• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Megjött a kalibráló folyadék. Kicsit lesokkolódtam, 700 microSiemens a csapvíz nálunk. Ezek szerint jó döntés lesz az RO.
 
Én a konyhai mosogató alá szereltem be egy Ecosoft 5 Stage nevű RO berendezést amihez járt egy kb 8 literes zárt tároló is és van kis csap fent a pult felett. Nagyobb el se fért volna ott lent. Kávégépembe is ebből teszek és többnyire ezt is isszuk. Bevált. 4db 10 literes műanyag csapos, lapos tároló edenyeim vannak a kamrában, azokat töltöm amikor eszembe jut és hetente egyszer cserélem velük a 120literes aksiban a kb 100liternyi vízből a 40et. 10literest nem nehéz felemelni, könnyen mozdítható és abban sózom meg kb 1/3ad teáskanálnyi GH/KH val olyan TDS80ra mielőtt elkezdem beönteni az akvába. Érdekes, hogy maga az ozmozisos henger made in USA, többi plasztik részt nem tudom. Amikor a csomagot kinyitottam elég ijesztő volt a sok apró dolog amiket egész éjjel szereltem, de kész lett és nem ereszt azóta se.
 

Attachments

  • Screenshot_20210521-210955.png
    Screenshot_20210521-210955.png
    513.3 KB · Megtekintések: 38
  • _vyrp11_560_-ecosoft-5-stage-forditott-ozmózis-viztisztitó-rendszer-elv.jpg
    _vyrp11_560_-ecosoft-5-stage-forditott-ozmózis-viztisztitó-rendszer-elv.jpg
    76.7 KB · Megtekintések: 38
  • _vyrp13_560_-ecosoft-5-stage-ro-viztisztito-tartozekok.jpg
    _vyrp13_560_-ecosoft-5-stage-ro-viztisztito-tartozekok.jpg
    237 KB · Megtekintések: 38
Én a konyhai mosogató alá szereltem be egy Ecosoft 5 Stage nevű RO berendezést amihez járt egy kb 8 literes zárt tároló is és van kis csap fent a pult felett. Nagyobb el se fért volna ott lent. Kávégépembe is ebből teszek és többnyire ezt is isszuk. Bevált. 4db 10 literes műanyag csapos, lapos tároló edenyeim vannak a kamrában, azokat töltöm amikor eszembe jut és hetente egyszer cserélem velük a 120literes aksiban a kb 100liternyi vízből a 40et. 10literest nem nehéz felemelni, könnyen mozdítható és abban sózom meg kb 1/3ad teáskanálnyi GH/KH val olyan TDS80ra mielőtt elkezdem beönteni az akvába. Érdekes, hogy maga az ozmozisos henger made in USA, többi plasztik részt nem tudom. Amikor a csomagot kinyitottam elég ijesztő volt a sok apró dolog amiket egész éjjel szereltem, de kész lett és nem ereszt azóta se.
Ahammm... De azt ugye tudod, hogy az a víz amit gyártasz, nem ugyan az mint az akvarisztikában. Ezért van két különböző berendezés. Kapacitás/felhasználás.
 
Ahammm... De azt ugye tudod, hogy az a víz amit gyártasz, nem ugyan az mint az akvarisztikában. Ezért van két különböző berendezés. Kapacitás/felhasználás.
Ezt kifejtenéd?
Mert szerintem ugyanolyan, mint a többi.
 
Az ábra alapján ugyanaz, csak kicsit több az elő és utószűrő.
Valószínű ez ragadt meg bennem tegnap ittas állapotban 😁 túlszürt a víz. Csak macerás 8 literes tartályból sok litert csinálni. Bár ha átfolyós akkor nem. De úgy tudom az átfolyósoknak nincs tartálya. 😊
 
Sziasztok , azt tapasztaltam hogy az R.O szűrőm nem teljesen fogja fela foszfátot a csapvízben mérhetetlen és az R.O vízben is 1,5-2 tartalmaz. Mér szlt szedtem nem enged sehol el mértem töbször is.
 
Sziasztok , azt tapasztaltam hogy az R.O szűrőm nem teljesen fogja fela foszfátot a csapvízben mérhetetlen és az R.O vízben is 1,5-2 tartalmaz. Mér szlt szedtem nem enged sehol el mértem töbször is.
Ezt nem értem. A mérthetetlent gondolom úgy értetted, hogy szinte nulla és nem úgy, hogy mérhetetlenül sok. Ez esetben az RO vízben sem lehet több, bele biztosan nem rakja a szűrő :)
 
Ezt nem értem. A mérthetetlent gondolom úgy értetted, hogy szinte nulla és nem úgy, hogy mérhetetlenül sok. Ez esetben az RO vízben sem lehet több, bele biztosan nem rakja a szűrő :)
Nem épp forditva , a csapvízet nem tudom megmérni mert annyira kék hogy már azt nem méri meg , ezt ugy értem hogy 2 feletti, mértem mér JBL és Sera csepp tesztel. R.O meg 1,5-2 re szűri meg.
 
Mással nem foglalkoztam mivel az akvériumban mindig ez volt magas PO4. De mértem mér Nitrátot is az 0 volt benne . Érdekesség kedvéért a TDS 0 mutat a szürt vízben.
A 0-s TDS amúgy is fura, de egyben ellentmondásos is. Mindenesetre több jel is arra mutat, hogy rossz a teszt, vagy rosszul használod. Első körben erről (vagy ennek ellenkezőjéről) bizonyosodj meg, próbálj letesztelni jó minőségű RO, vagy desztilált vizet is foszfátra, szerintem itt lesz a gond, nem az RO szűrővel. Ha ezen a lépésen túlvagy és mégse a teszt a rossz, kereshetjük tovább a probléma forrását.
 
A 0-s TDS amúgy is fura, de egyben ellentmondásos is. Mindenesetre több jel is arra mutat, hogy rossz a teszt, vagy rosszul használod. Első körben erről (vagy ennek ellenkezőjéről) bizonyosodj meg, próbálj letesztelni jó minőségű RO, vagy desztilált vizet is foszfátra, szerintem itt lesz a gond, nem az RO szűrővel. Ha ezen a lépésen túlvagy és mégse a teszt a rossz, kereshetjük tovább a probléma forrását.
Most csináltam egy Desztilált vízes tesztet, ott 0 PO4 jött ki, nem a teszt rossz.
 
Ezekben az alap akvarisztikai ozmózis szűrőkben kb hány litert tud megszűrni az előszűrő és az aktívszén filter? ✌️ (az RO betét is érdekelne)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére