam az aljzatot...:rolleyes:
Fotó miatt bocsi, nem a legjobb, meg még látszik hogy egy kicsit zavaros a víz..

upload_2018-8-17_19-15-54.jpeg
De még folytatódik a rendezés. A Pala kövek kikerülnek. Bal oldalt még emelni akarok rajta a kő körül. Jobb oldalt pedig az MC tervezem teljesen hogy be fedje..
 
Utoljára módosított:
Meg volt a kötelező vízcsere, meg minden. Most nem bolygattam, hiszen a jövőhét végén meg egy kis igazítás lesz.
Csak a hátlapot fordítottam meg fehérre próbaképpen..
Ja meg egy CHIHIROS DOCTOR is beszerzésre került... kíváncsian várom a hatását.
 
Utoljára módosított:
Szerintem kezd pofás lenni...persze van még mit javítani rajta, de azon vagyok.. Tippeket szívesen fogadok bárkitől.. addig is(y)
 
Fel lett ragasztva az uvegre a folia? Az opal folia felragasztva szinte feher hatter vilagitas nelkul is..
Nem . Egy fehér műanyag lap van rakva mögé. De ma megpróbálom allulról megvilágítani a lapot.
Meglátjuk milyen eredménye lesz...Ha ez se válik be akkor van már más ökletem is rá... de azt majd csak akkor.:ROFLMAO:
 
Praktikerben 1600 egy tekercs opal folia.. ha jol emlekszem 5m a tekercs es 50cm szeles. Viszont ez is csak akkor feher, ha fel van ragasztva az uvrgre, nem csak moge teve..
 
A mai napon megint volt egy kis átrendezés. Került bele + növény. Eleocharis vivipara és Echinodorus Tenellus.
Remélem megtanulom a viviparat fésülni. Az új hajtásokat leszedtem és elültetem.
Ragasztottam egy kis Riccat a kövekre.. Az tuti hogy zselés Riccat én többé nem rendelek.
Mire kimostam belőle a zselét a nagy része is szét esett.
A tenellus-ból ültettem el párat sok kis darab van még. Most még hagyom úszkálni a víz felszinen.
Kíváncsian várom milyen lesz.

upload_2018-8-26_15-37-26.jpeg
 
Back
Oldal tetejére