• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

még egy kérdést engedjetek meg nekem :) az lenne a kérdésem, hogy adót egy 100-as membrán és egy 125 psi ( 8-9 bár) nyomásfokozó pumpa ha a membrán és az élsószúrés közé kötöm nem lesz gond ? vagy esetleg kell óda még valami ? mert nem lehet ezt a pumpát szabályozni.
 
még egy kérdést engedjetek meg nekem :) az lenne a kérdésem, hogy adót egy 100-as membrán és egy 125 psi ( 8-9 bár) nyomásfokozó pumpa ha a membrán és az élsószúrés közé kötöm nem lesz gond ? vagy esetleg kell óda még valami ? mert nem lehet ezt a pumpát szabályozni.
Tudtommal pont oda kell kötni, viszont nem árt ha van a pumpához kétfajta nyomáskapcsoló, ami vezérli azt.
 
így is voltak cserélve, az elő szűrők cserélve voltak az ötödik hónapban, nem voltak koszosak épp , hogy elvoltak színeződve , kiszáradni nem volt nem is lett volna ahogyan , ez itt a gond, hogy nem igen értem, hogy mi okozta ezt az egész jelenséget.
értem én, de akkor is belemostál valamit a membránba....ez nem kérdés.....az, hogy hogyan történt, az a kérdés.......5 évig dolgoztam olyan cégnél ahol ipari ro gépeket gyártottak....láttam millió membránt, sokszor szétvágva is....úgy képzeld el a membránt mintha nagyon sok szúnyogháló lenne összetekerve csak jóval kisebb lyukakkal....ennyi az egész...nincs az ami elromolna benne....ha a lyukak eltömődnek, akkor kész a membrán......másik eset amikor a vákum fólia megsérül és kiszárad....nincs más opció
 
@Hajtos !
Az előszűrésed hogy áll össze? Milyen és hány lépcsős? Mert a régi megoldásoknál még nincs finomszűrő az aktívszén után, és ilyen esetben eltudom képzelni, hogy a szénpor dugította el a membránt.
 
@Hajtos !
Az előszűrésed hogy áll össze? Milyen és hány lépcsős? Mert a régi megoldásoknál még nincs finomszűrő az aktívszén után, és ilyen esetben eltudom képzelni, hogy a szénpor dugította el a membránt.
Az előszűrés három lépcsős : első- 5 mikron második- szén harmadik- 1 mikron , most cseréltem membránt is meg raktam egy nyomásfokozó pumpát egyelőre rendesen működik kérdés, hogy meddig.
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni RO egység csatlakozásával kapcsolatban. Nálam nincs rákötve a vízhálózatra az RO egység, hanem amikor kell készítenem vizet, akkor rákötöm a csapra (zuhanyzóra). Két kérdésem volna:
1. Lehet valahol kapni átalakítót, amivel belső menetes csapra is fel tudnám szerelni az egységet (belső menetes az összes csapunk)? Mert vízvezetékes üzletekben azt mondták, hogy nincs.
2. Nálunk nagyon nagy a nyomás a rendszerben (8-10 bar elvileg), ami nem jó az RO egységnek, így gondoltam veszek egy nyomáscsökkentőt. Ez megoldaná a nagy nyomás okozta esetleges problémákat? Illetve a csapot nem rontja el, ha ekkora nyomásnál rákötöm az RO-t a zuhanyra? (Nem értek hozzá, csak szokott ilyen "cicergő" hangot adni, amikor készül a víz és félek, hogy a nyomáskülönbség miatt elromlik a csap (visszafolyik a víz?:)). Ez lehet butaság, de nem értek hozzá:))

Köszönöm előre is a segítséget!
 
1. Lehet valahol kapni átalakítót, amivel belső menetes csapra is fel tudnám szerelni az egységet (belső menetes az összes csapunk)? Mert vízvezetékes üzletekben azt mondták, hogy nincs.
Lehet, persze. Általában M24(x1) menetűek a csaptelepek. Így keress átalakítót. Lehet hogy kapsz valami olcsó 500 forintos perlátort is, aminek a menetét tudod használni. Az egy másik kérdés, hogy ha a csaptelep belső menetére is rá akarod engedni a nyomást, akkor vsz ezt is tömítened kell.
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni RO egység csatlakozásával kapcsolatban. Nálam nincs rákötve a vízhálózatra az RO egység, hanem amikor kell készítenem vizet, akkor rákötöm a csapra (zuhanyzóra). Két kérdésem volna:
1. Lehet valahol kapni átalakítót, amivel belső menetes csapra is fel tudnám szerelni az egységet (belső menetes az összes csapunk)? Mert vízvezetékes üzletekben azt mondták, hogy nincs.
2. Nálunk nagyon nagy a nyomás a rendszerben (8-10 bar elvileg), ami nem jó az RO egységnek, így gondoltam veszek egy nyomáscsökkentőt. Ez megoldaná a nagy nyomás okozta esetleges problémákat? Illetve a csapot nem rontja el, ha ekkora nyomásnál rákötöm az RO-t a zuhanyra? (Nem értek hozzá, csak szokott ilyen "cicergő" hangot adni, amikor készül a víz és félek, hogy a nyomáskülönbség miatt elromlik a csap (visszafolyik a víz?:)). Ez lehet butaság, de nem értek hozzá:))

Köszönöm előre is a segítséget!
Szia.
Perlátor helyére kapni közcsavart az nem lehet gond ha más nem akkor a gardena árul egy szettet amiben minden megoldásra van benne cucc
A nyomás szerintem nem gond a membránok sokat bírnak jobb a hatásfoka tőlle
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni RO egység csatlakozásával kapcsolatban. Nálam nincs rákötve a vízhálózatra az RO egység, hanem amikor kell készítenem vizet, akkor rákötöm a csapra (zuhanyzóra). Két kérdésem volna:
1. Lehet valahol kapni átalakítót, amivel belső menetes csapra is fel tudnám szerelni az egységet (belső menetes az összes csapunk)? Mert vízvezetékes üzletekben azt mondták, hogy nincs.
2. Nálunk nagyon nagy a nyomás a rendszerben (8-10 bar elvileg), ami nem jó az RO egységnek, így gondoltam veszek egy nyomáscsökkentőt. Ez megoldaná a nagy nyomás okozta esetleges problémákat? Illetve a csapot nem rontja el, ha ekkora nyomásnál rákötöm az RO-t a zuhanyra? (Nem értek hozzá, csak szokott ilyen "cicergő" hangot adni, amikor készül a víz és félek, hogy a nyomáskülönbség miatt elromlik a csap (visszafolyik a víz?:)). Ez lehet butaság, de nem értek hozzá:))

Köszönöm előre is a segítséget!
8-10bar biztos nincs. Inkább keress a mosdó alatt helyet, az biztosabb. Kombinált sarokcsap, vagy amit adnak hozzá közdarabbal is csatlakoztathatod, kis csapocska...
 
Én is tanácsot kérnék:
Nem akvarisztikai téma, éppen ellenkezőleg. Háztartási gépekhez (főleg kávégép) és némi fogyasztáshoz szeretnék vizet tisztítani. A folyadékbevitel csak nagyon kis százalékban történne innen. Tehát jó lenne némi ásványtartalom, de akár nélkülözhető is. Fontos, hogy a vízkövet lehető legjobban kiszedje. Heti néhány liter előállításához kellene, éppen ezért nem számít a hozam, a lehető legkisebb költségvetésből szeretném megoldani. Az alap kiindulás az, hogy akváriumi RO vízszűrő a szokásos két előszűréssel, membránnal és esetleg visszasózó patron. Tudtok-e ennél olcsóbb vagy komfortosabb (pl. asztali) megoldást, ami valóban megfelelhet az elvárásoknak és nem csak "parasztvakítás"? Nem csupán ihatóbb ill. ízesített csapvizet szeretnék, hanem hogy a fenti elvárásoknak megfeleljen.
 
Én is tanácsot kérnék:
Nem akvarisztikai téma, éppen ellenkezőleg. Háztartási gépekhez (főleg kávégép) és némi fogyasztáshoz szeretnék vizet tisztítani. A folyadékbevitel csak nagyon kis százalékban történne innen. Tehát jó lenne némi ásványtartalom, de akár nélkülözhető is. Fontos, hogy a vízkövet lehető legjobban kiszedje. Heti néhány liter előállításához kellene, éppen ezért nem számít a hozam, a lehető legkisebb költségvetésből szeretném megoldani. Az alap kiindulás az, hogy akváriumi RO vízszűrő a szokásos két előszűréssel, membránnal és esetleg visszasózó patron. Tudtok-e ennél olcsóbb vagy komfortosabb (pl. asztali) megoldást, ami valóban megfelelhet az elvárásoknak és nem csak "parasztvakítás"? Nem csupán ihatóbb ill. ízesített csapvizet szeretnék, hanem hogy a fenti elvárásoknak megfeleljen.
Még annyival kiegészíteném, ha régi házban vagy (50 év) akkor erősen ajánlott olyan szűrő ami az ólmot is kiszedi.
 
Én is tanácsot kérnék:
Nem akvarisztikai téma, éppen ellenkezőleg. Háztartási gépekhez (főleg kávégép) és némi fogyasztáshoz szeretnék vizet tisztítani. A folyadékbevitel csak nagyon kis százalékban történne innen. Tehát jó lenne némi ásványtartalom, de akár nélkülözhető is. Fontos, hogy a vízkövet lehető legjobban kiszedje. Heti néhány liter előállításához kellene, éppen ezért nem számít a hozam, a lehető legkisebb költségvetésből szeretném megoldani. Az alap kiindulás az, hogy akváriumi RO vízszűrő a szokásos két előszűréssel, membránnal és esetleg visszasózó patron. Tudtok-e ennél olcsóbb vagy komfortosabb (pl. asztali) megoldást, ami valóban megfelelhet az elvárásoknak és nem csak "parasztvakítás"? Nem csupán ihatóbb ill. ízesített csapvizet szeretnék, hanem hogy a fenti elvárásoknak megfeleljen.
igy megtalálod kaffemaschinen wasserfilter!
En amúgy az Osmót használom kávézásra már jó pár éve! nincs gond vele! de ahogy olvastam ezek a szürők aktív szénnel vannak ellátva!
itt egy kis leírás hozzá! és az ár sem vészes! 44,80€most 20% engedményel!
  • Kapazität bei einer Gesamthärte von 10 °dH: ca. 10.000 Liter
  • max. Betriebsdruck: 8,6 bar
  • Betriebstemperatur: 4 °C – 30 °C
  • Durchfluss bei 1 bar Druckverlust: 140 L / h
  • Maße (B / T / H) in mm Filterkopf mit Filterkartusche: 106 / 92 / 229 mm
  • Gewicht (trocken / nass): 0,4 / 0,9 kg
  • Anschlüsse (Eingang /Ausgang): G 3/8 “
  • Betriebslage: horizontal oder vertikal
 
igy megtalálod kaffemaschinen wasserfilter!
En amúgy az Osmót használom kávézásra már jó pár éve! nincs gond vele! de ahogy olvastam ezek a szürők aktív szénnel vannak ellátva!
itt egy kis leírás hozzá! és az ár sem vészes! 44,80€most 20% engedményel!
  • Kapazität bei einer Gesamthärte von 10 °dH: ca. 10.000 Liter
  • max. Betriebsdruck: 8,6 bar
  • Betriebstemperatur: 4 °C – 30 °C
  • Durchfluss bei 1 bar Druckverlust: 140 L / h
  • Maße (B / T / H) in mm Filterkopf mit Filterkartusche: 106 / 92 / 229 mm
  • Gewicht (trocken / nass): 0,4 / 0,9 kg
  • Anschlüsse (Eingang /Ausgang): G 3/8 “
  • Betriebslage: horizontal oder vertikal
Két bajom van ezzel.
Egyik hogy a a keresésre 3.800.000 találat van ("kávégép vízszűrő", nem is csodálom), kicsit pontosíthattál volna :)
De asszem megtaláltam azért, BRITA Wasserfilter Purity C1000 AC Filtersystem - erről van szó, ugye?
A másik, hogy jó lenne valamit Mo-n találni :) Van egy csomó hasonló konstrukció itt is, nem találtam oldalt ahol kifejezetten letesztelték volna őket (víz bevizsgálása), ezért kicsit szkeptikus vagyok ezekkel a szűrőkkel szemben. Ne legyek?
És köszönöm a tippet.
 
Két bajom van ezzel.
Egyik hogy a a keresésre 3.800.000 találat van ("kávégép vízszűrő", nem is csodálom), kicsit pontosíthattál volna :)
De asszem megtaláltam azért, BRITA Wasserfilter Purity C1000 AC Filtersystem - erről van szó, ugye?
A másik, hogy jó lenne valamit Mo-n találni :) Van egy csomó hasonló konstrukció itt is, nem találtam oldalt ahol kifejezetten letesztelték volna őket (víz bevizsgálása), ezért kicsit szkeptikus vagyok ezekkel a szűrőkkel szemben. Ne legyek?
És köszönöm a tippet.
Igen az a Brita! de a vásárlói vélemény alapján simán el tudod dönteni hogy megéri avagy nem! Amazon teljessen jó erre! lehet adni a véleményre!
Ez csak a fej: Brita 1013637 Purity C Filterkopf 0% 70% G3/8, professionelle Wasser!
ilyen vízszürőket használunk Vendéglátóiparban kávé gépekhez meg Kombisütőkhöz! de a hatásosságát ne kérdezd azt nem tudom sajna!
annyit tudok hogy a kávégépem ahogy írtam jó pár éve használom osmoval szétszedtem már, nincs vízkő egy dkg se!
Engem a videója simán meggyőzött a hatékonyságáról! :)
 
Igen, nagyon sok helyen véleményezik a termékeket (mindenfélét, nem csak a szűrőkre gondolok). Szoktam is olvasgatni (ill. írni is) a véleményeket, általában nagyon hasznos. De egy vízszűrő esetében mit tud véleményezni az átlag ember? Hogy jó az íze, meg hogy működik, kb, nem? :)
A kül. víztisztítási módszerekkel tele van az internet ill. azok cáfolataival is. Nem tudom, kinek higgyek. Ezért számítok most is olyan hozzászólásra, ahol valaki nem egy hozzám hasonló befolyásolható felhasználó, hanem érdekmentesen és "tudományosan" tudja megközelíteni a témát. (A videó engem is meggyőzött, mint a megannyi másik videó is, amit a kül. tisztítókhoz készítenek :) )
Arról is megy a vita, hogy az RO (vagy desztillált) víz kizárólagos fogyasztása egészséges-e hosszú távon. Ebben pl nem akarok dűlőre jutni, mert nem releváns számomra. Vízkőmentes gépeket szeretnék és finom kávét, ennyi az elvárás. Opció természetesen a desztillált víz is, ill. ahogy írtam, az RO készülék. Ezekre keresek olcsóbb és/vagy komfortosabb alternatívát.
RO szűrőm értelemszerűen nekem is van, én is ezt használom a kávégéphez. De ez most egy olyan helyre kellene, ahol nincs akvárium, se RO.
 
De ez most egy olyan helyre kellene, ahol nincs akvárium, se RO.
Hát legyen mindkettő ;)
Plusz egy szavazat a Brita-ra. Voltam egy home barista tanfolyamon (nem tudom, számít-e, de annál a srácnál aki tavaly Magyarországot képviselte a barista világbajnokságon ;) ) és ott is ezt javasolták. Kérdeztem a full RO-t, állítólag a hiányzó ásványi anyagok miatt nem úgy hozza ki a kávé ízét, ezért nem szeretik. Őszinte leszek, én nem éreztem különbséget, nem vagyok elég kifinomult (vagy sznob :D ) ezért maradtam az RO-nál és a jobb minőségű szemes kávénál. A Brita nekem pluszban már sok kiadást jelentett volna így, hogy van RO.
Itt is írnak róla egyébként, és ez a hely is az egyik legjobb kávézó BP-en, értenek hozzá: https://baristaakademia.hu/3244-2/
 
Hát legyen mindkettő ;)
Jó kávét szeretnél? Akkor első lépésben látogasd meg a GA bemutatótermét! :)

Úgy nézem, ez a Brita itthon 30k fölött kezdődik, egy olcsó RO-t viszont összedobok a feléből. Illetve a Britát is majdnem, ha külföldről szerzem be. Úgy látom, mindkét megoldás egyfajta pult alatti szűrés, a komfortos használathoz mindkettő esetében plusz kiegészítők kellenek. Még megnézem majd a szűrőbetét-csere lehetőségét és költségeit is, aztán majd csak sikerül döntenem. Hacsak persze nem érkezik közben másik javaslat is...
Ti melyiket választanátok ha 0-ról indulnátok és akvárium se lenne tervben?
 
Ti melyiket választanátok ha 0-ról indulnátok és akvárium se lenne tervben?
RO-t, szerintem könnyebben tudsz hozzá te is cserealkatrészeket, előszűrőket, membránt stb. szerezni és az akvarisztika miatt képben is vagy vele. Brita-t akkor, ha tényleg megszállottam vágysz a jó kv ízére (és érzed is a különbséget) Páran már innen a fórumról is kóstolták a kávémat, nem nagyon panaszkodtak. :D
Még ami az RO mellett szól, hogy pár 1000 forintért tudsz venni használtan egy készüléket, akár csappal együtt pultba építhető verziót, amiben ha cseréled az előszűrőket meg a membránt is, akkor is jobban a pénzednél vagy.
Mekkora lenne egyébként a napi/heti felhasználás, megéri egyáltalán ilyen "komoly" szűrőket beszerelni csak kávé miatt? Írtad, hogy opció lehet a desztvíz is, 5 literes flakonban tőled nem lehetne vinni abból az RO-ból amit otthon legyártasz? :)
 
Dehogy érzem a különbséget :) Éppen ezért én is RO-ból kávézom, ahogy írtam is.
Anyukámnak lenne, 200 km-rel odébb, így nem nagyon szaladgálnék a vízzel :) Ő nemrég költözött családi házból társasházi lakásba, a virágok öntözéséhez - talán rutinból - még most is előszeretettel gyűjtögeti az esővizet. Van pár eszköz otthon, amit eddig is célszerű lett volna deszt.vízzel működtetni, de valahogy mégsem csinálta. Hogy a spórolás az oka, vagy hogy nem tartja észben hogy venni kellene, ezt nem tudom. Úgy gondolom, ha otthon adott lenne és fizetni sem kellene érte, akkor több figyelmet fordítana rá. Főleg most, hogy kap egy szuper kávéfőzőt ajcsiba...
 
Back
Oldal tetejére