• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Tehetsz. De mit értesz az alatt, hogy "bele"? A második membránt úgy érdemes bekötni, hogy az első membrán szennyvíz kimenete menjen a bemenetére, vagyis sorba kötve. A tiszta víz kimeneteket pedig közösíteni kellene. Az áramlásszabályzó nagyságát viszont felül kell vizsgálnod, hogy megfelelő-e a méretezése a két membránhoz.
Szia

Úgy értem "bele", hogy az 50-est kiszedem és egy nagyobb teljesítményűt rakok bele.
 
Recomax membránról hallott már valaki? 1:1 arányban dolgozik 75gpd.
Csatoltam a doksit.
Ez engem is érdekelne!
RO készülék vásárlása előtt állok és keresgélek egy viszonylag víztakarékos megoldást.
Van sok RO készlet amiben ha jól látom nincs öblítőszelep. Befolyásol ez bármit is az élettartamban, vagy érdemes kiegészíteni akár utólag is?
 
A háztartási ozmó készülékkel készített vizet lehet használni az akváriumba? 4 szűrő + membrános tisztítás és minimális visszasózás van. TDS 52 a víz.
 
Szerinted bohóckodás. Dexkill meg mások szerint alapvető teendő, ha tudni akarod mi kerül az akváriumba.

Kb 1500 forintos befektessel van egy tiszta RO vize.
A baj, hogy anyóséknál van a víztisztító, és nem igazán mókolnék bele a rendszerükbe :)
52-ről ha még sózik 140-ig az is jó lehet?
 
Szerinted bohóckodás. Dexkill meg mások szerint alapvető teendő, ha tudni akarod mi kerül az akváriumba.

Kb 1500 forintos befektessel van egy tiszta RO vize.

Ha visszasóznak, akkor tudják, hogy mi van benne. Nem random virágföld van a patronokban. Lehet nem kapnak ezrelékre pontos eredményt, de a patronokhoz jár dokumentáció jobb esetben.
 
A baj, hogy anyóséknál van a víztisztító, és nem igazán mókolnék bele a rendszerükbe :)
52-ről ha még sózik 140-ig az is jó lehet?

Próbáld meg kideríteni H milyen a visszasózó patron, mit tesz bele a vízbe. Enélkül senki nem mondja rá H "igen, csináld bátran". Személy szerint a nátriumot emelném ki elsőre, amit szeretünk nagyon alacsonyan tartani az akváriumban. Vagy várjuk meg, hátha van valakinek tapasztalata, aki már használt ilyen vizet.
 
Én ezt használom. :) De nem mérek tdst... :D A Gh-Kh 0, tehát szerintem a patron már kicsinálódott... :D vagy nem. Na mindegy, én amúgy is veszélyesen élek. 😂
 
Sziasztok !!!

Van nekem egy olyan gondom, hogy fél éve cseréltem membránt és egy két hónap elteltével csak el kezdet csöpögni hagytam nem foglalkoztam vele, de aztán csak macerált a dolog és kicseréltem az élőszűröket kb 3 hete semmit nem változott.
Ma vásároltam egy nyomásfokozó pumpát de semmit nem változót a nyomás még mindig ugyan az a gond a rossz és a jó viz arányosan folyik valaki esetleg valami tanácsot tudna mondani mert Én itt már tehetetlen vagyok.
 
Sziasztok !!!

Van nekem egy olyan gondom, hogy fél éve cseréltem membránt és egy két hónap elteltével csak el kezdet csöpögni hagytam nem foglalkoztam vele, de aztán csak macerált a dolog és kicseréltem az élőszűröket kb 3 hete semmit nem változott.
Ma vásároltam egy nyomásfokozó pumpát de semmit nem változót a nyomás még mindig ugyan az a gond a rossz és a jó viz arányosan folyik valaki esetleg valami tanácsot tudna mondani mert Én itt már tehetetlen vagyok.


Mennyi az elfolyó vized? A fojtó szelepen van csap?
 
nincsen csap a fojtó szelepen és itt nem folyik sajnos csak csepeg a rossz viz is meg a jó is
ha gyengén teljesít a membrán akkor vagy rossz( nem volt kiszáradva?).....vagy ami valószínűbb tele nyomtad trutyival...az előszűrőket cseréljük előbb, majd utána csak a membránt....
 
ha gyengén teljesít a membrán akkor vagy rossz( nem volt kiszáradva?).....vagy ami valószínűbb tele nyomtad trutyival...az előszűrőket cseréljük előbb, majd utána csak a membránt....
így is voltak cserélve, az elő szűrők cserélve voltak az ötödik hónapban, nem voltak koszosak épp , hogy elvoltak színeződve , kiszáradni nem volt nem is lett volna ahogyan , ez itt a gond, hogy nem igen értem, hogy mi okozta ezt az egész jelenséget.
 
így is voltak cserélve, az elő szűrők cserélve voltak az ötödik hónapban, nem voltak koszosak épp , hogy elvoltak színeződve , kiszáradni nem volt nem is lett volna ahogyan , ez itt a gond, hogy nem igen értem, hogy mi okozta ezt az egész jelenséget.


membrán nélkül is próbáld le mert ennyire nem kéne semminek eldugulni
 
Ennyire eldugult szűrőt csak egyszer láttam, amikor a srác úgy üzemeltette a szűrőt, hogy a szennyvíz ágat elzárta teljesen.
jaj itt nem volt elzárva semmi működés közben csak akkor zártam le mind két végét amikkor végeztem és nem is felejtettem úgy működés közben, gyanítom, hogy hibás lehetett a membrán másra nem tudok tippelni.
 
Back
Oldal tetejére