• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Hatásfok javítás miatt cserélni akarom a 75GPD membránt egy 200-asra.
Kérdésem, hogy 6 bar hálózati nyomás még elég ehhez, vagy kell már nyomásfokozó?


Elég hozzá, nem kell nyomás fokozó! Ne felejtsd, hogy az áramlásszabályzót is cserélni kell megfelelő méretűre! Szerintem a 200 gpd-hez 800-as kell.
 
Sziasztok!

Sajnos már másodszor fordul elő, hogy úgy indítom el az RO gépet hogy a jó víz ágat elfelejtem kinyitni. Aztán pár perc után mikor gyanússá válik, hogy nem telik a tartály rájövök... (A tartály felől kinyitom, de ami a készüléknél van elfelejtem.) Ez mennyire lehet káros a membránra nézve? Eddig szerencsére nem tapasztalom, hogy probléma lenne, csak érdeklődök hátha esetleg járt már ilyen cipőben. :)


Nem lesz semmi baja, csak a lefolyóba megy az összes víz!
 
Elég hozzá, nem kell nyomás fokozó! Ne felejtsd, hogy az áramlásszabályzót is cserélni kell megfelelő méretűre! Szerintem a 200 gpd-hez 800-as kell.

Köszi, hogy mondod, ez nem is volt eszemben :) Egyébként melyik megoldás a jobb, egy 200-as, vagy a két 100GPD-s sorba kötve?
 
Köszi, hogy mondod, ez nem is volt eszemben :) Egyébként melyik megoldás a jobb, egy 200-as, vagy a két 100GPD-s sorba kötve?


Ha kettőt kötsz sorba kevesebb az elfolyó víz! Ezzel a nyomással szerintem 1-1 arányt is el lehet érni. A 100-as membránhoz 500-as áramlás szabályzót raknék!
 
Sziasztok!

Van egy RO rendszerem. 2db 75GPD "Vontron" (VT-1812-075 ) sorba kötve. A kérdésem az lenne hogy maximum mekkora nyomással lehet működtetni a rendszert ?
 
Utoljára módosított:
Köszönöm az információt! Mivel van nyomásfokozó készletem, kisnyomású és nagynyomású kapcsolóval, így akkor majd lejjebb kellene vennem a nyomást. Ezt mivel tudnám megtenni ? pl. állítható nyomásszabályzóval ?
A másik kérdésem pedig az lenne hogy miért írja akkor egy két bolt a filterhez hogy maximális nyomás pl 8 bar, ha csak 5 lehet ?
 
Köszönöm az információt! Mivel van nyomásfokozó készletem, kisnyomású és nagynyomású kapcsolóval, így akkor majd lejjebb kellene vennem a nyomást. Ezt mivel tudnám megtenni ? pl. állítható nyomásszabályzóval ?
A másik kérdésem pedig az lenne hogy miért írja akkor egy két bolt a filterhez hogy maximális nyomás pl 8 bar, ha csak 5 lehet ?


A nyomásfokozód milyen nyomást produkál? Lehet tolni a nyomást de a membrán házak max üzemi nyomása 6 bar de ugye nem nyomjuk fullban nehogy szét repedjen mint már volt rá példa. Egyébként az elfolyó ágon lévő áramlásszabályzóval tudod beállítani a megfelelő nyomást. Ha a membránhoz megfelelőt használsz nem kellene a nyomásnak az 5-5,5 bar nyomást. Lehet kapni az áramlásszabályzó helyet tűszelepet de ahogy változik pl. a víz hőfok már lehet is állítgatni.
 
PurePro HF 8367 pumpám van. 1,2L/perc.
450-es áramlásszabályzò van bent.
Amúgy a fokozòt az előszűrők elé, vagy a filter elé kell csatlakoztatni ?
 
PurePro HF 8367 pumpám van. 1,2L/perc.
450-es áramlásszabályzò van bent.
Amúgy a fokozòt az előszűrők elé, vagy a filter elé kell csatlakoztatni ?


Akkor valószínűleg 75 gpd-s a membrán. Szerintem nem csinál 5,5- nél nagyobb nyomást, de persze myomásmérő nem ártana a rendszerbe
 
Sziasztok!
Van egy RO gépem és a nyomásfokozó pumpáján van két adat: open flow 380 L/H és working flow 160 L/H. Gondolom 160 l/h kapacitással működik, de mi az hogy "open flow"? Illetve a meglévő membrán kapacitása rajta van a membránon?
Köszi
 
Sziasztok!
Van egy RO gépem és a nyomásfokozó pumpáján van két adat: open flow 380 L/H és working flow 160 L/H. Gondolom 160 l/h kapacitással működik, de mi az hogy "open flow"? Illetve a meglévő membrán kapacitása rajta van a membránon?
Köszi
Open flow: terhelés nélkül
Ennyi a vízhozama, ha nincs rajta az RO szűrő.
 
Sziasztok!
Van egy RO gépem és a nyomásfokozó pumpáján van két adat: open flow 380 L/H és working flow 160 L/H. Gondolom 160 l/h kapacitással működik, de mi az hogy "open flow"? Illetve a meglévő membrán kapacitása rajta van a membránon?
Köszi

Az 2,5L/perc nyomáson. Az már jó talán 400-as membránhoz is.
 
Sziasztok. Nos a múltkori ro pumpa mizzéria megoldódott, a tulaj visszafizette az árat. Viszont most egy új dologban kérném a segítségeteket. Az elmenő ágon(vagyis azon az ágon ami nem tisztított) nem jön ki víz. Az áramlásszabályzó elromolhatott, vagy eltömődött gondolom vízkővel. Most ecetben ázik, hátha segít. 2 kérdésem van. Amennyiben újat veszek, és venni fogok akkor milyen teljesítményű áramlásszabályzó kell? A második kérdés hogy egy 250 g/l- es szűrőnél kb. milyen arányban kell lennie a tiszta ro és elmenő víz arányának?
 
Sziasztok. Nos a múltkori ro pumpa mizzéria megoldódott, a tulaj visszafizette az árat. Viszont most egy új dologban kérném a segítségeteket. Az elmenő ágon(vagyis azon az ágon ami nem tisztított) nem jön ki víz. Az áramlásszabályzó elromolhatott, vagy eltömődött gondolom vízkővel. Most ecetben ázik, hátha segít. 2 kérdésem van. Amennyiben újat veszek, és venni fogok akkor milyen teljesítményű áramlásszabályzó kell? A második kérdés hogy egy 250 g/l- es szűrőnél kb. milyen arányban kell lennie a tiszta ro és elmenő víz arányának?
Szia.
  1. g/l szerintem nincs vagy csak én nem tudom mi az.
  2. a membrán méretéhez van egy ajánlott áramlásszabályzó méret ami nem kőbevésett méret.
  3. Az arány több dologtól is függ, a hálózati víz nyomásától, hőmérsékletétől, a membrán és az áramlásszabályzó méretétől, sőt még az előszűrő állapotától is.
 
Szia.
  1. g/l szerintem nincs vagy csak én nem tudom mi az.
  2. a membrán méretéhez van egy ajánlott áramlásszabályzó méret ami nem kőbevésett méret.
  3. Az arány több dologtól is függ, a hálózati víz nyomásától, hőmérsékletétől, a membrán és az áramlásszabályzó méretétől, sőt még az előszűrő állapotától is.
Köszönöm a választ. Gpd akart lenni, magam sem értem... :)
 
Nos, megtörtént az ecetezés, hatására megindult a "haszontalan" ágon is a víz, most az arány 60-40 az tiszta RO javára. Ezek szerint lerakódott, vagy valahogy belekerült a "vízkő" az áramlásszabályzóba(n).
 
Back
Oldal tetejére