• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Palland

De arra is gondoltam mi lenne ha a Tripartita a gyökerek futna lefelé rajta..mivel lesz még pár gyökér benne.
Az Anubiasz pedig a sziklák közt lenne..:censored:
 
Egy kicsit azért az eltervezettnél másra sikeredett az elrendezés. De majd meglátjuk.. Első feltöltéskor a régi akvárium vizének felét raktam bele, illetve a bejáratott szűrő került át bele, mivel a régit hamarosan bontásra kerül.
upload_2018-6-9_17-42-1.jpegupload_2018-6-9_17-42-22.jpeg
 
Holnap délután remélem már pöfékelni fog a co2. Napi tápozás 3-3 mic mac + 3 carbó. Mértem egy ph-t? 6 lett. A TDS 80ppm mutatott. Beszereztem egy
Seachem Ammonia Alert - Ammónia tesztert. Jelenleg 0,02ppm mutat. Holnap vízcsere. Kíváncsi leszek a változásokért.
upload_2018-6-12_19-55-55.jpeg

 
Utoljára módosított:
Az ammónia nem változik.. . első garnélák betelepültek.. :). Víz paraméter Kh valahol 0 körül, Gh 3, ph 5.9. Meg voltak közben a vízcserék. Sok kis növény azért fel fel szált az alyzatból. Gondolom még az ültetést gyakorolnom kell..
Szépen űltetgetem vissza őket. Várjuk ahogy szépen kialakuljon a növényzet. Napi tápozás 4-4 mic mac-ra emeltem a carbo mellett.
upload_2018-6-17_12-24-43.jpeg
 
Ilyen hosszabb akváriumok esetén érdemes inkább a hosszú él közepére tenni a ventiket. Nem a legszebb, de 2 hónapot megy majd csak kb azt meg ki lehet bírni.
Így a teljes felületet tudja hűteni. Nálam 240L-nél ez a módszer működött a legjobban.
 
Back
Oldal tetejére