• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palacsinta algázók

Sziasztok!
Én azt olvastam hogy a rács mintás palacsinta algázót (Sewellia lineolata) könnyű szaporítani csak egy kissé hidegebb vízcsere szükséges és már neki is látnak elvileg csak arra kell figyelni hogy a saját ikrákat ne egyék meg ezért kell egy külön akvárium a szaporításhoz és mivel nem is az olcsó halak közé tartozik jó lenne ha sikerülne egy saját szaporulatot összehozni, sajnos még nincsenek ilyen kis halacskáim de ha be szereztem őket szeretném szaporítani őket.
Valakinek bármilyen tapasztalata vagy bármi ismeretsége van ezeknek a halaknak a szaporításárol?
 
Sziasztok!
Én azt olvastam hogy a rács mintás palacsinta algázót (Sewellia lineolata) könnyű szaporítani csak egy kissé hidegebb vízcsere szükséges és már neki is látnak elvileg csak arra kell figyelni hogy a saját ikrákat ne egyék meg ezért kell egy külön akvárium a szaporításhoz és mivel nem is az olcsó halak közé tartozik jó lenne ha sikerülne egy saját szaporulatot összehozni, sajnos még nincsenek ilyen kis halacskáim de ha be szereztem őket szeretném szaporítani őket.
Valakinek bármilyen tapasztalata vagy bármi ismeretsége van ezeknek a halaknak a szaporításárol?
Szia!
Nekünk van egy 20 fős csapatunk és nagyon szeretjük őket. Hamarosan ivarérettek lesznek.:)
A szaporításuk teljes leírását megtalálod az Akvárium Magazin 2017.III.negyedévi számában.
 
Szia!
Nekünk van egy 20 fős csapatunk és nagyon szeretjük őket. Hamarosan ivarérettek lesznek.:)
A szaporításuk teljes leírását megtalálod az Akvárium Magazin 2017.III.negyedévi számában.
Köszi a választ!
Igen azt láttam hogy most van róluk szó benne csak még nem volt időm el menni egy halashoz sem ahol lehet kapni de készülök meg venni.
 
Sziasztok! Nálatok eszik az algát a pöttyös palacsinták? Csak az üveg tiszta részén mászkálnak. Vagy nálam van valami gáz? :) 54 literesbe vannak, 2db "ctenocephalus". Ketten ellesznek vagy vegyek még 1-2 őt? Jelenleg 25nk° kemény vízben vannak, de lassan lesz ro készülék.
0e94f609374175d77152eb3d92575874.jpg
 
Sziasztok! Nálatok eszik az algát a pöttyös palacsinták? Csak az üveg tiszta részén mászkálnak. Vagy nálam van valami gáz? :) 54 literesbe vannak, 2db "ctenocephalus". Ketten ellesznek vagy vegyek még 1-2 őt? Jelenleg 25nk° kemény vízben vannak, de lassan lesz ro készülék.
View attachment 51660
Szép mintájú. Közeli kép nincs róla? Ők nálam is inkább a vicces/szeretem hal kategória mint a munkáshal.
 
Szép mintájú. Közeli kép nincs róla? Ők nálam is inkább a vicces/szeretem hal kategória mint a munkáshal.
Én is azért vettem őket mert szépek, de azthittem azért az algát is elintézik :) . Holnap próbálok csinálni egy közelebbi képet de nem egyszerű, mindig elmennek.
 
Az agyagos talajt nem szokták feltúrni?
nálam jól viselkednek. Volt/van néhány fajta és ezzel soha nem volt gond. Nem úgy mint az algázó gébeknél... azoknál 15cm magasra repkedett a talaj meg a frissen ültetett gyep :)
 
Ideírom okulasul, hogy ti ne legyetek olyan hülyék mint én. Amatőr, buta hiba.
Két napja reggel feltekertem a co2-t kicsit, azóta csak sötétben láttam az akvát mert úgy értem haza.
Most nézem, legalább 8 palacsinta halottam van. Otoknak, garniknak, gébeknek semmi baja. Pont annyival volt több a co2 hogy elvigye a 18 fős palacsinta állomány ki tudja mekkora részét.

Kijelenthető, hogy a palacsinta algázók bírják a legrosszabbul a co2-t az összes hal közül (ami eddig nekem volt).
 
Ideírom okulasul, hogy ti ne legyetek olyan hülyék mint én. Amatőr, buta hiba.
Két napja reggel feltekertem a co2-t kicsit, azóta csak sötétben láttam az akvát mert úgy értem haza.
Most nézem, legalább 8 palacsinta halottam van. Otoknak, garniknak, gébeknek semmi baja. Pont annyival volt több a co2 hogy elvigye a 18 fős palacsinta állomány ki tudja mekkora részét.

Kijelenthető, hogy a palacsinta algázók bírják a legrosszabbul a co2-t az összes hal közül (ami eddig nekem volt).
:( Köszönjük, és nagyon sajnálom.
 
Ezek az algazok a koveken vagy talajon novo pontalgat eszik, fonalasat nem. Aufwuch, rovar, es rovarlarva evok alapvetoen. Talaltak a gyomrukban zold algat es Desmid-et is a termeszetben.

Forrasom: Tan Heok Hui: The Borneo Suckers. 17. oldal
 
Nekem gyönyörűen tisztán tartották az üveget, nem kellett algakaparóért nyúlnom.
Most, hogy a CO2 elvitte az állományt, sajna hamarosan kaparásznom kell. :(
 
Amit észrevettem rajtuk, hogy a világítás csúcsidőszakában szívesen bújnak az üveg és a reinickii közé. Mikor megy le a "nap" előjönnek és megy a fickándozás. :D

26820444807_d2fd45b93d_k.jpg20180417_223708.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']url=https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/[/URL]
 
Amit észrevettem rajtuk, hogy a világítás csúcsidőszakában szívesen bújnak az üveg és a reinickii közé. Mikor megy le a "nap" előjönnek és megy a fickándozás. :D

View attachment 5411920180417_223708.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']url=https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/[/URL]
@Etele, @sztanotomi,
Nalatok milyen hömerseklet uralkodik az akiban? Ugy tudom nem birjak a magasabb hömersekletet, nalam kettö volt, mindkettö feladta nyaron 27-28 fokban...
Azota nem mertem venni ujra.
 
Back
Oldal tetejére