• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nagyban gondolkodj, ne kicsibe, főleg egy sőrgyár esetében. Egy ipari vízlágyító kicsit más mint amivel otthon legyártod a vized :) Csöveknek és a vízzel dolgozó berendezéseknek nem barátja a kemény víz, így fontos valami szűrő/tisztító beiktatása. Dréhernél van tárlatvezetés, talán ezt is bemutatják :)

Persze, de ha mondjuk ~10-20% a szennyvíz már az óriási tétel. Nem beszélve egy ilyen ipari gép karbantartási igiényéről, energiafelhasználásáról (nagynyomású szivattyúk pl)
Nem vagyok élelmiszeripari mérnök, de nagyjából tisztában vagyok a sörgyártás folyamataival (sörész mérnökökkel jártam együt, elég sok estét beszélgettünk ezekről az egyetemen esténként - sörözve :D)
Így pl azt is mondták, hogy a víz keménysége alapvetően meghatározza, hogy milyen típusú sört érdemes főzni belőle, a kemény magyar vizek tökéletesek lennének testes barna és fekete sörök készítéséhez - ellenben nem kifejezetten alkalmas lager és pils készítésére. Nem is véletlen, hogy gyakorlatilag nincs értékelhető magyar nagyüzemi világos sör.. (kivétel az új pécsi sör - amit pont az egyik ismerős főz :) )

(most gondolkodom, hogy pl a békésszentandrási világos is egész jó, és pont Szarvas környékén is lágy a víz - Magyarországon unikális módon)
 
Sziasztok!
Szeretnék beruházni egy RO szűrőre, amit kinéztem az az AQUALINE RO OSMO FILTER 75 GALL. Csak egy 54 literes akváriumom van, ahhoz szerintem elég. Viszont a gondom az lenne hogy albérletben lakok így nem szeretném sehova beépíteni, úgymond "mobilisan" szeretném használni. Igazából a fürdőszoba mosdó csapjára gondoltam csatlakoztatni arra a pár órára míg lejön az egy vízcserére elegendő RO víz, aztán félretesz. Ez megoldható vagy egyáltalán életképes megoldás lehet? Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Szeretnék beruházni egy RO szűrőre, amit kinéztem az az AQUALINE RO OSMO FILTER 75 GALL. Csak egy 54 literes akváriumom van, ahhoz szerintem elég. Viszont a gondom az lenne hogy albérletben lakok így nem szeretném sehova beépíteni, úgymond "mobilisan" szeretném használni. Igazából a fürdőszoba mosdó csapjára gondoltam csatlakoztatni arra a pár órára míg lejön az egy vízcserére elegendő RO víz, aztán félretesz. Ez megoldható vagy egyáltalán életképes megoldás lehet? Köszönöm a segítséget!

Miért ne lenne megoldható? Nyilván a méreteknek stimmelniük kell, talán 3/4-es szokott a csatlakozásuk lenni. Viszont egy SAROKSZELEP KOMBI 1/2˝-3/4˝-3/8˝, amit a mosogatógépekhez is használnak, nem a világ vége, max 4000 forint. Ennyit szerintem megér.
 
Miért ne lenne megoldható? Nyilván a méreteknek stimmelniük kell, talán 3/4-es szokott a csatlakozásuk lenni. Viszont egy SAROKSZELEP KOMBI 1/2˝-3/4˝-3/8˝, amit a mosogatógépekhez is használnak, nem a világ vége, max 4000 forint. Ennyit szerintem megér.
Persze hogy nem, utánanézek hogy hogy tudnám azt megoldani!
Köszönöm!
 
Sziasztok!
Szeretnék beruházni egy RO szűrőre, amit kinéztem az az AQUALINE RO OSMO FILTER 75 GALL. Csak egy 54 literes akváriumom van, ahhoz szerintem elég. Viszont a gondom az lenne hogy albérletben lakok így nem szeretném sehova beépíteni, úgymond "mobilisan" szeretném használni. Igazából a fürdőszoba mosdó csapjára gondoltam csatlakoztatni arra a pár órára míg lejön az egy vízcserére elegendő RO víz, aztán félretesz. Ez megoldható vagy egyáltalán életképes megoldás lehet? Köszönöm a segítséget!
A csapra is ráköthető egy ilyen idommal. Egyszerű és gyors..
78882
 
Sziasztok!

Aki rendelt már aukciós oldalról nyomásfokozó pumpát be tudna számolni a tapasztalatairól?
Elég nagy szórásban találtam árban. (max 400GDP-s memrbánhoz kellene megfelelő hozam).

Köszönöm,
István
 
Sziasztok.

Egy kis érdekesség. Vettem egy használt ro szűrőt, benne a jó ideje kiszáradt 50 vagy, 75GDP-s membránnal. Kíváncsiságból összeraktam és 8 TDS-el jött le a víz. Kb 10l/óra mennyiséggel.
 
Sziasztok!

Rendeltem szénszűrőt a RO készülékhez, viszont ez nem olyan típusú mint ami benne volt. Mehet bele ettől még? Ez nem az a fajta ami telelöki a membránt szénporral? Már a zacskóban is szemmel láthatóak a fekete részecskék.b0340236203f2103a00169d68d47050f.jpg
 
Valaki tud nyomásfokozót pumpát ajánlani?
Ajánlom neked a nyomásfokozót ha kicsi a nyomás otthon :)

De viccet félretéve, mekkora rendszerhez kell? Itthon nagyjából egy árban van minden webshopban. A kínait még nem próbáltam...
 
Ajánlom neked a nyomásfokozót ha kicsi a nyomás otthon :)

De viccet félretéve, mekkora rendszerhez kell? Itthon nagyjából egy árban van minden webshopban. A kínait még nem próbáltam...
Egy két membrános (100 és 75gallon) ami majd 100/100 vagy nagyobb lesz. 3lépcsős előszűrés, plusz egy visszasozó meg egy tartály az ivóvíz oldalon. Erre a rendszerre szeretnék egy pumpát.
 
Sziasztok
Van egy ozmo készülékem, 50 gallonos membránnal.
Tehetek bele nagyob teljesítményű membránt, vagy még egy 50-est?
A víz nyomása 4 bár.
 
Sziasztok
Van egy ozmo készülékem, 50 gallonos membránnal.
Tehetek bele nagyob teljesítményű membránt, vagy még egy 50-est?
A víz nyomása 4 bár.
Tehetsz. De mit értesz az alatt, hogy "bele"? A második membránt úgy érdemes bekötni, hogy az első membrán szennyvíz kimenete menjen a bemenetére, vagyis sorba kötve. A tiszta víz kimeneteket pedig közösíteni kellene. Az áramlásszabályzó nagyságát viszont felül kell vizsgálnod, hogy megfelelő-e a méretezése a két membránhoz.
 
Sziasztok
Van egy ozmo készülékem, 50 gallonos membránnal.
Tehetek bele nagyob teljesítményű membránt, vagy még egy 50-est?
A víz nyomása 4 bár.

Igen és Igen. 80-100GPD-ig nyugodtan lehet emelni. Valószínű jobban jársz még egy 50-80-as beillesztésével. A 4bar nyomás elég jó.
Ha módosítasz felfelé, akkor az áramlásszabályzóból is kell másik.
 
Igen és Igen. 80-100GPD-ig nyugodtan lehet emelni. Valószínű jobban jársz még egy 50-80-as beillesztésével. A 4bar nyomás elég jó.
Ha módosítasz felfelé, akkor az áramlásszabályzóból is kell másik.
Van egy 300 ml-s áramlásszabályzóm az jó lesz?

Köszi
 
Back
Oldal tetejére