1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Ozmóvíz tartály

Kategória: 'Víz tulajdonságok', témanyitó: Cipo3, téma nyitása: Okt 8, 2018.

Címkék:
?

Mennyi vizet cserélsz amikor úgy gondolod 50%

1. Magasság felét figyelem

6 szavazat
    66.7%
  2. Kevesebbet cserélek mert a víz 50%-át cserélem.

3 szavazat
    33.3%
  1. Cipo3

Cipo3 VIP kertész

Tag:
    Máj 18, 2017
    Kedvelik:
    948
    Hely:
    Budapest, XXI. ker Hengerész utca
    Két témát érintenék.

1, Ki milyen tartályt preferál. Van valami klassz csini amit beszereztél? Esetleg ronda fehér kanna és kapsz az asszonytól, hogy rondítja a fürdőszobát?

2, Menny vizet cserélsz egy scape-ben amikor RO-val 50%-ot cserélsz?

Most, hogy egy 30 literes nanot cseréltem meglepődtem, hogy 50%-os vízcserénél elég volt 9,5 L -t visszatölteni.

Tehát 30L-es akváriumban a scape szerintem elfoglal kb. 40%-ot. Van benne kb. 6 kiló dragon stone meg 4 centi amazónia + még amazónia a magasabban fekvő helyeken. Valamint a növények is foglalnak helyet.

Ilyenkor az is eszembe jut, hogy az akvárium vízének 50%-át kell cserélni, vagy az akvárium 50%-át. Ki mihez mér cserénél?
    - a magasság fele (ez egy sziklásnál 75%-os vízcserét is jelenthet)
    - valós víztartalom fele? (Ezt csak az tudja aki mérte az első betöltés mennyit foglalt)

Tartályvásárlás előtt állok s lehet teljesen felesleges az akvárium méretnék feléhez tartályt venni, mert a valós vízcsere kevesebb jelentősen.

Meskó kedveli.
  2. tamasgp
    Épp nem fórumozik ...

tamasgp Tapasztalt kertész

Tag:
    Júli 30, 2018
    Kedvelik:
    47
    Hely:
    Budapest IV. kerület Petőfi utca
    Én most tervezek rendelni egy ilyen hordót, amit az akvával szomszédos tárolóhelyiségben tennék az akva vízszintjénél magasabbra.
    50-l-es-muanyag-hordo-csappal-olasz-csapos-es-fules-elelmiszer-ipari-hordo_10477_400x400.
    A tetejére befúrok egy RO csőre passzoló úszós szelepet, ami (ha megtelt a tartály) zárja a tisztított vizes ágat. A rendszer már tartalmaz nálam egy 4utas szelepet is, ami a tisztavíz ág nyomásának megnövekedésekor zárja a rendszer beömlő ágát.
    Így cserekor a hordó csapjára ráteszek egy slagot, ami mehet az akvába, a többit pedig a gravitáció megoldja. Ha fogy az RO víz, az úszó kinyit, és már jöhet is az utánpótlás a tartályba.
    A többi kérdésben én is kíváncsi vagyok, én az akvárium magasságának a feléig szoktam leszívni, tudván, hogy ez nem pont 50%, de ez annyira nem bántja a lelkemet.

Meskó és Cipo3 kedvelik.
  3. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Keinrath Adrian Főkertész

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,633
    Hely:
    Ehningen DE
    nekem 70literes hordó a fürdőszobában. 182 es akvához elég, most cserélem majd egy 100 literesre alatta egy bútorszállító kocsi tehát mobilis!

Mellékletek:

xman, kuchi és Cipo3 kedvelik.
  4. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    7,724
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Nekem megvolt a helyem, hogy hová teszem a hordót (mosogató szekrény) és a rendelkezésre álló helyhez mérten választottam a lehető legnagyobbat. Szerintem érdemes minél nagyobb szájjal rendelkezőt választani, mert ennek köszönhetően könnyebb takarítani, szerelni bele, illetve én pl dekort áztattam és átmenetileg halakat is tároltam benne.

xman, tsokee és Cipo3 kedvelik.
  5. Cipo3

Cipo3 VIP kertész

Tag:
    Máj 18, 2017
    Kedvelik:
    948
    Hely:
    Mekkora a hordó és mekkora az akva?

Tehát te akkor 70L-t cserélsz max egyszerre ami a teljes térfogat 38%-a?

De jó, hogy ezt megírtad, ezt a szempontot nem is figyeltem. Szabad megkérdeznem mivel takarítod? Nem félsz, hogy abból a vegyszerből marad benne?

6. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    7,724
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Nem takarítom :) De szükség lehet rá.
    Miután fát áztattam benne, utána kitöröltem ronggyal, nem használtam vegyszert. De kényelmesen le tudtam nyúlni az aljáig és ez biztosan nem hátrány.

xman és Cipo3 kedvelik.
  7. tsokee

tsokee VIP kertész

Tag:
    Márc 22, 2017
    Kedvelik:
    5,161
    Hely:
    Budapest, VII. ker.
    @Jopet -hez hasonlóan nálunk is az volt a fő szempont, hogy a mosógép mellé a csap alá minél nagyobb hordó vagy kanna férjen be. Ez a 60-as hordó nyert végül, az ára is baráti volt, valamelyik kertészetben vettük.
    IMG_20181008_194704.
    Van benne egy 1000-es oase pumpa, a kupakjába fúrtunk egy akkora lyukat, amin az RO-ból kijövő cső pont befér és csináltunk rá egy nagyobb lyukat is a pumpából jövő cső és a vezetékek miatt. Ezt egy 2 literes matrix dobozával foltoztuk be, hogy könnyű legyen letekerni (az oldalán megy ki a cső és a kábelek), ezen keresztül megy a fűtő kábele is, mert került bele egy 100W-os oase fűtő is, télen elég hideg víz jön, 22 fokra állítottuk be. A csőre raktunk egy T-idomot, ebből jön egy rövidebb csődarab csappal a végén a kannák töltésére, a másikon pedig egy 10 méteres cső van az akvák közvetlen töltésére.
    IMG_20181008_194808.
    Takarításhoz elég a fekete kupakot levenni róla és a hordó a kádban mosható (vegyszert mi sem használtunk, zuhannyal, meleg vízzel, ill. Tetra törlőkendővel tisztítottuk).
    Ez a 60 liter a 160-as Algaland vízcseréjéhez elég pont. A cserélendő vízmennyiséget ahhoz mérjük, hogy kb. felezzük a tényleges vízoszlopnak megfelelően, nem számolgatjuk mértani pontossággal. ;)

xman és Cipo3 kedvelik.
  8. Dukenukem
    Épp nem fórumozik ...

Dukenukem Legenda

Tag:
    Jan 22, 2014
    Kedvelik:
    3,473
    Hely:
    Eger
    240 literes avkánál, kb feléig harmadáig cserélem.
    210 literes esővíztároló hordó, külön vizes helyiségben, onnan egy kerti 6000 L/h-s szivattyú nyomja fel a vizet csövön, és egy kerti multi-locsolófejben végződik amit esőztetőn használok.
    15 perces vízcsere 100-120 liter cserével :)

Cipo3 kedveli.
  9. Cipo3

Cipo3 VIP kertész

Tag:
    Máj 18, 2017
    Kedvelik:
    948
    Hely:
    Tehát akkor 37%-os vízcserét csináltok. S tápozni pedig gondolom úgy tápoztok mintha 50%-ot cserélnétek.
    Ez bennem rengeteg kérdést vet fel, de most itt nem teszem fel.

A heti vízcsere alapvetően a fel nem használt tápanyag és No3 arányban tartása miatt szükséges. Ha a növények mégsem vesznek fel annyit mint amennyit beadtál akkor a felét kicseréled tisztára. Így nem lesz veszélyes felhalmozás.

10. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Keinrath Adrian Főkertész

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,633
    Hely:
    Ehningen DE
    Igen nálam ennyi elég ,de van még egy 30literes hordóm, meg elég gyorsan termeli a vizet az ro készülékem.. nem mindig elég a 70 liter viz! csak akkor ez fért el kényelmessen. majd a napokban érkezik a 100les..:cool:

Cipo3 kedveli.
  11. Jalos
    Épp nem fórumozik ...

Jalos Főkertész

Tag:
    Nov 29, 2016
    Kedvelik:
    414
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    Hiányosak a szavazat válaszai:
    Én a kifolyó víz mennyiségből is tudom hogy hány liter (20l-s kanna, a 20l környékén +- 1l-ként megjelölve), meg a visszasózott RO viz mennyisége mind belemegy (20l), ezért tudom hogy mennnyi. +- a párolgás miatti vizszintkülönbség. Mondjuk úgy könnyű hogy 80l az akvárium :).

Tehát elvileg 25%-t cserélek, a vizszint alapján ez kb. 33%-a a bruttó külső térfogatnak.
    Egyébként csak a külső és belső térfogat különbség majdnem 5l ! Nehezen hihető de ha kiszámoljuk:
    45*45*40 - 44*44*39.5 = 4.5 (5mm-s üveg).

Cipo3 kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése