• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

A napokban beszereztem egy Đ&D vízlágyítót (283 l/d). A csapvíz 300-320 tds, az elkészült lágyvíz 15, a rossz víz 390. A jó/rossz víz aránya 1/3,5 kb. Ez normálisnak mondható, vagy szerezzek be egy nyomásfokozót a jobb hatékonyság érdekében?
 
A napokban beszereztem egy Đ&D vízlágyítót (283 l/d). A csapvíz 300-320 tds, az elkészült lágyvíz 15, a rossz víz 390. A jó/rossz víz aránya 1/3,5 kb. Ez normálisnak mondható, vagy szerezzek be egy nyomásfokozót a jobb hatékonyság érdekében?
Nálam ugyanez volt az arány. Mennyi vizet termel egy óra alatt?
 
Normális a hálózati nyomáshoz képest. Én rátettem egy második membránt is meg kapott egy pumpát és 27 liter környékén termel egy óra alatt. Pumpa nélkül 16-17 között.
 
Normális a hálózati nyomáshoz képest. Én rátettem egy második membránt is meg kapott egy pumpát és 27 liter környékén termel egy óra alatt. Pumpa nélkül 16-17 között.
Gondolkoztam, hogy veszek rá egy nyomásfokozót, de csak akkor lenne értelme, ha kevesebb rosszvíz keletkezne. Moat ha este bekapcsolom, akkor 8 óra alatt lecsorog a szükséges mennyiség. Már csak egy úszókapcsolót kellene ráeszkábálni.
 
Az arányt két dolog nagyban befolyásolja, az egyik a nyomás,a másik a bejövő víz hőfoka. Ez utóbbi most sajnos rossz irányban mozdul télen. Nálam 5Bar víznyomás mellett és 2x100-as membránokkal ,1liter RO mellett 0,8 liter mellékvíz keletkezett mikor beraktam az új szűrőket. Tehát ha teheted, akkor mindenképpen érdemes beruházni egy nyomásfokozó pumpára
 
Találtam használt pumpát, úgyhogy kipróbálom. Illetve két darab 30 literes hordót vettem, de praktikusabb venni egy 90-est, mert így csordogálhat egész éjjel. A hordóból úgy is egy kis kerti szivattyúval kell átsugározni az akváriumba.
Köszi a tippeket.
 
80 liter hetente. Legalább is ez a terv. Láttam, hogy lehet venni GA-ban mágnesszelepet. Létezik erre olyan barkács megoldás aminek a segítségével automatikusan lekapcsol a termelés a szükséges mennyiség előállítása után?
 
80 liter hetente. Legalább is ez a terv. Láttam, hogy lehet venni GA-ban mágnesszelepet. Létezik erre olyan barkács megoldás aminek a segítségével automatikusan lekapcsol a termelés a szükséges mennyiség előállítása után?
Van erre kitalált elektromosság nélküli úszószelepes megoldás . Egy visszafolyásgátló kell hozzá, úszószelep, és egy 4 ágú szelep. Persze amennyiben nyomásfokozó is kerül a rendszerbe, ahhoz kell venni alacsony és magas nyomású nyomáskapcsolót.
23066717_23e8247df1abb91a3e801bd761c6122f_m.jpg
 
Sziasztok!

Ti szoktátok RO berendezést fertőtleníteni pl amikor a szűrő betéteket cserélitek? Én most cseréltem a betéteket és olvastam hogy ilyenkor az ivóvízhez gyártott RO készülékeket ezüstkolloiddal fertőtlenítik, de nem találtam infót sehol hogy az akvarisztikai RO-kat kell-e fertőtleníteni.

Köszi
 
Én nem. De ha kellene se költenék ilyenre, max átöblíteném egy ki hipóval, vagy cloroxal(ultrával)
 
Dennerle Osmose Compact 130-as lassan egy éves lesz.Heti 15 liter vizet csinálok vele.
Aktuális ilyenkor cserélni valamelyik szűrőt?
Annyit vettem észre,hogy egy picit lassabban lesz meg a 15 liter víz.
 
Back
Oldal tetejére