• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nézd meg a KH-PH táblázatot. Abból is ki lehet következtetni, hogy kisebb KH-nál kevesebb CO2 kell a 30 ppm-hez.
Egyébként nem kell tudomány ehhez, gyakorlatban is tapasztalható. Gyakorlatilag folyamatosan csökkentenem kellett lágyítás során a CO2 adagolását (a mai napig), ugyanis a halak pipáltak, amikor az előző beállítások változatlanul maradtak.
 
atti76 said:
Nézd meg a KH-PH táblázatot. Abból is ki lehet következtetni, hogy kisebb KH-nál kevesebb CO2 kell a 30 ppm-hez.
Egyébként nem kell tudomány ehhez, gyakorlatban is tapasztalható. Gyakorlatilag folyamatosan csökkentenem kellett lágyítás során a CO2 adagolását (a mai napig), ugyanis a halak pipáltak, amikor az előző beállítások változatlanul maradtak.

Ezt kifejtenéd? Attól hogy csökkentem a KH-t nem lesz több CO2 a vízben.
 
Jaj, ne :) Ha írnék vmit, úgyis belekötnének a kémiából ötösök. :D
Majd keszeg levezeti pontosan...
 
A csapvíz Karbonát keménységét a melegítésre kicsapódó sók okozzák. Vagyis a Ca-, Mg-karbonátok/hidrogén-karbonátok.
Ha csökken ez a keménység, akkor a mész - szénsav egyensúly is változik: Ca(HC03)2 <—> CaC03 + H20 + CO2
De ez az egyensúly szoros összefüggésben van a pH értékkel is.
ui.: A csapvízről kicsit bővebben lehet olvasni a blogomon is, ha valakit érdekel. :)
 
..és mi van akkor,ha beteszek egy csapot,ahol a "szennyvíz" távozik?Nem totál elzárva,csak kicsit lefolytva a rossz vizet.
 
inadsz said:
Az RO elé is kell elzáró csap, nem? Végre én is lágyíthatok :)

Csak akkor kell, ha pl mosógép csapjára kötötted. Szóval ha direktbe van rákötve csapra elég a csapot nyitogatni. Bár a kis csap jobban ellenáll a nyitogatásnak.
Nálam mosógép csapján lóg a cucc. Így kénytelen voltam betenni, mert amikor a mosógép ment ment az ozmó is. ;)
 
viktorlantos said:
inadsz said:
Az RO elé is kell elzáró csap, nem? Végre én is lágyíthatok :)

Csak akkor kell, ha pl mosógép csapjára kötötted. Szóval ha direktbe van rákötve csapra elég a csapot nyitogatni. Bár a kis csap jobban ellenáll a nyitogatásnak.
Nálam mosógép csapján lóg a cucc. Így kénytelen voltam betenni, mert amikor a mosógép ment ment az ozmó is. ;)

Akkor jól gondoltam, mosógép csapra megy, volt a boltban olyan idom, ami T és mindkét oldalán van csap ;)
Most megyek összeszerelni ;)
 
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a GA weblapján megrendelhető D&D RO készülékről, van-e valakinek valamilyen tapasztalata?
 
Tasmán said:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a GA weblapján megrendelhető D&D RO készülékről, van-e valakinek valamilyen tapasztalata?

Nekem van, igaz nem használom régóta. :) Az összeszerelés jó, mindent adnak hozzá ami kell, ha külön csapra szereled, ha mondjuk a mosógép mellé akkor kell még egy csap amivel nyitod zárod, mert különben menni fog az RO ha megy a mosómasina.
Én csak kisebb akváriumokhoz ajánlanám, mert nem valami nagy a vízhozama. Nekem olyan 1:4 az arány mivel kisebb a hálózati nyomás, későbbiekben lehet beszerezek mellé egy diaphragma pumpát. A vizet nem mértem hogy milyen víz jön ki belőle, vannak nagyobb változatai is. Viszont a fali csatlakozóból érdemes beszerezni még egyet, nem egy nagy összeg. Ár érték arányban jó, ha viszont tervezel később nagyobb akváriumot akkor már nagyobbat vennék, hogy ne kelljen később lecserélni.
 
inadsz said:
Tasmán said:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a GA weblapján megrendelhető D&D RO készülékről, van-e valakinek valamilyen tapasztalata?

Nekem van, igaz nem használom régóta. :) Az összeszerelés jó, mindent adnak hozzá ami kell, ha külön csapra szereled, ha mondjuk a mosógép mellé akkor kell még egy csap amivel nyitod zárod, mert különben menni fog az RO ha megy a mosómasina.
Én csak kisebb akváriumokhoz ajánlanám, mert nem valami nagy a vízhozama. Nekem olyan 1:4 az arány mivel kisebb a hálózati nyomás, későbbiekben lehet beszerezek mellé egy diaphragma pumpát. A vizet nem mértem hogy milyen víz jön ki belőle, vannak nagyobb változatai is. Viszont a fali csatlakozóból érdemes beszerezni még egyet, nem egy nagy összeg. Ár érték arányban jó, ha viszont tervezel később nagyobb akváriumot akkor már nagyobbat vennék, hogy ne kelljen később lecserélni.

Köszi a választ ,de inkább arra lennék kiváncsi,hogy milyen vizet csinál,és mennyi idő, ill.hány m3 átfolyó vízmennyiség után kell szűrőpatronokat és membránt cserélni benne.Az ,hogy a vízhozama kevés, szerintem csak viszonylagos.Nem akarok ebben fürdeni.Régebben volt már egy RO-m,amikor még diszkoszokat tenyésztettem.Mondjuk ennek már van egy jó pár éve.Akkor még olyan marha drága volt egy RO alapkészülék,hogy használtan is, a Simson motorom adtam oda érte.Annak csak egy aktívszenes előszűrője volt,mégis gond nélkül ellátott 3db 200l-es,és egy120l-es akváriumot.GH=0,PH=6-os vizet csinált,és napi 90 liter volt a névleges vízhozama.Ennek meg 190l.Bőven elég a mostani 260,200,és 80l-re.Bár ebből csak a 260l-est tervezem növényesre.
Azt meg még nem is hallottam,hogy mi az a diaphragma pumpa,és hogy milyen fali csatlakozóból kell még egyet beszerezni.Bár aztán lehet,hogy ez az RO már egy teljesen más konstrukció?A régi RO beszerelésével sem bajlódtam,gyárilag egy kemény műanyaglapra volt ráfogatva,amikor kellett elővettem,fölakasztottam az akvárium fölött lévő polcra,a fürdőszobacsapról meg egy slagcsövön ment a víz az ozmóba ,onnan meg egyből az akváriumba.
Még egyszer köszi.
Üdv.
 
Tasmán said:
Köszi a választ ,de inkább arra lennék kiváncsi,hogy milyen vizet csinál,és mennyi idő, ill.hány m3 átfolyó vízmennyiség után kell szűrőpatronokat és membránt cserélni benne.Az ,hogy a vízhozama kevés, szerintem csak viszonylagos.Nem akarok ebben fürdeni.Régebben volt már egy RO-m,amikor még diszkoszokat tenyésztettem.Mondjuk ennek már van egy jó pár éve.Akkor még olyan marha drága volt egy RO alapkészülék,hogy használtan is, a Simson motorom adtam oda érte.Annak csak egy aktívszenes előszűrője volt,mégis gond nélkül ellátott 3db 200l-es,és egy120l-es akváriumot.GH=0,PH=6-os vizet csinált,és napi 90 liter volt a névleges vízhozama.Ennek meg 190l.Bőven elég a mostani 260,200,és 80l-re.Bár ebből csak a 260l-est tervezem növényesre.
Azt meg még nem is hallottam,hogy mi az a diaphragma pumpa,és hogy milyen fali csatlakozóból kell még egyet beszerezni.Bár aztán lehet,hogy ez az RO már egy teljesen más konstrukció?A régi RO beszerelésével sem bajlódtam,gyárilag egy kemény műanyaglapra volt ráfogatva,amikor kellett elővettem,fölakasztottam az akvárium fölött lévő polcra,a fürdőszobacsapról meg egy slagcsövön ment a víz az ozmóba ,onnan meg egyből az akváriumba.
Még egyszer köszi.
Üdv.
A diaphragma pumpa egy nyomásrásegítő pumpa, ha kevés lenne a nyomás. Itt egy videó róla, és egy jó kis post Viktortól.
A fali csatlakozó a 3/4-es csap amit a fali aljzatra raksz. Itt van a kép
Nem mértem le, de szerintem a 190lph meg van, mivel egy membrános nem kell neki olyan nagy hálózati nyomás, mint mondjuk a 2-3 membránosnak, viszont valamikor fog érkezni a Green Aqua-ba TMC RO azoknak már nagyobb a teljesítménye.
D&D RO oldalról said:
A membránok és szűrőanyagok utánpótlása, cseréje megoldott a Green Aqua Shop-on keresztül. Az előszűrők betétjeit 10.000 liter RO víz előállítása után javasoljuk cserére - mindegyiket egyszerre, de legalább évente (optimális esetben a féléves cserék javasoltak).
 
Sziasztok!

Nálunk kb fél éve működik RO-6 készülék. Én a mosogató csap alá szereltem be, s van hozzá egy 12 literes kiegyenlítő tartály is. Két csapos a kifolyója, ami annyit jelent, hogy ha nyitom az egyik csapot, akkor "tiszta" víz folyik (Sera tesztel mérve PH5, GH0), illetve a másíkból jön a "visszasózott" víz, ami egy ásványianyag patronon keresztül folyik, ebből PH7, GH5 -ös víz folyik.(Szintén Sera teszt). Egyébként nemrég óta használom az akvárium vízének pótlására.
Az előttem íróhoz annyit tennék kiegészítésül, hogy a pumpás RO készülékeket ott szokták használni, ahol nincs meg a 3bar-os hálózati víznyomás..
 
Na igen ,itt valami nem kerek ,a kémhatásnak nem szabadna ennyire savasba tolódni. Szűrés nélkül milyen víz folyik a csapból?
 
Tasmán said:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a GA weblapján megrendelhető D&D RO készülékről, van-e valakinek valamilyen tapasztalata?

Vegyél nyugodtan, én már két hete használom és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Nekem 54 lityis az akváriumom, de szerintem sokkal nagyobbat is ki szolgálna, a minősége nagyon jó,
teljesen 0-ás vizet csinál, se GH se KH nem lehet mérni, tetra tesztel néztem. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére