• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Kelleni fog a sarokszelepre egy bekötőidom amibe kell majd egy főcsap (ebből megy az 1/4-es vízcső az RO gépbe)
Kérdés mekkora a sarokszeleped mert akkora idom kell 1/4, 3/8 stb. elötte mérd le.
Szia A sarokszelep alsó ágára és a mosógép csatlakozó közé be kell rakni egy ilyen közcsavart
viztisztito_csatlakozo.jpg
a felső része csatlakozik a csapra az alsó a mosógéphez
ugyan ilyen van csak más a mérete a csap irányába is.
Az oldalán található menetses csatlakozásba kell rakni egy ilyen csapot
viztisztito_foelzaro_14_quick.jpg
erre csatlakoztatod az Ro készüléket.

Ezzel a víz betáplálás megoldva.
Az ro rossz víz ágát a szennyvízcsövedbe kell bekötni ehhez tudsz venni egy bekötő idomot
cleanlife_purepro_viztisztito_lefolyo_csatlakozo_quick.jpg
Ezt ráilleszted, átjelölöd a furatot és egy 6 os fúróval megfúrod a lefolyó csövedet amibe ezen keresztül bevezeted a rossz víz ágat és összehúzod a bilincset.
A szereléshez szükséged lehet 2 fogóra (lehetőleg vízpumpa fogó). Teflon szallag vagy loktit szallag a menetek tömítéséhez (a kicsi csapnál fog csa kelleni a többinél gumitömítés van.) Egy fúrógépre és fúrószárra, csillagcsavarhúzóra, kés a cső levágásához és a szennyvíz ágba is könnyebb úgy bedugni a csövet ha kicsit meg van vagdosva a vége.

Mivel fejből nem tudom, hogy van e készleten csatorna bekötő idom így nem tudom azt mondani hogy a GA ba van minden idom ami kelhet.Meg kell néznünk.
 
Van itt valaki, aki esővízből állít elő RO készülékkel akváriumhoz vizet? Tervezett házamban föld alatti esővízgyűjtést szeretnék.
Biztonságos az élőlényekre? Elvileg mindent kiszűr, ugye?
 
Sziasztok!

Jelenleg egy PurePro RO105 víztisztító berendezést használok PurePro 50 GPD membránnal.
Ha jól értem a folyamatot, akkor abban az esetben, ha nagyobb membrán kerülne bele a szűrőbe akkor ugyanannyi idő alatt több ro víz készítésére lenne képes.
Szerintetek melyik a legnagyobb membrán ami belerakható a jelenlegi membrán házba? Mondjuk, ha egy 200GPD membránt használnék akkor kb 1 óra alatt 30 liter vizet tudnék készíteni, ami már tökéletes lenne.

Másik kérdés, hogy nyomásmérő órát hol célszerű vásárolni Budapesten?

köszönöm
 
Sziasztok! Ez az arány milyennek számít 1 membrános rendszernél? Szerintem valamivel több mint 2x annyi a rossz víz (fehér) mint a jó (kék). Itt adott idö alatt folytak le ugyanolyan pohárba.
Kb. ilyen 2,5 : 1 lehet az arány a rossz víz javára.
Ha fejleszteni szeretném akkor egyszerűen veszek egy membránházat és az első membrán után kötöm? Azt olvastam hogy úgy már kijön kb 1:1-re.
Hogy van olyankor a csövezés?
Amúgy 272ppm-ből állít elő 12ppm-et, ez gondolom oké.received_920278511724072.jpeg
 
Sziasztok! Ez az arány milyennek számít 1 membrános rendszernél? Szerintem valamivel több mint 2x annyi a rossz víz (fehér) mint a jó (kék). Itt adott idö alatt folytak le ugyanolyan pohárba.
Kb. ilyen 2,5 : 1 lehet az arány a rossz víz javára.
Ha fejleszteni szeretném akkor egyszerűen veszek egy membránházat és az első membrán után kötöm? Azt olvastam hogy úgy már kijön kb 1:1-re.
Hogy van olyankor a csövezés?
Amúgy 272ppm-ből állít elő 12ppm-et, ez gondolom oké.
Az első membrán rossz kijövő ágára köthetsz egy hasonló membránt, így 1:1 lesz a jó:rossz
 
Sziasztok! Ez az arány milyennek számít 1 membrános rendszernél? Szerintem valamivel több mint 2x annyi a rossz víz (fehér) mint a jó (kék). Itt adott idö alatt folytak le ugyanolyan pohárba.
Kb. ilyen 2,5 : 1 lehet az arány a rossz víz javára.
Ha fejleszteni szeretném akkor egyszerűen veszek egy membránházat és az első membrán után kötöm? Azt olvastam hogy úgy már kijön kb 1:1-re.
Hogy van olyankor a csövezés?
Amúgy 272ppm-ből állít elő 12ppm-et, ez gondolom oké.View attachment 86568
Szia.

Ez sajnos teljesen normális, ugyanis ahhoz, hogy RO vizünk legyen a csapvíznek át kell "préselnie" magát a membránon, ami ugye mikronos szűrést végez, így a "felesleg"-nek el kell folynia valahol és ez eredményezi azt, hogy több a szennyvíz, mint az RO, de gondolom ennek Te is utána jártál, mielőtt vettél egyet :).

Üdv.
A.S.O.N.
 
Sziasztok!
Ki milyen nyomással használja az RO-ját? Most hallottam, egy megdöbbentő értéket, hogy van aki 18 Baron küldi, mert akkor neki így hozza a legjobb, feles arányt . Addig Ok, hogy az egyik víztisztítós bolt adatlapján azt írják, hogy 20 Bart bír, de itt mindig 6-7 Baros nyomásokról van szó. Nálam is csak 5Bar-ral megy, szerencsére nyomásfokozó nélkül, de a két membránnal így tudja a feles arányt.
 
Sziasztok!
Ki milyen nyomással használja az RO-ját? Most hallottam, egy megdöbbentő értéket, hogy van aki 18 Baron küldi, mert akkor neki így hozza a legjobb, feles arányt . Addig Ok, hogy az egyik víztisztítós bolt adatlapján azt írják, hogy 20 Bart bír, de itt mindig 6-7 Baros nyomásokról van szó. Nálam is csak 5Bar-ral megy, szerencsére nyomásfokozó nélkül, de a két membránnal így tudja a feles arányt.

Általában 8-10 bárnál többet nem bírnak a membránházak, de szerintem a csatlakozók, meg a csövek sincsenek ennél nagyobb nyomásra méretezve.
 
Az első membrán rossz kijövő ágára köthetsz egy hasonló membránt, így 1:1 lesz a jó:rossz

Ez azért még függ néhány dologtól.
Például nem árt jól megválasztani a szennyvíz áramlásszabályzóját, és erősen befolyásoló tényező a bejövő viz hőmérséklete is.
 
Sziasztok!
Ki milyen nyomással használja az RO-ját? Most hallottam, egy megdöbbentő értéket, hogy van aki 18 Baron küldi, mert akkor neki így hozza a legjobb, feles arányt . Addig Ok, hogy az egyik víztisztítós bolt adatlapján azt írják, hogy 20 Bart bír, de itt mindig 6-7 Baros nyomásokról van szó. Nálam is csak 5Bar-ral megy, szerencsére nyomásfokozó nélkül, de a két membránnal így tudja a feles arányt.
Olvasd tovább is, mit írt a koma.
Nálam 7Bar körül megy a rendszer nyomásfokozóval.
 
Olvasd tovább is, mit írt a koma.
Nálam 7Bar körül megy a rendszer nyomásfokozóval.
Igen, aztán olvastam! Szerintem viccnek is rossz, mert mi van ha valaki hallgat rá, és feltekeri az otthoni rendszerét, aztán szétmegy neki, rosszabb esetben még meg is sérül.
 
Back
Oldal tetejére