• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok. Mi okozhatja, hogy a 1L jó víz legyártásakor elfolyik 6,3L rossz? GA 380-as a rendszer, van nyomásfokozó pumpa is, a membrán pedig márciusban volt cserélve. Rohadt lassú is a rendszer, 120Liter RO-t másfél nap lecsorgatnom... A vízszámla befutásával lett gyanús a dolog, azért mégis extrém, hogy majd egy köbméter víz kell a 240literes akva vízcseréjéhez hetente :)
 
Sziasztok. Mi okozhatja, hogy a 1L jó víz legyártásakor elfolyik 6,3L rossz? GA 380-as a rendszer, van nyomásfokozó pumpa is, a membrán pedig márciusban volt cserélve. Rohadt lassú is a rendszer, 120Liter RO-t másfél nap lecsorgatnom... A vízszámla befutásával lett gyanús a dolog, azért mégis extrém, hogy majd egy köbméter víz kell a 240literes akva vízcseréjéhez hetente :)
én a hideg vízre vezettem vissza. 12°C most a csapvizem ez nem épp a gazdaságos és hatékony ozmó gyártás alapanyaga.
 
És van egy jó tanácsom mindenkinek, aki akvarisztikai RO készülék vásárlása előtt áll. Kérdezze meg a családot, hogy akarnak e RO vizet, mert akkor olcsóbb lehet egyből teljesértékű berendezést venni, mint utólag bővíteni.
Csak megerősíteni tudom! Jó ha előre ez tisztázva van, mert így a folyamatos fejlesztéssel eléggé el tud szállni az ár.
Bár így utólag visszagondolva, ha az ember jól összeszedi az infókat, összevadássza az alkatrészeket akkor kb 2/3 áron tud összerakni egy olyan RO-t amit a család is tud használni az akva mellet.

@joesalty
A tiszta víz ág nyilván a csappal mig a hulladékvíz a négyutassal van elzárva. A négyutas szelep meghibásodása esetén mehet a lefolyóba feleslegesen a víz, de a másik megoldásnál is fennál ez a lehetőség.
Egyébként jogos! De tök jó lett az ábra. Letisztult és MINDEN rajta van. Bár én még egy szűrőt beletennék a bejövő ágra, de ez már csak kukacoskodás... :)
 
Sziasztok. Mi okozhatja, hogy a 1L jó víz legyártásakor elfolyik 6,3L rossz? GA 380-as a rendszer, van nyomásfokozó pumpa is, a membrán pedig márciusban volt cserélve. Rohadt lassú is a rendszer, 120Liter RO-t másfél nap lecsorgatnom... A vízszámla befutásával lett gyanús a dolog, azért mégis extrém, hogy majd egy köbméter víz kell a 240literes akva vízcseréjéhez hetente :)
Mi a tiszta RO víz tds-e?
 
Sziasztok. Mi okozhatja, hogy a 1L jó víz legyártásakor elfolyik 6,3L rossz? GA 380-as a rendszer, van nyomásfokozó pumpa is, a membrán pedig márciusban volt cserélve. Rohadt lassú is a rendszer, 120Liter RO-t másfél nap lecsorgatnom... A vízszámla befutásával lett gyanús a dolog, azért mégis extrém, hogy majd egy köbméter víz kell a 240literes akva vízcseréjéhez hetente :)
Az eléggé harmat! az igaz hogy a hidegebb vizben lassul a rendszer s a jó/rossz víz arány megnövekszik, de hogy ennyire. nálam kb 70liter folyik le 1 óra alatt. most 12,5 fokos a víz hőmérséklete, igaz a membrán 500as három előszürővel és 2 utószürővel. és a jó/rossz víz arány sem nagyon változott azaz 1-1.
 
Felbővítettem az itthoni RO-t, úgy, hogy beépítésre került az egész hókamóka a mosogató alá, plusz kapott egy 12 literes tartályt is. A kérdésem a következő lenne.
Az normális, hogy a tartályban lévő víz 80TDS, de a két membrán 10-es vizet csinál?
A tartály "bejáratása" megvolt, 2x hagytam teljesen feltöltődni, majd leengedtem az egészet, plusz át is mostam még beépítés előtt.
Ami még furcsa a számomra: van beépített TDS mérő a membránok előtt és után, hogy folyamatában tudjam nézni a készített vizet, de ha most nyugalmi helyzetben megnézem, akkor a membránok utáni mérő részen 540-es tds van, a bejövő pedig 230 (ami a normális).
Ezek mitől lehetnek?
 
Az eléggé harmat! az igaz hogy a hidegebb vizben lassul a rendszer s a jó/rossz víz arány megnövekszik, de hogy ennyire. nálam kb 70liter folyik le 1 óra alatt. most 12,5 fokos a víz hőmérséklete, igaz a membrán 500as három előszürővel és 2 utószürővel. és a jó/rossz víz arány sem nagyon változott azaz 1-1.
Vettem hozzá most egy bővítő szettet, amit ugye a rossz víz ágra kell kötni és egy 75-ös membrán van benne. Az eredeti membrántól a víz szinte csak csepeg, az újból pedig folyik. Így már a jó rossz arány 1:1,5-re javult a sebesség pedig 5x az eredetinek. Ebből azt következtetem, hogy a membrán lehet a ludas az eredeti részében. Egyelőre hagyom így futni. A tiszta víz így is 9ppm, és 3:50 alatt jön le 1Liter :)
 
Felbővítettem az itthoni RO-t, úgy, hogy beépítésre került az egész hókamóka a mosogató alá, plusz kapott egy 12 literes tartályt is. A kérdésem a következő lenne.
Az normális, hogy a tartályban lévő víz 80TDS, de a két membrán 10-es vizet csinál?
A tartály "bejáratása" megvolt, 2x hagytam teljesen feltöltődni, majd leengedtem az egészet, plusz át is mostam még beépítés előtt.
Ami még furcsa a számomra: van beépített TDS mérő a membránok előtt és után, hogy folyamatában tudjam nézni a készített vizet, de ha most nyugalmi helyzetben megnézem, akkor a membránok utáni mérő részen 540-es tds van, a bejövő pedig 230 (ami a normális).
Ezek mitől lehetnek?
Csak a poén kedvéért megmértem a tartály vizét. KH, GH 11 mindkettőnél, TDS 80...
Ma egyébként készült a holnapi vízcseréhez szűrt víz, azt megmérve 12-es TDS, KH, GH 0.
Ne értem...
 
Sziasztok. Mi okozhatja, hogy a 1L jó víz legyártásakor elfolyik 6,3L rossz? GA 380-as a rendszer, van nyomásfokozó pumpa is, a membrán pedig márciusban volt cserélve. Rohadt lassú is a rendszer, 120Liter RO-t másfél nap lecsorgatnom... A vízszámla befutásával lett gyanús a dolog, azért mégis extrém, hogy majd egy köbméter víz kell a 240literes akva vízcseréjéhez hetente :)
Akkor a membrán jó. Szerintem is csak hideg a víz.
Nem lehet hogy a fojtószelep ment tönkre, és nem teszi a dolgát?
 
Sziasztok,

az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni:

Akváriumomat a kezdetek óta csapvízzel töltöm de régóta van RO készülékem és szerettem volna váltani RO vízre. Kb 1 éve próbálkoztam vele először úgy hogy hetente cserélt vizet már csak RO vízzel pótoltam (MgSO4·7H2O) és (CaCl2-2H2O) val visszasózva. 4-5 hetet követően az eddig minimális algával működő akváriumban megjelent az ecsetalga és durván elkezdett terjedni mindenhol. Ekkor visszaálltam a csapvízre és pár hetet követően, miden rendeződött, elhalt az ecsetalga is.

Most újra megpróbálkoztam vele. Szintén a fenti módszerrel csak visszasózás nélkül, de ugyanaz a jelenség történt, megjelent az ecsetalga 2-3 hét után mindenhol.

Akvárium paraméterek: 60 L, akvatic nature pro soil (nagyon régi ezért jbl táp kapszulával felgyógyítva), nagynyomású CO2, atman cf 600 szűrő (matrix, substrat pro, Seachem Purigen..), led világítás smd5730 kb 5-6000 lumen (napi 8 óra), Green Aqua Micro+macro 3 ml/nap, heti 30% vízcsere.

Szerintetek mi lehet gond, mit csinálok rosszul RO vízzel?

Köszönöm
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A héten jött meg a GA-ból a 380-as RO készülék, viszont egy kicsit gondban vagyok az elhelyezésével. Szeretnék tanácsot kérni.
A fejtörést az okozza, hogy a házban, ahol az akváriumok is vannak csak BWT-s lágyított vízre tudok csatlakozni, ami ugye akvarisztikai szempontból nekem nem megfelelő. Egy szinttel lentebb van bejövő csapvíznek is kiállás. A Csapvízre olyan 290-300 körüli TDS-t mértem. A lágyított vízre 230-s TDS-t. Ahogy olvastam ez normális, mivel ez a fajta vízlágyító csak az ionokat cseréli ki, így nem fogok 0 közeli TDS-t semmiképp kapni.
Abban vagyok bizonytalan, hogy az RO készüléknek vajon árt e a már lágyított víz és ezért inkább a pincében helyezzem el, ahonnan majd valahogy a vizet fel kell hozni vagy nem fogja tönkre tenni a lágyított fenti víz?
A fenti bekötés ellenszól, hogy ott szerintem egy fokkal kisebb a nyomás. :(
Ezen felül még az is probléma, hogy ilyenkor télen a bejövő víz nem valami meleg, így használat előtt még fel kell fűtenem.

Segítségeteket előre is köszönöm!
 
@Szabolcs91
Csapvíznél szennyezettebb vízre ne kösd az RO-t, tisztább vízre kötheted bátran. De a koszos víz is max a membránt teszi tönkre.
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A héten jött meg a GA-ból a 380-as RO készülék, viszont egy kicsit gondban vagyok az elhelyezésével. Szeretnék tanácsot kérni.
A fejtörést az okozza, hogy a házban, ahol az akváriumok is vannak csak BWT-s lágyított vízre tudok csatlakozni, ami ugye akvarisztikai szempontból nekem nem megfelelő. Egy szinttel lentebb van bejövő csapvíznek is kiállás. A Csapvízre olyan 290-300 körüli TDS-t mértem. A lágyított vízre 230-s TDS-t. Ahogy olvastam ez normális, mivel ez a fajta vízlágyító csak az ionokat cseréli ki, így nem fogok 0 közeli TDS-t semmiképp kapni.
Abban vagyok bizonytalan, hogy az RO készüléknek vajon árt e a már lágyított víz és ezért inkább a pincében helyezzem el, ahonnan majd valahogy a vizet fel kell hozni vagy nem fogja tönkre tenni a lágyított fenti víz?
A fenti bekötés ellenszól, hogy ott szerintem egy fokkal kisebb a nyomás. :(
Ezen felül még az is probléma, hogy ilyenkor télen a bejövő víz nem valami meleg, így használat előtt még fel kell fűtenem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

nekem is központi vízlágyító van a házamban és én a központi vízlágyító által "lágyított" vízet ro-zom és semmi baja sincs sem a készüléknek sem az ro víznek...
szerintem felesleges ezért pincézned...
 
az alacsonyabb víznyomás és az alacsony hőmérséklet pedig nem gond, hanem csak annyit változtat a dolgon, hogy egy kicsit több idő, mire tele lesz a tartály...
 
nekem is központi vízlágyító van a házamban és én a központi vízlágyító által "lágyított" vízet ro-zom és semmi baja sincs sem a készüléknek sem az ro víznek...
szerintem felesleges ezért pincézned...
Köszönöm szépen. Akkor fent lesz elhelyezve. Összesen 3 akváriumra, nettó 220 literre nem cipeltetnem a vizet. Így fent legalább melegebb is van, nem kell vízmelegítőznöm.
Már csak a páromnak kell beadnom, hogy a fürdőben a szekrényből kell egy kis hely 😁.
 
Köszönöm szépen. Akkor fent lesz elhelyezve. Összesen 3 akváriumra, nettó 220 literre nem cipeltetnem a vizet. Így fent legalább melegebb is van, nem kell vízmelegítőznöm.
Már csak a páromnak kell beadnom, hogy a fürdőben a szekrényből kell egy kis hely 😁.

én úgy oldottam meg, hogy a fürdőszobában a zuhanyzó csonkjára rakom a készüléket de csak akkor szerelem fel, amikor a ro vizet csinálom, és így vagy délutántól estig, vagy estétől reggelig megy befele a jó víz a hordóba. az ro készülék egyébként el van pakolva, persze pampogás így is van, hiába van összesen 3 fürdőszobánk... 🤣🤣🤣
 
Back
Oldal tetejére