• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Az egyik és a másik véglet.....

4000 alatt számla nélkül mutyiban.... 12.000-ért hivatalosan és jókora haszonnal.
 
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Waterplant 0,5 kg-os tölthető palackját hogyan lehet töltetni? Azt írják, hogy tölthető, szabvány méretű a csatlakozás, de nem tudom, hogy Zalaegerszegen megoldható-e a töltése vagy csak az üzletben cserélik-e Budapesten?
 
Töltéssel érdemes lehet megkörnyékezni tűzvédelemmel foglalkozó üzleteket is.
Aki foglalkozik tűzoltó készülékek ellenőrzésével/javításával/töltésével.

Nekem az ezer éves 300g-os JBL Proflora palackot 400 Ft-ért töltötték meg Kiskunhaláloson.
Fél kilóig 400 Ft, fölötte nem kérdeztem, mert a 20 kg-os palackom még nem akar kifogyni, meg azt valami 6K-ért cserélik telire.
Annyi kérdés volt, hogy nem akarok-e vele tüzet oltani.
 
Ide is beteszem, hátha hasznos lesz.

Kiskőrösön a 10 Kg-os palackot 5300-ért cserélték.
Messer, szép, nem rozsdás karcsú palackot vittem és olyat is kaptam cserének.
 
Én egy helyi tűzvédelmi cégnél kérdeztem, bármilyen érvényes nyomáspróbával rendelkező palackot feltöltenek 600Ft+ÁFA/Kg áron (5Kg->3.810Ft). Ha lejárt az érvényesség a nyomáspróbát helyben megcsinálják 1.000Ft-ért.

Az egyik és a másik véglet.....
4000 alatt számla nélkül mutyiban.... 12.000-ért hivatalosan és jókora haszonnal.

Természetesen a fenti számlával, nyomáspróba esetén hivatalos jegyzőkönyvvel értendő. Mutyiban inkább 500Ft vagy 2 üveg sör / alkalomra saccolnám mennyiségtől függetlenül, bár ezt a megoldást nagynyomású palackoknál nem tartanám célszerűnek :)
 
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy egy szettben vásárolt ISTA 0,5 kg-os tölthető palackot töltenek-e valahol? Zalaegerszegen nem foglalkoznak vele sehol. Más, közeli megyében is jó lenne.
Esetleg cserélik-e valahol Budapesten?
Sürgős lenne!
Köszönöm.
 
Ide is beteszem, hátha hasznos lesz.

Kiskőrösön a 10 Kg-os palackot 5300-ért cserélték.
Messer, szép, nem rozsdás karcsú palackot vittem és olyat is kaptam cserének.
Én egy hete cseréltem a 10kg-os törpét 7500ft-ért Csepelen.
 
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy egy szettben vásárolt ISTA 0,5 kg-os tölthető palackot töltenek-e valahol? Zalaegerszegen nem foglalkoznak vele sehol. Más, közeli megyében is jó lenne.
Esetleg cserélik-e valahol Budapesten?
Sürgős lenne!
Köszönöm.

Tűzoltós cégeket is járd körbe, elvileg ők töltenek kicsi palackokat.
 
Én egy hete cseréltem a 10kg-os törpét 7500ft-ért Csepelen.

A törpe itt is drágább. Nem értem, hogy miért, de drágább.
Anno törpét vettem (üresen), de a karcsú jobban elfért a szekrény mellett.
Normálisak voltak, mert cseréltek tömzsit karcsúra, akkor mondta a manus, hogy a karcsú olcsóbb is.
 
Tűzoltó palackosok megoldják a töltést, és általában lehúzni sem akarnak. Nekem a tömzsi palack jobban elfér a szekrényben.
 
Alapvetően az ipari méretű és szabványos (szín, nyomáspróba, stb) palackot a leggyorsabb és legegyszerűbb cserélni.

A régi tűzoltós, vagy lejárt hitelesítésű, pinkre festett palackokkal kell abajgatni a tűzvédelmi vállalkozásokat.
A 300 g-os palack 400 Ft, pontosabban 500 g-ig annyi lenne itt Halason.
A 10-es palack cseréje volt 5300, ennyiért nem töltik meg a tűzoltósok, de legalább várni kell rá. :)

A nagy szódás patron cseréje is heroin egy kis palack töltéséhez képest. Plusz esztergályos, trükközés.
Akinek 3-500-as palackja van, esetleg 2 kg-os, azoknak nem nagyon van más lehetősége, mint a töltetés.
Az 5-ös palack már itt-ott ipari helyen cserélhető szerintem.
 
Back
Oldal tetejére