• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Hasonló problémám volt a 100-as membránnal. Ha a rossz víz ágat jobban fojtottam, nőt a jó víz arány. végül is egy 70-es membránnal jól működik.
Lehetséges, hogy egy 100-as membránnak nagyobb víznyomás kell?
 
Lehet első körben akkor egy óra beszerzés lesz. Még mindig olcsóbb mint a pumpa...:oops:
Az előszűrők és a membrán is GA-ból való.
Ha esetleg a pumpát kellene venni akkor abból milyen kell? Van esetleg valahol leírás hozzá (bekötés, működés, kiegészítők ha kellenek stb...)?
 
Sziasztok!

XV. vagy VIII. kerület környékén hol lehet venni fém bekötő idomot?
Amit a csomagban kaptam az óriási 😭
 
Sziasztok!
1 db 400-as membrán +3 előszűrővel jelenleg 3,8 bar nyomás mellett 0,3l/perc a teljesítmény. Amennyiben rátenném az alábbi nyomásfokozót, mennyivel növekedne a hatásfok? Gondolom a gyári 400gpd ekkor sem jönne ki. Milyen hangosak ezek a pumpák? 5.-en lakom, emiatt hordót nem tudok sehova tenni, 5-l-es palackokat szoktam tölteni, csak már elegem van belőle. Gondoltam így direktbe mehetne az akváriumba.
  • Inlet Pressure (min): 30Psi
  • Working Pressure: 80Psi
  • Pressure bypass: 150Psi
  • Current: 2.2 AMP @80Psi
  • Flow Rate 2,5 L/min
 
Tiszteltem.

Vagy egy Aqualine RO III készülékem. A kérdésem az lenne hogy az normális hogy 2-3 nap használaton kívúliség után mindig visszalevegősödik a készülék, vagy valamit nem jól raktam össze?! Kicsit idegesítő hogy állandóan várni kell mire lelégtelenedik...
A válaszokat előre is köszönöm.
 
Hello!
Nekem mas keszulekem van, de levegosodes nem normalis. Mar csak azert is erdemes lenne megtalalnod az okot, mert a membran nem nagyon szeret kiszaradni.
Vannak elzarocsapok a kifolyasnal?
 
Hello!
Nekem mas keszulekem van, de levegosodes nem normalis. Mar csak azert is erdemes lenne megtalalnod az okot, mert a membran nem nagyon szeret kiszaradni.
Vannak elzarocsapok a kifolyasnal?
Nincs egyik kifolyó ágon se...se a jón se a rosszon, de nem is kaptam hozzá...
 
es nem is adtak kis dugokat a keszulekhez? Altalaban kis szines muanyag vackok szoktak lenni.
Megneztem a hasznalati utasitasat az Aqualine RO III keszuleknek, es ott tenyleg nem emlitik a dugaszolast. En azt a tanacsot kaptam, hogy dugaszoljam, vagy tartsak vedo vizoszlopot, stb. Nalam ez csapokkal van megoldva, amiket egyszeruen elzarok. A https://greenaqua.hu/hu/ro-keszulek-hasznalata is azt javasolja, hogy dugaszold a kifolyo csovek veget is.
 
es nem is adtak kis dugokat a keszulekhez? Altalaban kis szines muanyag vackok szoktak lenni.
Megneztem a hasznalati utasitasat az Aqualine RO III keszuleknek, es ott tenyleg nem emlitik a dugaszolast. En azt a tanacsot kaptam, hogy dugaszoljam, vagy tartsak vedo vizoszlopot, stb. Nalam ez csapokkal van megoldva, amiket egyszeruen elzarok. A https://greenaqua.hu/hu/ro-keszulek-hasznalata is azt javasolja, hogy dugaszold a kifolyo csovek veget is.

Köszönöm a választ. Akkor veszek hozzá csapot remélem megoldja a problémát.
 
Üdv!
Most fejlesztem az RO szűrőm és gondolkozom hogy a jelenlegi 2*100 GDP membránokat lecserélem 200-asra. Az 1/4es csövezés elég neki amennyiben megfelelő nyomás van? Az előszűrő házakat megvettem, de azok 1/4es csatlakozókkal vannak, nem tudom hogy ki lehet-e cserélni nagyobbra vagy annak már más a menete is?
Köszönöm a válaszokat.
 
Üdv!
Most fejlesztem az RO szűrőm és gondolkozom hogy a jelenlegi 2*100 GDP membránokat lecserélem 200-asra. Az 1/4es csövezés elég neki amennyiben megfelelő nyomás van? Az előszűrő házakat megvettem, de azok 1/4es csatlakozókkal vannak, nem tudom hogy ki lehet-e cserélni nagyobbra vagy annak már más a menete is?
Köszönöm a válaszokat.


Elég neki a vékony csövezés.
 
Nagyon kul!
es ez mukodik akkor is ha nem most toltotted es mar kb szobahomersekletu lett a viz? Elvileg picivel huvosebb kellene maradjon a viz, de valszeg csak nagyon picit.
 
Back
Oldal tetejére