• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Azzal, hogy a fojtó előtt elzárod, gyakorlatilag jobban fojtod. Tehát rossz fojtó volt rajta csak ennyi a probléma.
Igen, köszönöm, tűszelepre cserélek amint lehet és azzal majd belövöm az jó-rossz víz arányt.
 
Sziasztok. Egy egyszerű kérdésem lenne. Mennyi ideig ál el, vagy használható, vagy tárolható az ozmózis készülékkel készített víz?Zárt 5literes flakonokban tárolom. Fénytől védett helyen. Egyszerre sokat szoktam megcsinálni. Mert le fel szerelem a készüléket. Ezért kérdezem. Köszönöm
 
nem romlik meg!
Sziasztok. Egy egyszerű kérdésem lenne. Mennyi ideig ál el, vagy használható, vagy tárolható az ozmózis készülékkel készített víz?Zárt 5literes flakonokban tárolom. Fénytől védett helyen. Egyszerre sokat szoktam megcsinálni. Mert le fel szerelem a készüléket. Ezért kérdezem. Köszönöm
 
Sziasztok! Mennyi vizet érdemes kiengedni használat előtt? 2-3 percig szoktam öblíteni és kb 2-3 liter vizet szoktam leengedni.
 
Sziasztok!

Ilyen készülékkel rendelkezem:
D&D RO vízlágyító készülék - 190 liter/nap
Ebben alapból 50 GPD membrán van. Esedékessé vált egy új beszerzése mivel a mostani már nagyon lassan engedi át. Minőségével nincs gond, mert 7-8 TDS körüli vizet csinál viszont 30 liter 7-8 óra alatt jön le...
Mekkora méretű membránt érdemes belerakni, úgy, hogy nyomásnövelő pumpa még ne kelljen? 75 GDP vagy akár 100 GDP is mehet? Ha ezek közül lenne valamelyik akkor pluszba kell még valami hozzá? Kertes házban lakunk, normál víznyomás van.

Előre is köszi!
 
Szia

Fontos, hogy a kimenő ágon levő áramlásszabályzó összhangban legyen a membrán kapacitásával. Általánosan kb így:

300 ml/perc - 50 GPD
420 ml/perc - 75 - 100 GPD
550 ml/perc - 100 -150 GPD
800 ml/perc - 150 -200 GPD

Első körben megvizsgálnám a jó/rossz víz arányát és szükség esetén próbálnék változtatni a korlátozáson (és előszűrőket is cserélnék, azt amúgy is gyakrabban kellene, hiszen a membránt védik). Ha ez nem segít a hozamon, akkor a membráncserénél erre az egy dologra kell figyelned, mehet a rendszerbe amilyen nagyot a nyomás elbír, ez jellemzően max 100-150 GPD.
 
Szia

Fontos, hogy a kimenő ágon levő áramlásszabályzó összhangban legyen a membrán kapacitásával. Általánosan kb így:

300 ml/perc - 50 GPD
420 ml/perc - 75 - 100 GPD
550 ml/perc - 100 -150 GPD
800 ml/perc - 150 -200 GPD

Első körben megvizsgálnám a jó/rossz víz arányát és szükség esetén próbálnék változtatni a korlátozáson (és előszűrőket is cserélnék, azt amúgy is gyakrabban kellene, hiszen a membránt védik). Ha ez nem segít a hozamon, akkor a membráncserénél erre az egy dologra kell figyelned, mehet a rendszerbe amilyen nagyot a nyomás elbír, ez jellemzően max 100-150 GPD.
Köszönöm válaszod!

Az előszűrők most lettek cserélve (aktív szén sikeresen bele mosva:rolleyes:), szóval azokkal nincs gond.
Megnéztem közben jelenleg 300 ml/perc a szabályzó ami rajta van. Akkor ha rendelek 100 GDP-s membránt akkor vennem kell 420-as vagy 550-es szabályzót is. Addig használhatom az új membránt amíg az új szabályzó meg nincs? GA honlapján nem találtam.
 
Szia

Fontos, hogy a kimenő ágon levő áramlásszabályzó összhangban legyen a membrán kapacitásával. Általánosan kb így:

300 ml/perc - 50 GPD
420 ml/perc - 75 - 100 GPD
550 ml/perc - 100 -150 GPD
800 ml/perc - 150 -200 GPD

Első körben megvizsgálnám a jó/rossz víz arányát és szükség esetén próbálnék változtatni a korlátozáson (és előszűrőket is cserélnék, azt amúgy is gyakrabban kellene, hiszen a membránt védik). Ha ez nem segít a hozamon, akkor a membráncserénél erre az egy dologra kell figyelned, mehet a rendszerbe amilyen nagyot a nyomás elbír, ez jellemzően max 100-150 GPD.
A válaszodról eszembe jutott egy kérdés. Ha bővíted a set-et egy második membránnal, azaz 1x100-as membrán helyett 2x100 lesz most már akkor le kell cserélni az áramlásszabályzót? Nekem hozta a fejlesztés az elvárt minőséget így bele se gondoltam, hogy az áramlásszabályzót is cserélni kellene.
 
A válaszodról eszembe jutott egy kérdés. Ha bővíted a set-et egy második membránnal, azaz 1x100-as membrán helyett 2x100 lesz most már akkor le kell cserélni az áramlásszabályzót? Nekem hozta a fejlesztés az elvárt minőséget így bele se gondoltam, hogy az áramlásszabályzót is cserélni kellene.
Nekem szintén ugyanez a fejlesztés volt, de meghagytam a 100-as membránhoz kapott 500-as áramlásszabályzót. Sőt legutóbb 125-ös membránokat rendeltem a kínaiaktól, és még akkor sem cseréltem.
 
Nekem szintén ugyanez a fejlesztés volt, de meghagytam a 100-as membránhoz kapott 500-as áramlásszabályzót. Sőt legutóbb 125-ös membránokat rendeltem a kínaiaktól, és még akkor sem cseréltem.
Köszi. És mi változott a 125-ös membrántól? Sose tudtam valójában mit jelölnek ezek a számok.
 
Sziasztok!

Beszereztem a 100 GPD-s membránt és az 550-es áramlás szabályzót. De sajna így is csapnivaló az arány... A szennyvíz ágon sokszorosa folyik el, az RO víz csak csöpög.

Tehát amim van:
D&D 190l/nap szűrő
Új 100 GPD membrán
Új GreenWorks préselt aktívszén előszűrő (10 inch)
Új GreenWorks 5 mikronos előszűrő (10 inch)
Új 550 áramlás szabályzó

És éppen hogy csak csöpög az RO... Hol lehet a hiba? Kertes házban lakunk, víznyomásra eddig nem volt panasz. Se nem dombon, se nem völgyben nincs a ház.
Bal oldali a szennyvíz, jobb oldali az RO:
IMG_20200528_175517.jpg
 
Sziasztok!

Beszereztem a 100 GPD-s membránt és az 550-es áramlás szabályzót. De sajna így is csapnivaló az arány... A szennyvíz ágon sokszorosa folyik el, az RO víz csak csöpög.

Tehát amim van:
D&D 190l/nap szűrő
Új 100 GPD membrán
Új GreenWorks préselt aktívszén előszűrő (10 inch)
Új GreenWorks 5 mikronos előszűrő (10 inch)
Új 550 áramlás szabályzó

És éppen hogy csak csöpög az RO... Hol lehet a hiba? Kertes házban lakunk, víznyomásra eddig nem volt panasz. Se nem dombon, se nem völgyben nincs a ház.
Bal oldali a szennyvíz, jobb oldali az RO:
View attachment 92442
nyomasfokozo pumpad van?!
 
@Sanyi007
Új aktívszén előszűrő beüzemelésekor ajánlott membrán nélkül járatni a rendszert, hogy ne tömítse el. Éppen tegnap én is küzdöttem eggyel, szerintem ezts hasonló volt
 
Oké, értem. Akkor nem ez a baj.
(Valami hiba volt itt, miközben szerkesztgettem a hozzászólásom, ezért elég értelmetlennek tűnik és a duplázás is, de most már így hagyom :) )
 
Sziasztok!

Beszereztem a 100 GPD-s membránt és az 550-es áramlás szabályzót. De sajna így is csapnivaló az arány... A szennyvíz ágon sokszorosa folyik el, az RO víz csak csöpög.

Tehát amim van:
D&D 190l/nap szűrő
Új 100 GPD membrán
Új GreenWorks préselt aktívszén előszűrő (10 inch)
Új GreenWorks 5 mikronos előszűrő (10 inch)
Új 550 áramlás szabályzó

És éppen hogy csak csöpög az RO... Hol lehet a hiba? Kertes házban lakunk, víznyomásra eddig nem volt panasz. Se nem dombon, se nem völgyben nincs a ház.
Bal oldali a szennyvíz, jobb oldali az RO:
View attachment 92442
Pontos nyomás nélkül nehéz okosat mondani. Jó lenne egy mérőórát berakni a rendszerbe.
Ha van nyomás, akkor lehet 💩 a membrán vagy a szén patron, de ha nem kínaiak, akkor ez nem túl valószínű.
 
Back
Oldal tetejére