• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Szerintem ne törődj vele. Ez annyit jelent, hogy már nem garantált hogy nem szökött el belőle gáz. A töltés (rendes helyen) egyben nyomáspróba is. Tehát annyi :)

En azert nem fognam fel ezt ennyire egyszeruen. A nyomasprobazas azt jelenti hogy az uzemi nyomas folott megnyomjak a palackot pont azert hogy biztosak legyunk abban hogy otthon az uzemi nyomasra feltoltott palack nem reped szet. Tovabba ha en palack tolto lennek en nem toltenek olyan palackot ami nincs rendesen leprobalva. Egy nagy nyomasu palacko nem jatek, foleg mivel azt a nappalinkban tartjuk.
 
Igazatok van, felületes voltam. A palack cseréjével a töltet árát fizeted, és csakis érvényes nyomáspróbájú palackot adnak ki. Így a cserepalackok nyomáspróbáját házon belül szükséges időszakosan elvégezni, ez nyilván meg is történik. Erre alapoztam, hogy nincs felára. A nyomáspróba tudtommal "csupán" egy hidrosztatikai magas nyomásnak kitett próbafeltöltés. A teljes körű karbantartás során megvizsgálják a belső felületeket, meneteket stb, az már más tészta. Erre a felülvizsgálatra viszont a nyomáspróbától függetlenül is szükség van időszakosan, talán 10 évente?
 
Utoljára módosított:
Na,telefonáltam kicsit utána.Egy messer palackról van szó,ők azt mondták,hogy semmi plusz költsége nincs a dolognak.Az árat viszont kicsit drágálltam,úgyhogy felhívtam a VPt is,szintén nem problémáztak a dolgon.
 
Hát, én két hete vittem vissza egy fél éve lejárt nyomáspróbás régi 5 kilós palackot, hogy töltsék meg, a töltésen felül 5000 forint plusz volt, és kaptam egy zsír új valami 2027-ig nyomáspróbás Messer palackot... Nem is cserélték/töltötték volna merthogy nem érvényes a nyomáspróbája.

Nyilván gázpalacktelepje is válogatja hogyan állnak hozzá.
 
Na,telefonáltam kicsit utána.Egy messer palackról van szó,ők azt mondták,hogy semmi plusz költsége nincs a dolognak.Az árat viszont kicsit drágálltam,úgyhogy felhívtam a VPt is,szintén nem problémáztak a dolgon.
Nagy a szórás árban! Mikor 2014-ben sikerült egy Messer palackot vennem egy gázlerakatban, akkor a palack árán felül 12 ezrer számoltak a töltetért ( számla nélkül) Viszont tavaly év végén meg 6800 forinttért cserélték a tüzépen hivatalosan, számlával. A két cég közt talán ha 1 km a távolság.
Neked milyen árat mondtak?
 
Nagy a szórás árban! Mikor 2014-ben sikerült egy Messer palackot vennem egy gázlerakatban, akkor a palack árán felül 12 ezrer számoltak a töltetért ( számla nélkül) Viszont tavaly év végén meg 6800 forinttért cserélték a tüzépen hivatalosan, számlával. A két cég közt talán ha 1 km a távolság.
Neked milyen árat mondtak?
A messernél 11 lett volna összesen.9 ezer a gáz és 2 ezer párszáz,hogy adtak egy csere palackot.utóbbit mondjuk nem értem,de nem releváns,mert sokallom.
Gondolom,ez is számlás lett volna.
 
Hány kilós?
Mert nekem az 5 kilósba a töltet volt 3500 valami, az 5000 meg a nyomáspróbás palacka csere.
 
Most voltam cseréltetni a "törpe" 10 kilós palackokat, és sajnos a Messer elég rendesen megemelte a töltet árát , a tüzépes szerint kb 3 hónapja. Tavaly év végén 6835Ft-ért cseréltem, most pedig több mint 2200 forinttal többet, 9068 forintot fizettem ugyanazért. Több mint 30%-os áremelkedés :mad:
 
Június elején én is töltöttem egy 3 kg-os palackot a Linde-nél , és 11 069 Ft került. A palack 2016 gyártású, és a nyomáspróba érvényessége is 2026. És mivel a Lindenek ilyen kicsi palackjuk nincs, csak gáz és oxigén, így csak tölteni lehetett mint saját tulajdon. Ezzel én is bebuktam, mert csak töltő állomáson tudom feltölteni. A palackon ami bele van ütve 200 bárig van minősítve. Újonnan töltve, 125 bár volt benne. Most a Linde 50 bárra töltötte fel. Egy kicsit ez szemétség a ő részükről , ennyi pénzért. Azóta beszereztem egy 10 kg-ost, amit bármely cseretelepen ki tudom cserélni.
 
Június elején én is töltöttem egy 3 kg-os palackot a Linde-nél , és 11 069 Ft került. A palack 2016 gyártású, és a nyomáspróba érvényessége is 2026. És mivel a Lindenek ilyen kicsi palackjuk nincs, csak gáz és oxigén, így csak tölteni lehetett mint saját tulajdon. Ezzel én is bebuktam, mert csak töltő állomáson tudom feltölteni. A palackon ami bele van ütve 200 bárig van minősítve. Újonnan töltve, 125 bár volt benne. Most a Linde 50 bárra töltötte fel. Egy kicsit ez szemétség a ő részükről , ennyi pénzért. Azóta beszereztem egy 10 kg-ost, amit bármely cseretelepen ki tudom cserélni.
A CO2 palackokat mindig 50 barra nyomják. A nyomás és a töltőtömeg nagysága nem egyenesen arányos. A töltőtömeg biztos megvolt.
Amúgy drágának tartom az összeget, ami írtál. Az én 5kg-osomat 6-ért töltik és az is drága.
 
A CO2 palackokat mindig 50 barra nyomják. A nyomás és a töltőtömeg nagysága nem egyenesen arányos. A töltőtömeg biztos megvolt.
Amúgy drágának tartom az összeget, ami írtál. Az én 5kg-osomat 6-ért töltik és az is drága.
Nekem mondod hogy drága volt:hungover:, mikor mondták hogy menyibe kerül, azt hitem hogy lefejelem a pultot.:banghead::nailbiting: Naivan, tök nyugodtan vittem magammal 8000Ft-ot, mert gondoltam hogy ekkora palacknak elég lesz, még szerencse hogy a kollegával voltam.
 
Nekem mondod hogy drága volt:hungover:, mikor mondták hogy menyibe kerül, azt hitem hogy lefejelem a pultot.:banghead::nailbiting: Naivan, tök nyugodtan vittem magammal 8000Ft-ot, mert gondoltam hogy ekkora palacknak elég lesz, még szerencse hogy a kollegával voltam.
Mindig kérdezd meg előre, hogy mennyi lesz, mert nagy eltérések vannak a töltőhelyek árai között...
 
Június elején én is töltöttem egy 3 kg-os palackot a Linde-nél , és 11 069 Ft került. A palack 2016 gyártású, és a nyomáspróba érvényessége is 2026. És mivel a Lindenek ilyen kicsi palackjuk nincs, csak gáz és oxigén, így csak tölteni lehetett mint saját tulajdon. Ezzel én is bebuktam, mert csak töltő állomáson tudom feltölteni. A palackon ami bele van ütve 200 bárig van minősítve. Újonnan töltve, 125 bár volt benne. Most a Linde 50 bárra töltötte fel. Egy kicsit ez szemétség a ő részükről , ennyi pénzért. Azóta beszereztem egy 10 kg-ost, amit bármely cseretelepen ki tudom cserélni.
Közeledben nem volt valami tüzoltókészülékes? Itt tavaly nekem 800Ft/kilóért töltötték nekem, csak nem tudták rendesen megtölteni akkor az enyémet, és mint kiderült a csere is olcsóbb volt. A 125 Bar nekem is fura, mivel a CO2 , 50-60 Bar felett cseppfolyós, alatta meg gáz halmazállapotú, ezért van az, hogy a használat ideje alatt meg se mozdul a palck mutatója erről a pontról, csak mután már nincs folyékony gáz a palackban. Előfordul, hogy mikor kinyitjuk a csapot akkor magasabb nyomásra ugrik fel a mutató, most nekem is a piros-zöld határára, 75-re, de pár nap alatt visszaesett 60-ra. Ez lehetett a szállítás miatti rázkódástól is, de az sem szerencsés ha a jéghideg palackot bevisszük a fűtött szobába, ekkor is durván megugorhat a nyomás. Én kapásból rátettem a szobamérlegre, mert könnyűnek éreztem, de megvolt a töltőtömeg.
 
Közeledben nem volt valami tüzoltókészülékes? Itt tavaly nekem 800Ft/kilóért töltötték nekem, csak nem tudták rendesen megtölteni akkor az enyémet, és mint kiderült a csere is olcsóbb volt. A 125 Bar nekem is fura, mivel a CO2 , 50-60 Bar felett cseppfolyós, alatta meg gáz halmazállapotú, ezért van az, hogy a használat ideje alatt meg se mozdul a palck mutatója erről a pontról, csak mután már nincs folyékony gáz a palackban. Előfordul, hogy mikor kinyitjuk a csapot akkor magasabb nyomásra ugrik fel a mutató, most nekem is a piros-zöld határára, 75-re, de pár nap alatt visszaesett 60-ra. Ez lehetett a szállítás miatti rázkódástól is, de az sem szerencsés ha a jéghideg palackot bevisszük a fűtött szobába, ekkor is durván megugorhat a nyomás. Én kapásból rátettem a szobamérlegre, mert könnyűnek éreztem, de megvolt a töltőtömeg.
Még nem annyira ismerős a környék.
A vételi papíron az van ráírva, 125bár (igaz a papír elbír sok mindent) De a reduktor felrakása után nem egészen 100bárt mutatott. Az is érdekes volt hogy rávolt írva a papírra, mert pl. a Linde nem írt semmi mást, csak a kg.
 
Még nem annyira ismerős a környék.
A vételi papíron az van ráírva, 125bár (igaz a papír elbír sok mindent) De a reduktor felrakása után nem egészen 100bárt mutatott. Az is érdekes volt hogy rávolt írva a papírra, mert pl. a Linde nem írt semmi mást, csak a kg.
Szerintem keress valami másik helyet ahol normális áron felhúzzák 50 barra. A 120-as érték már nem normális szerintem. Én biztos nem akarnék egy ilyen nyomásra húzott palack közelében lenni.
 
Szerintem keress valami másik helyet ahol normális áron felhúzzák 50 barra. A 120-as érték már nem normális szerintem. Én biztos nem akarnék egy ilyen nyomásra húzott palack közelében lenni.
A fentiekben írtam hogy ez újonnan volt ennyi, meg nem is Magyarországon lett vásárolva. Most a Linde-nél volt töltve és ők 50 bárra töltötték. Ha kiürül a palack, már nem foglalkozok vele, mert drágának tartom én is a töltést, meg idő igényes (megvárni a töltést, ha van rá kapacitásuk, vagy rá 1-2 napra utána menni). Beszereztem egy 10kg, amit bárhol kicserélhetem.
 
Sziasztok!

Lenne pár zöldfülű kérdésem. :)

Első palacktöltésemre/cserémre készülök, mert kifogytam. 5kg Messer palackom van, lejárt nyomáspróbával, emiatt inkább cserélném.

A Messer honlapján lévő gázlerakatok közül érdemes választanom, igaz?

További kérdésem, hogy a reduktoromat rajta hagyhatom a palackon? Benne van az újra való átszerelés a csere árában?

Köszi!
 
Nehogy rajta hagyd a palackon. Szedd le. A palackcsere menete: odaviszed a régid, azt félre dobják, és adnak egy "újat" helyette. Ha normálisak akkor tudsz egyezkedni hogy tényleg fizikailag új palackot kapjál.

Szerintem bárhova viheted ahol cserélnek CO2 palackot.
 
Back
Oldal tetejére