• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Nagykanizsán egy komolyabb hegesztéstechnikai boltban évente 10eFt az 5kg palack bérlete és 6100Ft a csere (töltet ára). Kicsit húzósnak tűnik. Akkor inkább veszek egy palackot, 3. évben már jobban járok, bár a palack nyomáspróbáját nekem kell fizetni, ha lejár amíg nálam van.
Esetleg olcsóbb megoldás? 2kgos palack töltésével itt nem foglalkoznak :(
 
Hogy van ez a nyomáspróba? Mert én hiába keresgéltem a neten, nem találtam konkrétan olyan céget aki ezzel foglalkozik. Annyit tudok, hogy a Linde, és a Messer a saját palackjain mindig elvégzi, így az a legjobb megoldás , ha az érvényesség lejárta előtt, ide viszi vissza az ember cserére, és akkor 10 évig le van tudva, közben meg tölteti. Ez mellett persze érdemes érvényes próbás palackot venni, mert állítólag lejártat nem cserélik már ki. Ilyen viszont egyre kevesebb van magánkézben, pont mert leginkább csak bérelni lehet.
Annak kellene utánajárnod, hogy tölt-e valaki a közeledben, pl valami tűzoltó készülékes, én nemrég ilyennél töltettem, és 800Ft/kg-ért töltött, és nem nézte a nyomáspróbát, ami azért van rajta 2021-ig :) , de a lejárta előtt viszem majd a Messerhez cserére.
Linde palackjainak hivatalos kereskedőnél való cseréjétől én kicsit tartanék, mióta kitalálták ezt a "K" szerződést. Muszáj ebbe belemenni? Nincs ilyen céges palackom, de azért kíváncsi lennék mik most a fejlemények.
 
Srácok, Linde palackon (vagy úgy általában palackon) hogyan jelzik, hogy meddig érvényes a nyomáspróba? Mert ma láttam egy palackot hivatalos helyen, amelyen volt egy beütés (2012), de át volt festve szürke festékkel, és volt rajt egy matrica vonalkóddal, és ráírva, hogy felhaszn: 2018. Lehet, hogy már nem beütik az érvényességet? Vagy csak nem láttam hol van. Ja, és hivatalosan le is volt fóliázva a csap része, tehát totál szabályosnak tűnt minden :)
 
Nálam messer-es palack van. Azon dátum matrica és vonalkód van. Most cseréltettem ki a palackom mert kifogyott, azon már csak vonalkód van és le van fóliázva a csap. Mint a gáz palackoknál.
 
Ok, köszi. Akkor nem aggódom :) Amúgy a linde-messer cseréli/tölti a másik palackját?
Én amit használtan vettem Lindés 10 kg-os törpepalackot,bevittem a Messer cseretelepre és simán kicserélték egy új telire;)Legalábbis ott nem akadékoskodtak,nem volt gond a más palack:)
 
Én amit használtan vettem Lindés 10 kg-os törpepalackot,bevittem a Messer cseretelepre és simán kicserélték egy új telire;)Legalábbis ott nem akadékoskodtak,nem volt gond a más palack:)
köszi, majd én is kipróbálom, mert a messer olcsóbb :)
 
Sziasztok!

2kg-os palackot hol tudnék olcsón venni? Sajnos amiket neten találok, 13.000 újonnan, használt nincs...:(
 
Ebből lehez valamit kihozni? Gazdaságos? :D
IMG_20150226_105951.jpg
 
Sziasztok!

Fél kilós palackot kéne töltenem, de a Linde telepen kisebb problémák adódtak. Tudtok segíteni, hogy Budán vagy Pesten hol tudnak nekem segíteni? Esetleg a Vaspálya utcához tud valaki valami kontaktot (cím, weboldal)? Ez a Vaspálya u. 54. lenne az?
 
Back
Oldal tetejére