• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Helló!

Van egy purepro víztisztítóm nyomásfokozó pumpával. Úgy raktam össze, hogy egy 80 GPD membrán rossz vize be van kötve egy 50 GPD membránhoz így javítva a jó /rossz víz arányt. Akkoriban itt a fórumon ajánlotta valaki így. A kérdésem, hogy ki lehetne cserélni 100 GPD re illetve 80 GPD re a membránokat? Esedékes a csere.
Köszönöm!
 
Persze de az áramlás szabályzót is kell akkor szerintem cserélni. Bár igazán nem értem azt hogy a "hulladékágra", hogy van a membrán. Eltérő hozamú membránnál eltérő áramlás szabájzó kell tudtommal.
 
Helló!

Van egy purepro víztisztítóm nyomásfokozó pumpával. Úgy raktam össze, hogy egy 80 GPD membrán rossz vize be van kötve egy 50 GPD membránhoz így javítva a jó /rossz víz arányt. Akkoriban itt a fórumon ajánlotta valaki így. A kérdésem, hogy ki lehetne cserélni 100 GPD re illetve 80 GPD re a membránokat? Esedékes a csere.
Köszönöm!
Cseréld mindkettőt 100-asra és az áramlásszabályzót 500-600 körülire
 
Sziasztok
Ro készülék beszerzése van folyamatban nálam.Arrról van tapasztalatotok hogy mennyire fogyasztható napi rendszerességgel ez a víz?
Tiszta víz! Így nyilván biztonsággal fogyasztható. Egészséges/változatos táplálkozás hiányában viszont érdemes visszasózni az erre a célra készített patronnal, ami pótolja a csapvízből kiszedett, de a szervezet számára szükséges ásványokat. Túlgondolni sem kell, ha a lágyvíz fogyasztása nem kizárólagos, hanem csapvíz/ásványvízzel vegyes, akkor a visszasózás is elhagyható.
 
Tiszta víz! Így nyilván biztonsággal fogyasztható. Egészséges/változatos táplálkozás hiányában viszont érdemes visszasózni az erre a célra készített patronnal, ami pótolja a csapvízből kiszedett, de a szervezet számára szükséges ásványokat. Túlgondolni sem kell, ha a lágyvíz fogyasztása nem kizárólagos, hanem csapvíz/ásványvízzel vegyes, akkor a visszasózás is elhagyható.
Köszi
Csak azért kérdeztem mert hasonlítgattàk a desztvízhez is .Amire mondtàk hogy 0 a haszna a szervezetben.
 
én akvák miatt nem sózom vissza. Lusta vagyok plusz csatlakozókat csapokat beiktatni ehhez. így inni nem csak ezt isszuk. de teához, kávéhoz, főzéshez csak ezt használjuk. inni ásványvizet iszunk amúgy na jó néha sört is ;)
ja és élünk :)
 
Sziasztok
Ro készülék beszerzése van folyamatban nálam.Arrról van tapasztalatotok hogy mennyire fogyasztható napi rendszerességgel ez a víz?
Rendszeresen előkerül az a kérdés, hogy egészséges e a "RO" víz? Egy, kettő vagy a kár sok pohár desztvizet meginni naponta önmagában biztos nem ártalmas. Felmerül a gondolat, hogy bizonyos ásványi sókat nem tartalmaz. Érdemes lenne számolgatni, hogy egy pohár iható vízben hány mg ilyen olyan ásványi anyag van. Másik gondolat, ha beleharapok egy almába, vagy megeszek akármi mást, abban menyi ásványi só van, ami a ivóvízben is előfordul, természetesen nagyságrendekkel több! Ezt figyelembe véve nincs értelme annak a gondolatnak, hogy a RO víz visszasózás nélkül egészségtelen lenne. Ráadásul semmit nem lehet tudni, hogy egy visszasózó patronból ténylegesen mennyi és mi oldódik ki az első majd az ötvenedik, századik stb. pohár után.
Palackos ásványvíz fogyasztása hosszútávon, főleg egy fajtát inni rendszeresen, eléggé kérdéses.
 
Rendszeresen előkerül az a kérdés, hogy egészséges e a "RO" víz? Egy, kettő vagy a kár sok pohár desztvizet meginni naponta önmagában biztos nem ártalmas. Felmerül a gondolat, hogy bizonyos ásványi sókat nem tartalmaz. Érdemes lenne számolgatni, hogy egy pohár iható vízben hány mg ilyen olyan ásványi anyag van. Másik gondolat, ha beleharapok egy almába, vagy megeszek akármi mást, abban menyi ásványi só van, ami a ivóvízben is előfordul, természetesen nagyságrendekkel több! Ezt figyelembe véve nincs értelme annak a gondolatnak, hogy a RO víz visszasózás nélkül egészségtelen lenne. Ráadásul semmit nem lehet tudni, hogy egy visszasózó patronból ténylegesen mennyi és mi oldódik ki az első majd az ötvenedik, századik stb. pohár után.
Palackos ásványvíz fogyasztása hosszútávon, főleg egy fajtát inni rendszeresen, eléggé kérdéses.
Köszönöm
Igazából azért lenne fontos mert nagy vízfogyasztók vagyunk . Jelenleg pi víz.Így meg ugye RO val menne az aksiba is meg belénk is.🙂
 
Köszönöm
Igazából azért lenne fontos mert nagy vízfogyasztók vagyunk . Jelenleg pi víz.Így meg ugye RO val menne az aksiba is meg belénk is.🙂
Én és a család egyszer a pi víztől napokig fostam. Ha RO és ivóvíznek használod, lehetőleg ne puffer tartályos, ha már az. akkor időnként fertőtleníteni illetve cserélni érdemes! Létezik egy motoros RO szett alapból méri a ki-be menő víznek a TDS értékét. Automatikusan öblíti a membránt. Most egy ilyet rendeltem az ivóvízhez.
 
Pénteken rendeltem egy ilyen RO készüléket. Amíg megérkezik előkészíteném a terepet.
Tudom, a vízvezeték szerelése szakmunka, pláne ha komplikáció adódik.
Vettem kombinált sarokszelepet. Kicserélném, csak kissé elbizonytalanodtam.
A hidegvíz műanyag csövön jön és a menetes csatlakozó része is az. Az új sarokszelep beépített műanyag tömítőgyűrűje gondolom nem kompatibilis. El kellene távolítani? Tömítésre jó a teflonszalag?
A melegvíz sarokszelepét is le kell szereljem, hogy be tudjam csavarni. Itt fém a cső.

Észrevételt, tanácsot várok, köszönöm szépen.

Ja, nem tudjátok véletlenül, mekkora is ez a RO készülék?

IMG_20201129_205223[1].jpg IMG_20201130_150908.jpg
 
Pénteken rendeltem egy ilyen RO készüléket. Amíg megérkezik előkészíteném a terepet.
Tudom, a vízvezeték szerelése szakmunka, pláne ha komplikáció adódik.
Vettem kombinált sarokszelepet. Kicserélném, csak kissé elbizonytalanodtam.
A hidegvíz műanyag csövön jön és a menetes csatlakozó része is az. Az új sarokszelep beépített műanyag tömítőgyűrűje gondolom nem kompatibilis. El kellene távolítani? Tömítésre jó a teflonszalag?
A melegvíz sarokszelepét is le kell szereljem, hogy be tudjam csavarni. Itt fém a cső.

Észrevételt, tanácsot várok, köszönöm szépen.

Ja, nem tudjátok véletlenül, mekkora is ez a RO készülék?

View attachment 98515 View attachment 98516

A készülék 36x16x43 cm kb. Faterom sokat szerelt vízvezetéket, a kócra esküszik.
 
Pénteken rendeltem egy ilyen RO készüléket. Amíg megérkezik előkészíteném a terepet.
Tudom, a vízvezeték szerelése szakmunka, pláne ha komplikáció adódik.
Vettem kombinált sarokszelepet. Kicserélném, csak kissé elbizonytalanodtam.
A hidegvíz műanyag csövön jön és a menetes csatlakozó része is az. Az új sarokszelep beépített műanyag tömítőgyűrűje gondolom nem kompatibilis. El kellene távolítani? Tömítésre jó a teflonszalag?
A melegvíz sarokszelepét is le kell szereljem, hogy be tudjam csavarni. Itt fém a cső.

Észrevételt, tanácsot várok, köszönöm szépen.

Ja, nem tudjátok véletlenül, mekkora is ez a RO készülék?

View attachment 98515 View attachment 98516
Nekem szemre olyan mintha a bejövő és az elmenő is egy méret lenne így a kép alapján. viszont amit vettél sarok szelep az 1/2 és 3/8 az tuti jó neked? A gyári o-gyűrűt szerintem nem kell leszedni az is tömít szépen de ha tisztán menetes furatba tekered nem árt az a teflon szalag. Ránézésre tényleg úgy fest, hogy le kell venned a másikat is. Előttem szólóval egyet értek a kóc az isten de meg lehet csinálni teflon szalaggal is legalább olyan jól. S mivel az embernek ritkán van ilyestén ingerenciája ritkán van otthon egy kiló kender(kóc) szóval a sarki fűszeresnél is kapható 100hufos teflon szalag mostanában a befutó nálam is. Ha rám hallgatsz hétköznap napközben csinálod, hogy ha bármi balul üt ki legyen hová szaladni szerszámért, alkatrészér.
Szurkolok!
 
A készülék 36x16x43 cm kb. Faterom sokat szerelt vízvezetéket, a kócra esküszik.
Ha jól tudom műanyaghoz (ha csak az egyik oldal az akkor is!) nem szabad kócot használni, mert dagad (ez adja a tőmítőképességét is), és elrepeszti a műanyagot.

RO viz fogyasztas: hamarabb használtuk fogyasztásra mint Aquára. Elenyésző az az ásványi anyag ami benne van, egyébként vannak olyan területek a világon ahol az ivóviz TDS 40-50, és mégis élnek!
 
Back
Oldal tetejére