• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Palland

Fel emeltem én is a UV-c 6 órára... illetve a tápozást és a pilács erejét is emeltem. Hogy jobban növekedjen a Monte Carlo.
Teszt indul.
Az tuti hogy metszés nem lesz most. Remélem a Blyxa-t és Rotala is elindul a növekedésben jobban.
illetve volt egy kis carbó fürdő egy két növénynek a rajta levő alga miatt. Most szépen elszíneződött az alga.
Remélem a garnélák megeszik róla.. :rolleyes:
 
Illetve csökkentettem a flow-ot, mert még nem találom az igazi áramlást a szakál alga miatt.. mozgatja a Bucephalandrát ....és így gondolom a ecsetes lesz megint...:cry:. Valaki valami tipp.. esetleg...
 
Utoljára módosított:
Illetve csökkentettem a flow-ot, mert még nem találom az igazi áramlást a szakál alga miatt.. mozgatja a Bucephalandrát ....és így gondolom a ecsetes lesz megint...:cry:. Valaki valami tipp.. esetleg...
Jó lett a sötét háttér! Ecset még lesz egy darabig, csak bő egy hónapos az akva.. Nálam 2-3hónap volt mire "beállt" a szűrés, és találtam ideális helyet a ki-befolyónak. Most már nyitottam a csapokon, és még így sincs ecset..
Kitartás!
 
Jó lett a sötét háttér! Ecset még lesz egy darabig, csak bő egy hónapos az akva.. Nálam 2-3hónap volt mire "beállt" a szűrés, és találtam ideális helyet a ki-befolyónak. Most már nyitottam a csapokon, és még így sincs ecset..
Kitartás!
Hát a csapokat teljesen nem fogom nyitni mert brutál flow lesz. A szűrőcsövek elhelyezésén már agyalok..de ahhoz még kell csövet vennem... Igazából még az is zavar hogy a hogyan rögzítsem a nyomó ágat az akiban.. Valami konzolon gondolkodom. Egy két képet még keresnem kell hogy ki hogyan oldotta meg...
 
Hát a csapokat teljesen nem fogom nyitni mert brutál flow lesz. A szűrőcsövek elhelyezésén már agyalok..de ahhoz még kell csövet vennem... Igazából még az is zavar hogy a hogyan rögzítsem a nyomó ágat az akiban.. Valami konzolon gondolkodom. Egy két képet még keresnem kell hogy ki hogyan oldotta meg...
Csovet gazdaboltban par 100ft/m aron kapni.. en igy oldottam meg a rogzitest mind a ket akvanal.. ez is olcso es konnyen odebb telepitheto..
 

Attachments

  • 20180719_223300.jpg
    20180719_223300.jpg
    139.1 KB · Megtekintések: 5
Átraktam víz cserekor nyomóágat hogy ne érje egyből a Bucephalandrát. Be került jobbra hátra Így mellette meny el. :p Uv szűrő és carbozás hatása érezhető az akiban.. se opálos víz és kevés alga található.
Igaz a tápozást is kiveszi ha jól tudom. A Bucikon is csökkent látványosan a szakál alga. Ennek hála csökkentem az éjszakai üzemelését a UV-nek hogy több tápanyag maradjon...
Illetve azt is észre vettem hogy a MC az ajzat egyes terültein az ajzat alatt kuszik.. szerintem az Amanok forgatják rá az ajzatot.
A Rotala indicával még mindig sajna nem vagyok megelégedve nagyon lassan nő szerintem. Bubizás délután folyamatos. :rolleyes:
Illetve rámértem a RO-ra is milyen vizet készít most már a 8 hónap után.. 11ppm mértem rá... lassan majd esedékes lesz az előszűrők cseréje.

upload_2018-7-22_17-50-39.jpeg

Most ennyi. (y)
 
Lassan eltelik egy hét. Mértem új értékeket, mivel a múlt heti méréskor elég alacsonynak tűntek az értékek. Az Uv lámpán is vissza vettem a hétre kíváncsiságból mennyivel több táp maradt bent az akiban.
A mért értékeknél a foszfát és a vas volt alacsony. Napi 5ml microhoz képest 0,05 a mért vas szint, illetve a napi 6ml macrohoz képest a foszfát elég kevésnek bizonyul.. 0,2ppm.
Ez látszik is hiszen megjelent a por alga az üvegen.
Az uv -t szerintem még csökkentem. És emelek a micron napi 7ml re és adag heti egyszer foszfátot 2ml-t.
Remélem javít a helyzeten.
Amúgy az élővilággal mindek oké. Szakál alga sehol...az áromlás áthelyezése szerintem sokat segített. Szépen bubiznak a növények délután már...

Fénykép hétvégén lesz csak..:rolleyes:
 
A por algán gondolkodom. Hogy hagyjam 10-20 napig. Max csak vízcsere legyen. Vagy a tápozás emelésével és vízcserekor hagyjam egy kicsit megszáradni és letöröljem utána...:shy: azt a :poop:.t
 
Még egy dologon agyalok. A Rotala Indica lassú növekedésén. Lehet hogy a növény jobban veszi fel a tápanyagot a gyökérzetről. Mert alatta táptalaj nincsen , csak Amazonia. Lehet hogy gyökérhez nyomható tápgolyóval jobban növekedne? Van Jbl tápgolyóm. Esetleg egyet a gyökérzethez... Szerintetek? Javítana a növekedésén.
 
Back
Oldal tetejére