• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nem mindegyikhez adnak csapot, pl a GA-hoz nincs, csak amivel a zuhany helyére tudod felrakni, az is mükszik csak pöcsölős.
Az enyémhez sem volt gömbcsap (igaz, nem a GA-ban vettem).
De valljuk meg, hogy nem egy ördögien nagy anyagi tétel.

Ez a kép sogat segített, köszönöm, azt hittem nagyobb a cucc :)
Vannak nagyobbak is, már-már szoba méretűek, de minek? Neked bőven elég lessz akkor készülék, mint az enyém, aminek hozama 190 liter/nap.
 
Nálunk ez van a kád végében a falon. Senkit sem zavar. Pumpa a földön. View attachment 74095
Ó, ez meseszép! :love: Ilyenné szeretném átalakíttatni az enyémet. 🙂

Amúgy ne hidd @eugenax , hogy ez sokkal nagyobb, vagy ormótlanabb.
Másfelől, háztartásban nagyonis jól jön az RO: ecetes RO vízzel pucolom a csempét/üveget/stb., de a vasalóba is RO megy. Ez csak 2 példa a sok közül. ;)
 
Teljesen jó lesz, szerintem ez lesz a befutó. Ozmózis után mivel érdemes visszasózni törpesügér-neonhal vonalon? Seachemnek van rá terméke, de láttam Green Aqua GH+ -t is.
 
Recomax membránról hallott már valaki? 1:1 arányban dolgozik 75gpd.
Csatoltam a doksit.
 

Attachments

  • _ps_1247_RECOMAX-nagy-hatekonysagu-membran-termek-informaciok-ENG-pdf.pdf
    489.4 KB · Megtekintések: 14
Sziasztok!

Tervezem a jelenlegi kis RO eszköz cseréjét egy nagyobbra, mert nem sikerül megoldanom az RO gyűjtést így pedig 100+ liter víz cseréje nem kivárható sajnos:(
Olyan gyakorlati vélemények érdekelnének, hogy 2x200GDP vagy inkább 1x400GDP membrán lenne a célszerűbb?

Köszönöm,
István
 
Sziasztok!

Tervezem a jelenlegi kis RO eszköz cseréjét egy nagyobbra, mert nem sikerül megoldanom az RO gyűjtést így pedig 100+ liter víz cseréje nem kivárható sajnos:(
Olyan gyakorlati vélemények érdekelnének, hogy 2x200GDP vagy inkább 1x400GDP membrán lenne a célszerűbb?

Köszönöm,
István

Egyértelműen a 2x200 verzió. Jobb hatásfok, kevesebb vízpazarlás.
 
Egyértelműen a 2x200 verzió. Jobb hatásfok, kevesebb vízpazarlás.

És akkor ott sorbakötve vagy párhuzamosan?
A problémát itt a nyomásfokozó környékén látom. Az alap pumpák 1L/perc teljesítményt tudnak ami szűken elég a 200-as membránhoz. Ebből kettő ellátná a feladatot egymás mellett.
Ha viszont sorosan van kötve, akkor sajnos pumpából is kell a 2,5L/perces ami meg fogja drágítani a dolgot.
 
És akkor ott sorbakötve vagy párhuzamosan?
A problémát itt a nyomásfokozó környékén látom. Az alap pumpák 1L/perc teljesítményt tudnak ami szűken elég a 200-as membránhoz. Ebből kettő ellátná a feladatot egymás mellett.
Ha viszont sorosan van kötve, akkor sajnos pumpából is kell a 2,5L/perces ami meg fogja drágítani a dolgot.
Mindegy, hogy sorba vagy párhuzamosan kötöd őket, mindenképpen kell a nagyobb pumpa. Annyi a különbség hogy sorba jobb a jó /rossz víz arány. Nekem 2x200 van sorba kötve, 2,75 liter/perces pumpával. Percenként 1 liter rossz és ugyanennyi jó víz jön le, 800-as folytóval.
 
Sziasztok!

Sajnos már másodszor fordul elő, hogy úgy indítom el az RO gépet hogy a jó víz ágat elfelejtem kinyitni. Aztán pár perc után mikor gyanússá válik, hogy nem telik a tartály rájövök... (A tartály felől kinyitom, de ami a készüléknél van elfelejtem.) Ez mennyire lehet káros a membránra nézve? Eddig szerencsére nem tapasztalom, hogy probléma lenne, csak érdeklődök hátha esetleg járt már ilyen cipőben. :)
 
Hatásfok javítás miatt cserélni akarom a 75GPD membránt egy 200-asra.
Kérdésem, hogy 6 bar hálózati nyomás még elég ehhez, vagy kell már nyomásfokozó?
 
Back
Oldal tetejére